10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Béčko Jiskry je půlmistr 1.A třídy ! Slavoj Žihle-Jiskra Domažlice B 3:4 (0:3)

Umělá tráva menších rozměrů, o něco širší než je v Bělé nad Radbuzou, v severoplzeňské Žihli, hostila v sobotu po poledni utkání posledního, patnáctého kola 1.A třídy, mezi domácí Slavojem Žihle a hostující Jiskrou Domažlice B. Ambiciozní Slavoj je klub s královským ročním rozpočtem na 1. A třídu, 1,5 milonu korun na sezonu, který své hráče platí.

Hned v první minutě mohla Jiskra kopat penaltu, když byl ve vápně podražen Jiří Hartl, ale rozhodčí Ladislav Szikszay jí neodpískal. O čtyři minuty později opět Hartl šel ze strany sám na gólmana Žihle, ten mu zmenšil střelecký úhel a Hartl mířil vedle brány domácích. V 8. minutě vysunul Radek Paluch Jaroslava Krakeše, ten z levé strany přeloboval brankáře, balon směřoval mimo bránu, Hartl byl tísněn obráncem před prázdnou brankou a střílel vedle tyče. Jiskra tedy měla během úvodních deseti minut tři vyložené brankové příležitosti. Zaslouženého vedení se hosté dočkali v 15. minutě, kdy šel sám na gólmana Jan Havlíček, přeloboval jej, a od břevna skončil míč v síti -  0:1. Dva nula to bylo za chvilku, když si na levé straně u branky domácích vyměnili Hartl s Havlíčkem míč, domácí zadáci při tom působili jako sloupy, Havlíček prošel prostředkem a prostřelil domácího gólmana - 0:2. O chvilku později předvedli hosté krásnou kombinační akci - Paluch přihrával před branku a Vojtěch Hošek z voleje trefil brankáře Žihle. Ve 33. minutě přetažený centr z levé strany Josefa Rojta na Jiřího Pačesného, ten se přesně trefil k zadní tyči na 0:3. Do závěru poločasu měla Jiskra trvalou převahu. Pro zranění musel odstoupit Paluch, kterého nahradil Martin Kubica. Hartl se stáhl na post záložníka.
Do druhého poločasu nastoupili domácí s velkým odhodláním udělat něco s nepříznivým stavem 0:3. Naopak hráči Jiskry zůstali myšlenkami někde v kabině. Během dvaceti minut domácí vyrovnali na 3:3. Když se postupně trefili domácí Najmon (hráč hrával třetí ligu v Karlových Varech), Maje r(nejnebezpečnější hráč domácích) a Tureček. Domácí měli ještě šance a vstřelili branku z ofsajdové pozice. "Tam jsme přežili klinickou smrt," uvedl po utkání kouč Jiskry Ivan Rybár, který za stavu 2:3 vystřídal Josefa Schambergera, kterému nevyšlo utkání a nahradil ho Pavlem Beňušíkem. V závěru utkání poslal trenér Jakuba Brichcína za Jaroslava Krakeše v sedmdesáte deváté minutě. Brichcín byl na hřišti minutu a postupoval po pravé straně, přihrál na Havlíčka, který posunul zpětnou přihrávkou na vápno kde to krásně pustil mezi nohama na Kubicu. Ten si udělal kličku přes obránce a podél gólmana vstřelil, jak se později ukázalo, vítěznou branku na 3:4. V závěru utkání se hra odehrávala bez výrazných šancí. Domácí zahrávali několik standardek, kde Jiskru podržel brankář František Lorenc (jako i v průběhu zápasu), který svojí postavou sbíral balony před urostlými domácími hráči. Jan Havlíček podal v prvním poločase exceletní výkon a byl k neudržení, ve druhém poločasu trovhu zapadl.

Sestava Jiskra Domažlice B: František Lorenc- Jiří Pačesný, Lukáš Waldmann, Josef Schamberger, Josef Rojt - Vojtěch Hošek, Martin Vísner, Radek Paluch, Jaroslav Krakeš - Jiří Hartl, Jan Havlíček. Střídali: Martin Kubica, Pavel Beňušík, Jakub Brichcín.
Trenér: Ivan Rybár.

Ivan Rybár: "V prvním poločase jsme podali jeden z nejlepších výkonů v podzimních části soutěže, soupeř chvílemi nevěděl kam dřív skončit a kdyby ten poločas skončil 0:6, nemohl se nikdo divit. Domácí měli jednu šanci, kdy jejich hráče vychytal Lorenc. Hráli jsme dobře. Je vidět že stav 0:3 kdy je soupeř na lopatě se může málem ztratit. Jsem rád, že se mužstvo za stavu 3:3 semklo, zápas nakonec kluci dotáhli do úspěšného konce a po podzimu přezimujeme na prvním místě."

Tady je reakce funkcionáře Slavoje Zihle: jarda žihle | 22.11.2011 (14:04)
Ahoj kluci, přečetl sem si komentář k utkání v Žihli. Je objektivní a v 1. půli jste hráli výbornej fotbal, přesně jak říká Váš trenér. Jen mi pobavil 4 tý řádek o rozpočtu našeho klubu. Protože sem předseda klubu tak mi to překvapilo. Jestli víte o takovym sponzorovi tak mi na něj zašlete kontakt. To bych bral všema deseti. Jinak, tak asi jako každý v této době sháníme každou korunu. Ten rozpočet je ani ne poloviční na 4 mužstva. Jinak to byl parádní fotbal a dokonce i naši diváci byli spokojeni. Tak ať se Vám daří a hezké svátky. Ahoj Jarda.