17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Benfika jde do čela: J. Domažlice B - FK Nepomuk 4:0 (1:0)

Béčko  Jiskry Domažlice ve šlágru přejelo Nepomuk a je první!

"Rezerva - Benfika" Jiskry Domažlice přivítala v neděli 13. listopadu od 14:00 hodin ve šlágru I. A třídy třetí celek tabulky - mužstvo FK Nepomuk. Komise rozhodčích PKFS delegovala na zápas nováčka v žlutém trikotu, rozhodčího z OFS Klatovy Jiřího Kličku, který měl premiéru hodně těžkou.

Do utkání vstoupila lépe Jiskra Domažlice B. Ve třetí minutě zahrával trestný kop Radek Paluch a z 18 metrů mířil doprostřed brány, do náručí gólmana Nepomuku Marka Barocha. V 10. minutě si po centru z pravé strany, před gólmana Nepomuku naběhl Jaroslav Krakeš a střílel ve 100% šanci vedle branky. O chvíli později se zastřeloval Luděk Leitl z pravé strany, ale střílel nad branku Barocha. Ve 22. minutě předvedla Jiskra pěknou kombinaci a po přihrávce z pravé strany opět Jaroslav Krakeš mířil vedle pravé tyče. Zaslouženého vedení se Béčko dočkalo po kombinaci Jana Havlíčka a Luďka Leila, který střelou k levé tyči překonal Barocha - 1:0. Hosté měli v prvním poločase jen náznaky šancí a jednu střelu, která ohrozila Lorencovu branku.

Ve druhém poločase se podařilo Jiskře  po pěkné kombinační akci Jana Havlíčka a střílejícího Jířího Hartla, k pravé tyči, zvýšit na 2:0. Hosté se osmělili v 63. minutě, když střílel nebezpečně nejlepší  hráč hostů - Miroslav Švec, nad branku  Františka Lorence po přihrání  Luboše Zajíce. Hned z protiútoku se na  Marka Barocha řítil Martin Kubica, který vystřídal Krakeše, hostující hráč Michal Baran ho na hranici šestnáctky zezadu podrazil a hlavní sudí Jiří Klička ho bez váhání poslal rovnou červenou kartou předčasně pod sprchy, když už dvě minuty, před tím uviděl žluté napomínání. Rozehraným trestným kopem trefil Paluch hlavu hostujícího hráče ve zdi  Dvacet minut před koncem viděli diváci další hezkou kombinaci po ose Josef Rojt - Jiří Hartl a před dotírajícím Martinem Kubicou vše pro hosty zažehnal brankář Baroch včastným vyběhnutím. Za dvě minuty včasným vyběhnutím zažehnal šanci Václava Švece brankář František Lorenc. V 74. minutě po rohu Leitla, se do zakončení dostal střídající Pavel Beňušík, jeho střelu mu obránci hostů zblokovali a potom byl na pravé straně faulován. K trestnému kopu se postavil Paluch, ideálně ho rozehrál centrem k bližší pravé tyči na naběhnutého Hartla a ten střelou k pravé tyči rozjásal Střelnici potřetí 3:0. Bečko bylo rozjeté a za dvě minuty mohl Hartl vstřelit hattrick, ale střelou těsně vedle pravé tyče, po přihrávce od Palucha, se mu to nepodařilo. Na druhé straně střílel opět nad branku Miroslav Švec po přihrávce Václava Švece. Řebíček do Nepomucké rakve zasadil Luděk Leitl, který se prosadil přes tři hráče středem a byl faulován v šestnátce. Rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu, z něho se Jiří Pačesný střelou nahoru k pravé tyči nemýlil a upravil na konečných  4:0. Vzhledem k tomu že prozatímní lídr tabulky TJ Sušice prohrála  překvapivě vysoko 4:0  na Přimdě katapultoval tento výsledek Jiskru B na první míso s 31 bodem a skvělým skóre 51:21! Benfika je dva body před Sušicí a tři body před Dlouhým Újezdem. Kanonýr Jirka Hartl má na svém kontě výborných 16 branek! Příští zápas sehraje Béčko místo v neděli tentokrát v sobotu 19. listopadu od 13:30 hodin na umělce v severoplzeňské Žihli, kde nastoupí proti místnímu Slavoji.

Jiskra Domažlice B : František Lorenc - Jiří Pačesný, Lukáš Waldmann, Josef Schamberger, Josef Rojt - Radek Paluch (80. Vojtěch Hošek), Martin Vísner, Jan Havlíček (68. Pavel Beňušík), Luděk Leitl - Jiří Hartl (85. Jakub Brichcín), Jaroslav Krakeš (60. Martin Kubica). Trenér: Ivan Rybár Asistent: Vladimír Brichcín.

FK Nepomuk: Marek Baroch - Jan Ticháček (64. Václav Vosyka), Pavel Bohatý, Jindřich Švec, Miroslav Švec, Luboš Zajíc, Stanislav Kocour (86. Jiří Stach), Jan Kozák, Václav Švec, Michal Baran, Josef Kalabza.Trenér: Josef Viktora Asistent: Jaroslav Brož.

Rozhodčí: Jiří Klička- Václav Simbartl - Zuzana Špindlerová. Delegát: Jiří Bureš.

ŽK: 4-3 ČK: 65. Michal Baran- Nepomuk, 100 diváků.

Po utkání jsme položili několik otázek Domažlickému stoperovy Josefu Schambergerovi. Jak jsi viděl dnešní utkání s Nepomukem?

"Já si myslím, že začátek utkání byl z naší strany opatrný. Soupeře jsme nepustili v prvním poločase do žádných velkých šancí. Zaslouženě se nám povedlo do přestávky otevřít skoré a vést 1:0. Mohli jsme vést  i vyšším rozdílem. Soupeř měl v utkání silnější pouze desetiminutovku, kdy nás nepomučtí zatlačili, ale podržel nás brankář Franta Lorenc a my jsme pak opět hráli jako tým a zaslouženě zvítězili. Utkání bylo chvílemi  nervózní vyhecované."

V posledním utkání Jiskru čeká Žihle ,co od tohoto zápasu očekáváš?

"Díky nečekané porážce Sušice na Přimdě jsme na prvním místě. V Žihli nesmíme zazmatkovat z toho, že jsme první a naopak potvrdit tam naší suveneritu z posledních zápasů. Vzhledem k tomu, že se utkání bude hrát na rozměrově menší umělé trávě, nás čeká těžké utkání, které bude hodně o bojvností a doufám že si odvezeme tři body, abychom přezimovali na prvním místě."

Kdo bude v jarní části největším konkurentem Béčka Jiskry v boji o první místo?

"Myslím si že určitě Sušice, která se bude prát do posledního kola. Dalším mužstvem bude náš dnešní soupeř Nepomuk, který se na jaře také zvedne a bude se prát o postup. Na Přimdě se také nehraje dobře."

"Jaké utkání bylo z tvého pohledu pro Jiskru povedené a na které by jsi radši zapomněl?

Na zápas, na který bych určitě zapomněl byl v Mýtě, kde jsme prohráli 5:2. Vůbec jsme v tom zápase nehráli jako tým. Hádali jsme se zbytečně. Hráli jsme každý sám na sebe. Prostě nám to nešlo - mě ani ostatním klukům. Nejlepší zápas byl asi dneska proti Nepomuku. Byl to těžký zápas, který jsme zvládli bojovností i brankově."

Trenér Ivan Rybár byl po utkání očividně spokojen: "Dneska musím pochválit mužstvo za bojovnost a za výkon, protože to bylo těžké utkání. Nepomuk má kvalitní mužstvo, zkušené, jednoznačně jsme vyhráli a spoustu šancí jsme neproměnili. Hosté měli v prvním poločase jednu šanci. My jsme měli dvě tutovky, které neproměnil Jarda Krakeš. Jsem rád, že se mužstvo v závěru semklo a je to náš šestý zápas v řadě bez porážky. Je to podobná šnůra utkání, která se nám povedla i v loňském ročníku. Mužstvo se ocitlo tam kam patří tedy na špici tabulky. Teď nás čeká Slavoj Žihle. Neznámé mužstvo, která hraje svá utkání na rozměrově menší umělce což nám nevyhovuje. Jedeme tam s trochu s obavami, ale to mužstvo bude chtít přezimovat na prvním místě a že tam odvede výkon takový na, který má, a že tam nějaké body urveme."