Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALTřetiligový nováček z Domažlic má za sebou podzim snů

Domažlice - Svěřenci trenéra Zdeňka Michálka zářili v ofenzivě, v ČFL nastříleli zdaleka nejvíc gólů ze všech celků a výsledkem je páté místo v tabulce. 
To nikdo nečekal. Už postup domažlické Jiskry z divize do České fotbalové ligy byl překvapením a její podzim ve třetí nejvyšší soutěži byl pro řadu odborníků doslova šokem. Pátá příčka po podzimní části soutěže je velkým úspěchem týmu, kterému se určitě tolik nevěřilo.
Navíc je překvapením atraktivní ofenzivní styl hry, kterým se Chodové ve většině utkání prezentovali. „Samozřejmě, že jsem spokojen. Umístění na páté příčce a získaných sedmadvacet bodů je víc, než jsem čekal. Překročilo to i mé nejsmělejší plány,“ pochvaluje si domažlický trenér Zdeněk Michálek.
Domažlický herní projev byl líbivý a především před vlastními diváky se mužstvu dařilo. „Na domácím hřišti jsme sehráli kvalitní zápasy. Nastříleli jsme celkem třiačtyřicet gólů a střelecky se nám dařilo nejvíc právě doma. Fanouškové museli být spokojeni,“ pochvaluje si Michálek.
„V defenzivě jsme naopak měli některá okénka, ale určitě je lepší vyhrát 4:2 než 1:0. Máme hráče, kteří jsou vysloveně zaměřeni útočně, jdou do koncovky. Kvalitní výkony jsme však předvedli i venku. Například v Plzni s juniorkou Viktorie, kterou jsme porazili 5:1, nebo v Hlavicích či v Kunicích,“ dodává kouč.
Právě duel Jiskry v plzeňské Luční ulici řadí k těm nejlepším na podzim. „Vstřelit kvalitnímu týmu juniorky na jeho hřišti pět gólů je velký úspěch. Podobně se nám dařilo i v utkáních s Ovčáry, Karlovými Vary, rezervou Liberce nebo s béčkem Mladé Boleslavi. To jsme dokázali ke kvalitnímu hernímu projevu přidat i góly,“ vyzdvihuje své mužstvo Zdeněk Michálek.
Byly však i střetnutí, kdy trenér nebyl tak spokojený. „Nejhorší utkání jsme odehráli v Praze s Vltavínem, který na nás vyrukoval s tvrdou, místy až záludnou hrou. My jsme si s tím nedokázali poradit a prohráli 1:3. Nepovedlo se nám rovněž úvodní utkání v soutěži s Pardubicemi, kdy jsme nevěděli, co od ČFL můžeme čekat a prohráli jsme 1:2,“ vzpomíná Michálek.
V létě prošel domažlický kádr řadou změn a s odstupem času je možné konstatovat, že byly vydařené. „Po postupu z divize odešlo šest hráčů a přišlo šest nových, z kterých se vlastně plně neuplatnil jen Mour. Dalšími byli Mandous, Matas, Kovařík a Veselý, kteří byli opravdovými posilami. A tou největší se stal Martin Knakal, který přišel po třech odehraných kolech. Přinesl nejen zkušenosti z vyšších soutěží, ale velmi dobře působí i v kabině, což je pro celý kolektiv velmi cenné,“ hodnotí hráčský kádr Zdeněk Michálek.
Českou fotbalovou ligou byl kouč překvapen. „Většina utkání je nad očekávání kvalitních, hraje se v rychlém tempu, žádné vyčkávání, stále se je na co dívat,“ hodnotí soutěž. „V každém mužstvu jsou bývalí ligisté, kteří jsou oporami, a i proto je soutěž taková, jaká je. Až mě to překvapilo. Čtyři celky na špici jsou trochu před ostatními, ale potom směrem dolů jsou celky vyrovnané, že každý může porazit každého. A i to je přínos,“ myslí si zkušený trenér.
„Pokud tak chceme uspět, hráči se musí vydat ze všech sil. A když trénujeme třikrát týdně, není to jednoduché. Navíc naši hráči pracují a často potom nastupují proti mužstvům, jejichž hráči trénují daleko častěji. My jsme to ale zvládli,“ zdůrazňuje Michálek.
Žádný ze soupeřů totiž jeho sveřence nepřehrál fyzicky. „Se silami jsme vydrželi vždy až do závěrečného hvizdu,“ tvrdí. 
Teď čeká domažlické hráče s jednou výjimkou zasloužený odpočinek. Jiskra sehraje už v rámci dovolené 18. prosince halový turnaj v německém Chamu, aby pak zimní přípravu zahájila 9. ledna. „Trénovat budeme čtyřikrát týdně a sehrajeme devět přípravných zápasů. Stávající hráčský kádr se budeme snažit udržet, dojde jen k jedné až dvěma změnám. Pokud dva hráči odejdou, přijdou za ně dva noví,“ plánuje zimu Michálek.
Do zimní přípravy chce dále zařadit domažlické odchovance Hartla s Havlíčkem, kteří jsou výsledkem zdejší velmi dobré práce s mládeží. „Už si zahráli divizi, teď většinou nastupovali za béčko a uvidíme, zda se prosadí,“ uvažuje domažlický lodivod.
Očekává přitom, že jarní pokračování ČFL nebude pro jeho tým lehké. „Přestože máme na přípravu dostatek času, bude pro nás jaro tvrdé. Vzhledem k možnému zavedení nové soutěže juniorek ligových týmů není jasno kolik bude vlastně sestupovat z ČFL mužstev a je tam zatím řada otazníků. My se však na odvetnou část musíme kvalitně připravit, aby nás nic nezaskočilo,“ vyhlašuje Zdeněk Michálek.

Převzato z DD