11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Mrákov se s podzimem rozloučil domácí porážkou

V posledním kole podzimní části 1. B třídy zavítal na Mrákovský stadion lídr soutěže Dioss Nýřany.

Sokol Mrákov – Dioss Nýřany  1:2 (0:1)

Utkání v prvním poločase nabídlo přítomným 120 divákům fotbal, ve kterém měli častěji míč na kopačkách hostující hráči, kteří však naráželi na dobře organizovanou obranu Mrákova. Hosté se brankově prosadili v závěru poločasu Zdeňkem Cinkem na 0:1.

Ve 25. minutě zahrávali hosté roh který vyřešil brankář Ondřej  Korba. O minutu později střílel z hranice šestnáctky nad bránu Nýřan Jaroslav Stýskal. O dvě minuty později provedl sólo Mrákovský kapitán Jakub Mlynár, který byl před vápnem falouvaný. Trestný kop rozehrál Víťa Kohout s Jaroslavem Němcem, jehož střelu k pravé tyči brankář Nýřan Anton Vasko kryl. Ve 31. minutě rozehrál další trestný kop Petr Vondraš a hlavičku Jakuba Mlynára opět Nýřanský gólman v pohodě kryl. Poté kombinovali hostující Tomáš Voráček a Jan Cvachoušek s jehož střelou si Korba poradil. Čtyři minuty před přestávkou se středem prodíral domácí Pavel Konopík, byl před vápnem falouván a z ideální palebné pozice střílel Němec blíže k levé tyči, ale brankář Vasko jeho povedenou střelu vyrazil na roh. Nedáš - dostaneš platilo ve 44. minutě, když se šťastně trefil hostující Zdeněk Cink - 0:1. Ve druhém poločase se do prvního náznaku šance dostali domácí v 55. minutě, kdy Kohout vysunul Duffka, ten centroval před branku hostů, ale Stýskalova střela mířila vedle. Po hodině hry kombinovali hosté - Mašek vysunul Říhu a ten z otočky střílel do připraveného Korby. O minutu později se do velké šance dostal opět Říha, který byl vysunut středem hřiště Zdvihalem a překopl branku domácích. Na druhé straně vysunul Kohout Konopíka který střílel  k tyči a gólman Vasko byl na místě. Oba trenéři provedli v průběhu druhého poločasu několik změn v sestavách. Z narůstajícího tlaku vytěžili hosté gol. V 79. minutě kdy se střídající Aliev doslova protlačil  na roh malého vápna a dloubákem přehodil vybíhajícího Korbu a dobíhající Schoř už brance nezabránil - 0:2. Domácí se zaslouženého snížení dočkali v 83. minutě kdy vyrobil hrubku hostující obránce Voráček, který podběhl centr a střídající Michal Růžek překonal bezmocného Vaska na  1:2. Domácí zvýšili tlak do šance se dostal po centru Hofmana Duffek, ale jeho hlavičku opět brankář kryl. Rozhodčí nastavil čtyři minuty ve kterých už se skoré nezměnilo.

Sestava Sokol Mrákov: Ondřej  Korba - Jan Hofman, Jaroslav Němec,  Petr Vondraš, Víťa Kohout, Pavel Konopík, Pavel Duffek, Jakub Mlinár, Jiří Schoř, Pavel Rybár, Jaroslav Stýskal. Na střídání: Milan Švajner, Vojtěch Vojtko, Václav Duffek, Michal Růžek, Lukáš Krhoun. Trenér: Vladimír Dufek

Sestava Dioss Nýřany: Anton Vasko - Petr Dospiva, Tomáš Cipera, Zdeněk Cink, Tomáš Voráček, Petr Mašek, Jan Niedermaier, Michal Kováč, Zdeněk Zdvihal, Jan Cvachoušek, Edhard Říha. Na střídání: Marek Liška, Aliev Anár ,Ludvík Pondělík, Ondřej Steklík, Marek Havlas. Trenér: Pavel Rádl.

Rozhodčí: Václav Duda- Michal Homr- Miroslav Kohout

ŽK: 1-3  120 diváků

Po utkání jsme se zeptali kouče Sokola Mrákov Vladimíra Dufka jak viděl utkání:  "Přijel první mančaft, to je zřejmé! Hráli výborně. My jsme se snažili hrát tu naši hru od zadu, čekat na nějaké brejkové příležitosti. Něco se nám povedlo.,Dostali jsme dva slepené smolné góly, což s takovým kvalitním mužstvem rozhodlo zápas. Děkuji klukům za bojovnost, že to za stavu 0:2 nezabalili a fanouškům za podporu.