17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Cábelíci ztratili zápas na Kladně

Cábelíci nepustili Kladno hodinu prakticky za půlku, domácí přežili kromě jediné šance Králova Dvora snad pět šest dalších. A nakonec dvakrát udeřili. Loučení fotbalistů SK Kladno s podzimní částí ČFL tak bylo moc veselé, v derby vyhráli 2:1.
Královák jen ukázal, jak jeho celopodzimní zoufalá produktivita (13 gólů) ovlivňuje výsledky týmu. Do vedení ho sice poslal už v 7. minutě Svátek, ale další možnosti už prostě tým kouče Kučery nebyl sto proměnit.
Kladno bez distancovaných Čurdy a Rady se s prakticky s dorosteneckým mužstvem trápilo a za celý poločas se dostalo k jediné nebezpečné akci. Ještě nevávno stoper Králováku Samek ale hlavou nebyl po rohu dostatečně důrazný.
Fanoušci doufali, že po obrátce se role vymění, ale dlouho marně. Cábelíci se opět nastěhovali před Tesaře (v Králováku se ho před časem trochu nešetrně zbavili) a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy definitivně rozhodnou. Jenže Svátkovu gólovou ránu skvělý Samek v pádu srazil, další tutovku Květoně zase vytěsnil Tesař – byť to bylo jen očima. Rukama vyrazil až Svátkovu technickou ránu na vzdálenější tyč.
Pak se zase ukázalo, jak fotbal umí být krutý pro jednoho, a šťastný pro druhého.
První vážnější akce Kladna totiž skončila brankou. Byla parádní, Čížek prošel po křídle a jeho milimetrový centr poslal hlavou do sítě další dorostenec Skořepa.
Nebylo to vše. Domácí se před Mokrohajského začali dostávat častěji. Vodička ještě po centru Hajníka netrefil ideálně, ale v 74. minutě nasadil navrátilec do sestavy Holub jesle Himlovi a dokonale našel nejlepšího střelce týmu Roučka – 2:1.
Bylo rozhodnuto, protože Kladno mělo tentokrát síly až do konce duelu a navíc mělo i trochu štěstí, když po Fulínově nepovedeném centru skončil míč pouze na břevně.

SK Kladno – FK Králův Dvůr 2:1 (0:1). Branky: 64. Skořepa, 74. Rouček - 7. Svátek. Rozhodčí: Schroter - Kříž, Bohatý. ŽK: Čížek – Svátek, Novák. Diváků: 250.

Kladno: Tesař – Čížek, Samek, Rendla, Hajník – Vašák (66. Vodička) - Skořepa, Tóth, Holub, Rouček – Švambera.

Králův Dvůr: Mokrohajský - Procházka, Kratochvíl, Himl, Pavlík – Fulín (81. Frydrych), Sabou, Kobler, Květoň – M. Novák (86. Tlustý), Svátek.