11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Roudnice v Hlavici padla

První venkovní zápas v nové sezoně nepřinesl očekávanou bodovou úrodu. Roudnice litovala neproměněných šancí a individuálních chyb v obraně. Po prohře v Hlavici je v tabulce pravdy zpátky na nule.

Hlavice - SK Roudnice 3:1 (3:1)

V Hlavici se od první minuty hrál parádní fotbal, o který se svým útočným pojetím hry zasloužily oba týmy. Oproti prvnímu zápasu udělal Marián Řízek v sestavě jednu změnu, Bukač hrál místo Píchy, který nebyl k dispozici.

První půle nabídla spoustu vzruchu před oběma bránami. Do vedení se sice dostali domácí, ale Roudnice dokázala rychle srovnat. Po pěkně sehrané akci našel Medek přesným centrem Laušmana a ten se v dobré pozici nemýlil. Krátce po vyrovnávacím gólu se odehrál kontroverzní okamžik před brankou Brauneise. Názory na něj se rozcházejí, většinou se pak zainteresovaní shodují, že míč brankovou čáru nepřešel. Hlavní arbitr Moník a jeho asistent na čáře si bohužel mysleli něco jiného a svým verdiktem vrátili domácím vedení - 2:1. Od této chvíle se utkání odehrávalo ve znamení neproměněných šancí hostů. Roudničtí spálili pět více než dobrých příležitostí, přičemž s těmi největšími dobře nenaložili Brandejs a Bukač. Vypadalo to, že druhý Roudnický gól visí na vlásku a podaří se podruhé v zápas srovnat. Místo toho však přišla krutá rána do vazu v podobě dalšího inkasovaného gólu. Hosté prohrávali o dvě branky a byli v evidentní psychologické nepohodě.
Po změně stran už tempo opadlo a po dalších dvou šancích, které nebyly dotaženy do úspěšného konce, se oba týmy začaly uchylovat k dlouhým nakopávaným míčům. Tenhle styl hry více vyhovoval domácí Hlavici, která si svůj náskok z prvního poločasu dokázala pohlídat a v ČFL je zatím stoprocentní.

"Zejména první poločas se hrál opravdu velice atraktivní fotbal, a to z obou stran. Z mého pohledu jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme třikrát inkasovali. Je to velká škoda, naše hra se všem líbila. Hráli jsme výborně, ale na body to nestačilo," zhodnotil vystoupení svého týmu trenér Marián Řízek.

Branky SKR: Laušman

Roudnice: Brauneis - Kala, Vaněk, Brhlík, Lukášek (46. Pohořelý) - Bukač , Kuchař, Medek (74. Kučera) , Brandejs - Vobořil, Laušman (80. Mikas)