15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Pardubická bezzubost venku pokračuje

Ve 14. kole ČFL zajíždělo mužstvo FK Pardubice do Roudnice nad Labem, která je nováčkem letošního ročníku třetí ligy. Hosté na hřišti soupeře bodovali naposledy 17. září za bezbrankovou remízu v Letohradu. Od té doby sbírají body jen na domácím trávníku Pod Vinicí. A tuto nelichotivou bilanci bohužel prohloubili i v nedělním utkání, když v Roudnici prohráli 3:1.

SK Roudnice nad Labem - FK PARDUBICE 3:1 (3:0)

Utkání na roudnickém stadionu opět nevyznělo pro pardubický tým nejšťastněji. Domácí, kteří mají ve svém kádru několik hráčů, kteří prošli nejvyšší soutěží, dali už v prvním poločasu jasně najevo, že si jdou za třemi body. První šanci Laušmana ještě zlikvidoval Shejbal, následně se domácí fanoušci divili, že rozhodčí nepískl po Přibylově zákroku na Kalu penaltu. Už v 11. minutě šli domácí do vedení, když se v pokutovém území dostal k míči Kala, který předtím proběhl hostující obranou jako nůž máslem - 1:0. Pardubickým se hra nedařila, směrem dopředu nebyli nebezpeční a především domácí se před Schejbala tlačili opravdu mocně. Řadu šancí se podařilo hostující obraně odvrátit, ale ve 30. minutě se objevila v obraně Mezera, do které si naběhl Laušman a kolmou přihrávku přetavil ve vedení 2:0. Bohužel to domácím nestačilo a do poločasu ještě zvýšili. Stalo se to ve 43. minutě, kdy zapomenutý Ibe pohodlně hlavou proměnil Kalovou přihrávku - 3:0.
Milosrdná čtvrthodinová přestávka vrátila do druhého poločasu jakoby jiný pardubický tým. Ten najednou sršel aktivitou, tlačil se dopředu a vytvářel si šance, ale ke snížení se dostal až po závaru před brankou, po kterém se v 66. minutě prosadil Přibyl - 3:1. K další změně skóre již nedošlo, hostujícímu celku scházel důraz v pokutovém území roudnického týmu, domácí se také již tak vehementně netlačili do šancí a tak tímto výsledkem utkání také skončilo…

Fakta - branky: 11. Kala, 30. Laušman, 43. Ibe - 66. Přibyl. ŽK: 1:0 (Medek).
Rozhodčí: Jedlička z Mostu (Šifalda, Kapoun). Delegát: Peteřík z Plzně. Diváků: 330.

Sestavy - SK Roudnice nad Labem: Straka - Kala, Vaněk, Kwame, Pícha - Medek (83. Kučera), Kuchař (79. Fischer), Vobořil, Hrdlička - Ibe (70. Brandejs), Laušman. Trenér Řízek.

FK Pardubice: Shejbal - Přibyl, Tischler, Prorok, Javůrek - Hundák, Kudrna (86. Sklenář), Jeřábek, V. Kakrda (82. Jarosz) - Brychta, Petrus. Trenér Svědík.

Martin Svědík: "Co říci k dnešnímu utkání, když se opět opakuje to, co nás bohužel dlouhodobě provází na hřištích soupeřů… O výsledku utkání rozhodl již první poločas, ve kterém nám dal soupeř lekci z důrazu v pokutovém území, kde se utkání rozhodují. Jejich hráči jsou velmi kvalitní, potíže nám dělal zejména Ibe, ten nám ukázal, jak má hráč v blízkosti branky soupeře hrát. Po změně stran jsme se sice zlepšili, byli aktivní a bojovali, ale stačilo to jen na snížení výsledku."