12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

ČFL: Do fotbalového nebe letěla výhra

Roudnice nad Labem – V poločase prohrávali, po utkání se radovali. Fotbalisté Sokola Ovčáry zvítězili v posledním podzimním kole ČFL na hřišti Roudnice 4:2.

Před úvodním hvizdem aktéři minutou ticha uctili památku prezidenta fotbalového klubu z Ovčár Stanislava Ondráka, který začátkem minulého týdne ve věku 58 let podlehl těžké nemoci.

Když Hyka v úvodu utkání neproměnil velkou šanci, šli domácí během první půlhodiny do dvoubrankového vedení zásluhou Laušmana. Ten ve 20. minutě před pokutovým územím napřáhl a propálil hradbu těl. K vyrovnání měl blízko ve 27. minutě Hyka, který v dobré pozici mířil těsně vedle. Vzápětí na druhé straně míč doputoval k Laušmanovi, a ten podruhé v zápase nedal Rohlíčkovi šanci 2:0. Hosté dřeli, ale kombinace vázla a domácí obrana jejich útoky s přehledem likvidovala. Do kabin šli domácí daleko spokojenější než hosté.
Jenže do druhé půle přišlo na hřiště ovčárské mužstvo, které šlo cílevědomě za vítězstvím a předvedeným výkonem poslalo radostnou zprávu do fotbalového nebe. V jeho úvodu Hyka překonal svého bývalého spoluhráče Straku z penalty po předchozím sražení Mareše a snížil na rozdíl jedné branky. Když pak hosté přečkali především zásluhou brankáře Rohlíčka nevídaný patnáctiminutový tlak domácích, podařilo se jim třikrát po sobě udeřit a strhnout vítězství na svoji stranu. V 63. minutě bylo vyrovnáno po akci Dittricha, Hyky a střílejícího Hašlera. Osudová chyba pro domácí přišla v 73. minutě. Svoboda se v souboji se stoperem Kučerou dostal před vápnem do úniku, ale byl zezadu zadržen. Následovala červená karta a domácí šli do deseti. Další trest přišel z následného přímého kopu, ze kterého Studený nádhernou střelou překonal marně plachtícího Straku - 2:3. Ani to nebylo vše. Z dalšího protiútoku našel Hyka nabíhajícího Svobodu, jehož tečovaná střela opět skončila až v síti brankáře Straky – 2:4. Domácí se přesto nevzdali a několikrát do konce utkání ohrozili branku hostů. Jenže tam stál připravený Rohlíček. Hráči a celý realizační tým Ovčár se právem radovali z prvního podzimního vítězství venku. Místo bouřlivého pokřiku, byl ale po zápase slyšet jen spontánní potlesk věnovaný zesnulému fotbalovému prezidentovi.

Roudnice - Ovčáry 2:4 (2:0)

Branky: 20. a 30. Laušman – 47. Hyka z pen., 63. Hašler, 74. Studený, 76. Svoboda. Rozhodčí: Koval. ŽK: 1:3. ČK: 73. Kučera (R.). Diváci: 328.

Roudnice: Straka – Kučera, Obrtlík, Vaněk (67. Brandejs), Pícha (77. Ibe) – Kuchař, Kwame, Hrdlička – Vobořil, Laušman (86. Mikas). Trenér M. Řízek.

Ovčáry: Rohlíček – Svoboda, Chalupa, Studený, Horák – Müller, Hašler, Mareš, Maršner (46. Matějček) – Hyka (88. Cousens), Róth (33. Dittrich). Trenéři P. Janeček/P. Hejno.