Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALČFL: Na utkání s Domažlicemi by Lepeška rád zapomněl

 

Plzeň - Podzimní tabulka třetí nejvyšší fotbalové soutěže je plná konkrétních čísel a ke každému celku hovoří jasnou řečí. 

Rezerva plzeňské Viktorie skončila na třinácté příčce a po šesti výhrách, třech remízách a osmi porážkách získala jedenadvacet bodů. Ne vždy jsou však suchá čísla skutečným obrazem výkonnosti a opravdových kvalit mužstva.

„My jsme s podzimem spokojeni. V našem kádru jsou mladé ročníky 1992, 1993 a podařilo se nám úspěšně do sestavy několikrát zařadit i dorostence. A ti rovněž nezklamali. Mužstvo předvádělo kvalitní fotbal, a přestože se mu třeba v některých utkáních výsledkově nedařilo, herně rozhodně nepropadlo. Hráči většinou dokázali plnit i po taktické stránce to, co jsme od nich požadovali,“ myslí si jeden z dvojice trenérů Martin Lepeška.

Pokud se ke kvalitnímu hernímu projevu přidala i úspěšná koncovka, nemělo vystoupení mladíků Viktorie chybu a diváci sledovali atraktivní představení.
„Asi nejlepší utkání jsme sehráli v předposledním kole s béčkem Liberce, kdy jsme po výborném výkonu vyhráli 6:1. V tomto zápase bylo z naší strany všechno, včetně těch pěkných gólů. Vydařené bylo i utkání v Letohradu, kde jsme zvítězili 4:3. Prakticky ve všech podzimních utkáních jsme byli herně lepší než naši soupeři, přestože se výsledek nepovedl a třeba jsme prohráli. Podařilo se nám dobře zapracovat i na našem nedostatku z minulosti, a to na bránění standardních situací. Z těch jsme dřív dostávali zbytečně dost gólů, bylo tam hodně individuálních chyb, ale posledních devět kol si už hráči i v tomto směru vedli dobře,“ vysvětluje plzeňský kouč.

Přesto by rád na jedno podzimní utkání nejraději zapomněl. „Nezvládli jsme domácí utkání s Domažlicemi, které jsme prohráli vysoko 1:5. Byl to hodně prestižní duel, protože za nováčka hrálo několik hráčů, kteří působili u nás, a naši kluci si s atmosférou zápasu nedokázali poradit. To byl určitě náš nejhorší moment z celého podzimu,“ je přesvědčen Martin Lepeška.

Nechce hodnotit konkrétní podíl jednotlivých hráčů na výkonech mužstva, které pracovalo jako kolektiv, ale přiznal, že jsou borci zasluhující si už teď vyšší soutěž.
„Jednotlivce hodnotíme v dobrém i špatném interně, to do novin nechci dávat. Ale každopádně Hrošovský s Mudrou už výkonnostně přerostli rámec České fotbalové ligy a patří do kvalitnější soutěže. A jsem informován, že se už na tom pracuje.“

Plzeňský lodivod si rovněž pochvaluje rostoucí úroveň soutěže. „Působím v ČFL přes tři roky a letošní sezona je určitě nejlepší. Ligové kluby tam mají své farmy, třeba Sokolov v K. Varech, Hradec v Hlavici, Jablonec v Letohradu, Most v České Lípě nebo Teplice v Roudnici a hráči z první či druhé ligy jsou rozhodně pro třetí ligu přínosem. Kvalita se zvedla.“

Od příští sezony vznikne samostatná soutěž juniorek první a druhé ligy. Co to bude znamenat pro plzeňskou Viktorii? „Poslední zprávy jsou takové, že naše béčko bude minimálně další sezonu hrát ČFL. Další náš tým by měl hrát samostatnou soutěž juniorek. Nad tímto projektem je však celá řada otazníků a já mu dávám životnost tak jeden rok. Nebude na to dostatek hráčů a navíc cestování až někam na Moravu je dost náročná a hlavně drahá záležitost,“ říká Martin Lepeška.

Před mladým týmem Viktorie je zimní přestávka a počátkem ledna ji vystřídá náročná příprava na druhou část sezony. „Po posledním sobotním utkání v České Lípě mají hráči týden volna a potom jsme pro ně připravili týdenní kondiční blok. Následovat bude další volno až do 25. prosince, po kterém začnou hráči trénovat individuálně a vlastní zimní přípravu zahájíme hned počátkem ledna. V plánu je deset přípravných utkání, střetneme se i s druholigovými celky a pravděpodobně sehrajeme i nějaký zápas místo áčka na turnaji Tip - sportu,“ nastínil Martin Lepeška průběh zimy v podání juniorky Viktorie.

Převzato z DD