14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

ČFL: Jiskra si zastřílela

Domažlice - Fotbalisté nižších soutěží se pomalu ukládají k zimnímu spánku. O víkendu skončila i podzimní část České fotbalové ligy. Maximální spokojenost s první částí soutěže panuje v Domažlicích, kde místní nováček v souboji s juniorkou Mladé Boleslavi navázal na předchozí domácí střelecká galapředstavení a zvítězil zaslouženě 4:2.

VÍTĚZNÁ ROZLUČKA. Fotbalisté Domažlic porazili v posledním utkání podzimní části ČFL v sobotu na domácím trávníku Mladou Boleslav B 4:2. Na snímku z tohoto zápasu se radují z prvního vstřeleného gólu domažličtí hráči Marek Bauer (vlevo) a Marek Braun.
Autor: Deník/ Václav Tauer

Přitom první poločas takovému skóre vůbec nenasvědčoval. Jediný gól vstřelil až do šatny hlavou po rohu Bauer. Ve druhém dějství už ale kanonýři měli daleko přesnější mušku. Tesař zvýšil na 2:0, hostující Volf sice vrátil svůj tým do hry, ale Kovářík s Matasem zařídili domažlické vedení o tři góly a konečný výsledek 4:2 stanovil tři minuty před koncem Tvaroha.

Domažlický kouč Zdeněk Michálek si pochvaloval vysokou úroveň utkání. „Hrál se oboustranně útočný fotbal, který se musel divákům líbit. Z naší strany to bylo jedno z nejlepších podzimních vystoupení a nakonec jsme mohli nastřílet gólů ještě víc.“

Náročný trenér byl spokojen nejen s posledním utkáním, ale i s celým podzimem. „Z výsledku a výkonu s těžkým soupeřem mám radost. Jsem spokojen i se skutečností, že na podzim jsme sehráli doma většinou vydařená utkání a fanouškům jsme předváděli kvalitní fotbal.“

Domažlická Jiskra v posledních čtyřech kolech třikrát vyhrála, jednou remizovala, se sedmadvaceti body přezimuje na velmi pěkném pátém místě, což je pro nováčka jistě úspěchem. Navíc její kanonýři dokázali nastřílet 43 gólů, zdaleka nejvíc ze všech mužstev.