11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

FC Chomutov - FC Písek 3:1 (0:1)

Chomutov dokázal naplno bodovat i ve druhém domácím utkání po sobě a odpoutal senadobro z posledního místa. Domácí borci zvládli poslední utkání podzimu náramně. Po poločase sice prohrávali 0:1, ale po skvělém vstupu do poločasu druhého nastříleli nepříjemnému soupeři během sedmi (!!!) minut tři branky !

Písek přijel do Chomutova s vysokým sebevědomím a bleskově udeřil již v 5‘ minutě. Kučera poslal krásný pas za obranu na nabíhajícího Krejčího a ten přehodil elegantně Zaťka – 0:1. O pět minut později se mohl radovat opět Písek. Listopad pálil nebezpečně do odkryté branky, ale domácí posila Kejha naštěstí reflexivně míč hlavou zblokoval. Kolem půlhodinky odehraného času se do slibných šancí dostal dvakrát Chomutov, ale ani Strouhal, či Pavlíček se z gólů neradovali. Ve 33‘ minutě mohl pohodlně skórovat Klavík, který se obtočil v šestnáctce kolem obránce a v cestě mu stál jen Zaťko. Klavík však poslal míč naslepo vedle brány. Ke konci poločasu se mohli radovat domácí. Sigmund poslal oblouček na Pavlíčka, ale ten kromě brankáře přehlavičkoval i branku píseckých.

První poločas moc gólových parád nenabídl a divák se i místami zanudil. Co však nabídli chomutovští divákům ve druhém dějství, to muselo uspokojit i nejnáročnějšího fanouška.

Ve 48‘ minutě vlétl do šestnáctky neohroženě Sigmund a napálil míč nekompromisně přímo ke vzdálenější tyči. Jak to je jednoduché – 1:1. V 51‘ minutě ztratili písečtí obránci trestuhodně míč na polovině a Pavlíček se Smolou běželi sami na jednoho beka. Druhého jmenovaného pak Busta těsně před šestnáctkou stáhl a rozhodčí ho jasně potrestal žlutou kartou. Jelikož to však pro Bustu byla druhá žlutá, musel hřiště opustit. Trestného kopu se zhostil tradičně Strouhal a brankář Písku Satrapa musel předvést výborný zákrok, když Strouhalovu točenou ránu vyrazil ze šibenice. Z následného rohu však ve skrumáži poslal oblouček Sigmund na číhajícího Tomáše Smolu a ten hlavou překvapil Satrapu – 2:1. Uběhlo dalších několik málo minut a Chomutov nadělil frustrovanému soupeři další a zároveň konečnou ránu. Domácí vyslali do pokutového území Písku nepříjemný centr, který propadl až k nabíhajícímu Strouhalovi a ten z druhé vlny na hranici penalty technicky obstřelil Satrapu – 3:1. Písek se sice snažil o vyrovnání, ale nepřesná práce jeho útočníků na hranici ofsajdu jeho snahu brzdila. Vyvrcholilo to gólem z ofsajdu v 70‘ minutě, kdy sice po pěkné akci skóroval Malý, ale v době akce dávno zabíhal z ofsajdové pozice. Hosté pak měli ještě dvě dobré příležitosti, ale ke štěstí domácích se kontaktního gólu nedočkali a tak FC Chomutov získal veledůležité tři „záchranářské“ body.

Branky: 48‘ Sigmund, 52‘ T.Smola, 55‘ Strouhal – 5‘ Krejčí

ŽK: M.Smola – Hřebeček, Busta

ČK: 51‘ Busta ( druhá ŽK )

Rozhodčí: Slavíček – Novotný, Vitner

Diváci: 130

FC Chomutov: Zaťko – Vait, Kejha, Houžvička, M.Smola (81‘ Klimeš) – Strouhal, Sigmund, Doksanský (64‘ Šollar), Černý – Pavlíček – Gibala (46‘ T.Smola). Trenér: Pavlov

FC Písek: Satrapa – Pastyrik, F.Busta, Malý, Mašát – Klavík, Hřebeček, Listopad, Šlehofer – Krejčí (56‘ Štrajt), Kučera. Trenér: Z.Busta