22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Ohlas z píseckého webu na zápas s Domažlicemi

Písečtí z obrovského tlaku vytěžili pouze bod
Třetiligový Písek nastoupil poprvé doma pod vedením nového trenéra Zbyňka Busty a v bojovnému duelu s nováčkem soutěže Jiskrou Domažlice získal pouze bod, přestože s přibývajícím časem přecházel do drtivého tlaku. Také hosté však v brejkových situacích spálili brankové příležitosti a remíza byla nakonec spravedlivá. Domácím v zakončení citelně chyběl kanonýr Zušťák, jenž odstoupil v 8. minutě pro zranění.
První šanci měl hned v úvodu zápasu hlavičkující Zušťák, brzy nato však odkulhal za postranní čáru a vystřídal ho devatenáctiletý Krejčí. Hosté zahrozili v 5. minutě, kdy Mandous z trestného kopu trefil břevno. V další standardní situaci o deset minut později už se hráči Domažlic nemýlili. Mužík od rohového praporku poslal míč přesně na hlavu Bezděkovi a bylo to 0:1. Písečtí však nadále drželi balon častěji na kopačkách a přestože se dostávali dopředu poněkud komplikovaně, udržovali hostujícího gólmana Houdka neustále ve střehu. Ve 29. minutě po rohu Mašáta hlavičkoval Pastyrik těsně vedle levé tyče, za dalších pět minut se řítili sami za míčem Krejčí a Klavík, ale Houdek se jim obětavě vrhl pod nohy. O střelbu zdálky se opakovaně pokoušel Mašát. Ve 36. minutě přišli domácí o dalšího borce základní sestavy – Holub opustil trávník na nosítkách a nahradil ho Listopad. Chodové se většinu času bránili, ale jejich občasné brejky byly hodně nebezpečné. Předvedl to například Veselý, jehož bombu z velkého vápna vyrazil Satrapa v 55. minutě na roh jen díky akrobatickému zákroku.
Potom agilní Pastyrik znovu hlavičkoval vedle a vytáhlý Busta mířil hlavou do tyče. Rostoucí tlak Píseckých přinesl kýžené vyrovnání v 72. minutě. Po centru Malého z pravé strany se ve skrumáži trefil Krejčí téměř z brankové čáry. Závěrečná desetiminutovka byla doslova peklem pro domažlickou obranu. Jihočeši ostřelovali Houdkovu branku ze všech pozic, ale většině střel předcházela možná až příliš složitá, někdy i váhavá kombinace. V zakončení chyběla jistota i chytrost. Kubiš v ideální pozici pálil vedle, Hřebeček zacílil přímo do gólmana. Hosté se dvakrát vymanili ze sevření a nebyli daleko od vítězného gólu. Jednou však výborně zasáhl obránce Pastyrik, podruhé – již v nastavené minutě – domažlický Kovařík před bezmocným Satrapou trestuhodně šanci zahodil.

FC Písek – Jiskra Domažlice 1:1 (0:1)
Góly: 15. Bezděk – 72. Krejčí.
Rozhodčí: Moník – Arnošt, Haleš.
ŽK: Mašát, Kučera, Hřebeček – Knakal, Braun, Tesař.
Diváků: 220.
FC Písek: Satrapa – Pastyrik, Busta, Holub (39. Listopad), Kubiš – Šlajs (54. Hřebeček), Malý, Mašát, Kučera – Klavík, Zušťák (8. Krejčí). Trenér Zbyněk Busta.
Jiskra Domažlice: Houdek – Knakal, Tesař, Bauer, Mandous – Bezděk (62. Kovařík), Veselý (88. Leitl), Braun, Matas – Mužík, Bárta (90. Strejc). Trenér Zdeněk Michálek.

Zbyněk Busta, trenér FC Písek: „Dostali jsme nešťastný gól ze standardní situace, od té doby si myslím, že náš tým byl jasně lepší. Měli jsme tlak, herně to vypadalo dobře. Trefili jsme tyč, neproměnili další tři vyložené situace. Mužstvo dře, ale je vidět, že není v klidu. Dát gól v této situace je pro hráče těžký úkol. Zraněný Zušťák určitě chyběl, na druhou stranu ale nemá cenu říkat, že mužstvo stojí na jednom hráči. Musíme si poradit i bez Honzy, který už má nějaký věk a písecký tým se musí ubírat nějakou cestou, Honza nemůže dávat všechny góly ještě pět let.“
Zdeněk Michálek, trenér Jiskry Domažlice: „Písek byl fotbalovější, měl balon víc na svých kopačkách, ze závarů si vytvořil spoustu střeleckých příležitostí. Nás podržel brankář, chodili jsme do rychlých protiútoků. Před koncem zápasu jsme mohli rozhodnout ze dvou vyložených šancí, kdy to domácí jednou nějak zachránili a jednou jsme to neproměnili. Myslím, že oba týmy mohou být nakonec spokojené s výsledkem.“