Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALPetrus o vyrovnání: "Bylo by mi blbý to nedat"

Pardubický deník - Pardubice lídra ČFL v prvním poločase mačkaly, ale poprvé se radovala Chrudim z penalty. Hosté dali na 1:1 až díky spolupráci rychlíků. Mraky šancí v první půlce vyšuměly do ztracena. Pardubice se ve šlágru třetí fotbalové ligy do Chrudimi zakously, ale nakonec musely vydřít bod za remízu. „Měli jsme vyhrát, byli jsme lepší,“ prohlásil autor vyrovnávací trefy na 1:1 DAVID PETRUS. „Bohužel jsme udělali nesmyslnou chybu, po které jsme inkasovali z penalty,“ rozebíral pardubický střelec moment, který budil hodně vášní a po němž museli hosté dotahovat.

Penalta podle vás byla, nebo ne? 
Byla spornější, ale pokutový kop je, když ho rozhodčí pískne. To se nedá nic dělat, nakonec jsme se z toho ještě oklepali. Vzhledem k průběhu zápasu ten jeden bod musíme brát, ale vyhrát jsme tady měli. Bohužel jsme ten dvanáctibodový chrudimský náskok nestáhli a o to těžší to bude na jaře. 

V první půlce jste měli tři jasné gólovky, klidně jste mohli celý zápas rozhodnout. Mrzí vás teď prošustrované šance? 
Mrzí, řešili jsme to blbě. Jednou to bylo i na mně. Měl jsem asi zkusit střílet na přední tyč, gólman byl docela venku. Byly tam i další náznaky, několik nedotažených pološancí… Myslím, že mít takové příležitosti Chrudim, potrestala by nás. Chtěli jsme se dostat do vedení a místo toho jsme po penaltě prohrávali. Když musíme v zápase dotahovat, máme většinou problémy. O to víc si vážím toho, že jsme tady dokázali vyrovnat. 

Hodně se toho napsalo o pardubické mizérii na hřištích soupeřů. V Chrudimi jste přitom vůbec špatně nehráli, dopředu jste byli hodně aktivní…
Hráli jsme podobně jako v Domažlicích nebo v Písku, konečně jsme i venku předváděli naši hru. Dali jsme do zápasu srdce, jen to bohužel na tři body nestačilo. 

V útoku jste poprvé v sezoně nastoupil s Martinem Hundákem. Byl to záměr, že se pokusíte pomalejší obranu Chrudimi překonat hlavně rychlostí? 
Byl. Každý ví, že nejsem silový typ, abych se s někým někde pral. Hráli jsme malinko jinak, Hundys měl i nějaké obranné povinnosti. Nahoře jsme se doplňovali a podle mě jsme to zvládli celkem dobře. Hundys hrál vepředu poprvé a má za sebou dobrý zápas. 

Zdálo se, že jste se snažili hrnout většinou útoků přes pravou stranu, kde nastupoval pomalejší Adámek. To bylo také v taktickém plánu? 
To už ne. Chtěli jsme útočit po obou stranách. Ale tu druhou má Chrudim asi opravdu kvalitnější. Že to šlo dopředu víc po pravé, bylo spíš vývojem utkání. 

Po vaší spolupráci s Hundákem se Pardubicím podařilo vyrovnat. Přihrávka vašeho útočného parťáka byla z kategorie jedna plus, co myslíte? 
Přesně, dal přihrávku krásně za obranu a bylo by mi blbý to nedat (usměje se). Martinovi patří obrovský dík za takový míč. Jsem rád, že se mi to konečně podařilo proměnit, podobné šance většinou zahazuju. 

Brankář Mrázek vám řešení trochu usnadnil, na zem šel docela brzy…
Snažil jsem se mu naznačit a konečně mi to vyšlo. Často se mi stává, že naznačím a pak vystřelím pánu Bohu do oken. Teď mi ten dloubáček dopadl dobře. Jsem rád, že se mi to povedlo zrovna v derby, na které přišlo tolik lidí a hrálo se ve skvělém fotbalovém prostředí. 

Hlasatel oznámil 2 630 diváků. Čekal jste takovou návštěvu? 
Počítal jsem, že by tak patnáct stovek dorazit mohlo. Byla ale docela zima, takže jsem si spíš říkal, že počasí dost lidí odradí. Kdyby se hrály před takovou kulisou všechny zápasy, byla by to paráda a každé utkání by vypadalo jako to dnešní. 

Derby Chrudim - Pardubice táhlo víc než Dukla v první lize…
(usměje se) To byl jeden zápas. Ale abych se díval na fotbal ještě přes nějakou atletickou dráhu? Na ten škaredý stadion bych na Duklu asi taky nepřišel.