11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Skandovaného „bůra“ se diváci nedočkali, ale tří bodů ano

Podruhé během čtrnácti dnů hráli domažličtí fotbalisté na domácím trávníku a v sobotním odpoledni hostili celek ze dna tabulky – FC Chomutov, který nasbíral pouze 11 bodů. Domácí Jiskra byla s 20 bodovým ziskem favoritem utkání, a to i díky návratu dirigenta hry, Petra Mužíka do sestavy. V prvním poločasu průměrného zápasu měli domácí více ze hry, a když soupeř ukazoval své kvality pouze směrem dopředu, podařilo se jim nepříliš kompaktní obraně vstřelit tři branky. Hosté sice snížili gólem do šatny, ale zvrat v zápasu domácí nepřipustili. I v úvodu druhé půle byli domažličtí aktivnější, za což byli odměněni čtvrtým gólem. V závěru zápasu převzali hosté na chvíli iniciativu, ale Houdek dvěma skvělými zákroky mužstvo podržel. Vítězství domácích mohlo být výraznější, ale několik velmi slibných akcí skončilo nepřesnou finální přihrávkou nebo kličkou navíc místo zakončení.

Jiskra Domažlice – FC Chomutov 4:1 (3:1)
V úvodu zápasu si na Knakalův centr zprava naskočil Veselý, ale hlavou z 12 metrů mířil nad Zatkovu branku. V 9. minutě našel krásný Mužíkův pas nabíhajícího Veselého, ten se za hranicí šestnáctky uvolnil a střelou k pravé chomutovské tyči poprvé rozjásal domácí fanoušky – 1:0. O dvě minuty později si na druhé straně s pokusem Pavlíčka poradil Houdek a z protiútoku po Bezděkově akci zprava se ke střele volejem ze 17 metrů dostal Veselý, ale rána mu nesedal a skončila daleko vedle soupeřovy branky. Ve 12. minutě pronikl po levé straně hostující Dolejška, ale z úhlu mířil vedle vzdálenější Houdkovy tyče. Šanci domácího Bezděka zmařil včasným vyběhnutím Zatko a na druhé straně po Doksanského centru hlavou minul jen o kousek pravou Houdkovu šibenici Pavlíček. Když si poté domácí gólman poradil s Pavlíčkovým tr. kopem, pronikl rychlonohý Bezděk hostující obranou, jeho centr zprava byl sražen, Kovařík, který jej mohl nechat lépe postavenému Veselému, však zakončil akci volejem z 15 metrů nad chomutovskou branku. Ve 25. minutě poslal křížný pas domácí Knakal na nabíhajícího Bártu, ten vyhrál vzdušný souboj s Černým a střelou zleva ze 14 metrů do bližší šibenice zvýšil na 2:0. Domácí byli aktivnější, ale další jejich šance končily nepřesnými finálními přihrávkami. Ve 28. minutě napřáhl zpoza šestnáctky Mužík, ale jeho volej byl vysoký. Hosté kontrovali tr. kopem Strouhala, ale domácí obránci míč odvrátili a ve 33. minutě po Mužíkově centru zprava hlavičkoval Braun nad Zatkovu branku. O tři minuty později po Mužíkově tr. kopu a následném závaru před brankou hostů se sice chomutovští odkopem ubránili, ale při dalším nájezdu domácích si v pokutovém území musel proti pronikajícímu Bártovi pomoci Sigmund faulem a z nařízeného pokutového kopu zvýšil Braun na 3:0. Hosté ani za tohoto stavu nesložili zbraně a to se jim vyplatilo. Nejprve si se Strouhalovým tr. kopem poradil Houdek, potom stačil střílený centr Dolejšky hlavou odvrátit Tesař, ale ve 44. minutě domácí obrana trestuhodně zaspala, když se k míči dostal Pavlíček a nikým neatakován zamířil ze 17 metrů přesně k pravé Houdkově tyči – 3:1.
Ani v úvodu druhého dějství se obraz hry nezměnil - domácí začali aktivněji, ale Mužíkův tr. kop stačil Zatko vyrazit a v 50. minutě po pěkné akci domácího Bárty, který pronikl po levé straně, našel volného Mužíka, jehož volej z šestnáctky směřoval k levé tyči, vytáhl Zatko svůj výborný zákrok a míč konečky prstů vytlačil na roh. V 59. minutě po dalším Mužíkově tr. kopu skončila hlavička domácích nad chomutovskou brankou a o dvě minuty později našlápl domažlický Veselý k dlouhému sprintu, dostal se až k Zatkovi, ale míč ze 12 metrů nasměroval jen do těla padajícího gólmana. Na druhé straně zahrozili hosté, ale akci zakončil Sigmund střelou zprava těsně nad Houdkovu branku a v 59. minutě rovněž zprava minul o kousek vzdálenější tyč Domažlické branky snědý Fotso. O pouhé dvě minuty později zatáhl míč po levé straně domácí Bezděk, od brankové čáry našel zpětnou přihrávkou Knakala, který volejem ze 7 metrů zvýšil na 4:1. V 65. minutě se mohli domácí dočkat skandovaného „bůra,“ ale Braunova střela skončila na břevně a odražený míč hlavou poslal do sítě Veselý, kterému však byl odpískán ofsajd. Poté si nadvakrát poradil Zatko s Kovaříkovým pokusem z šestnáctky i s hlavičkou Bezděka, po Mužíkově tr. kopu. V 71. minutě rozehrál domácí Mužík další tr. kop, ale Zatko míč vyrazil. Hosté se stále více tlačili na polovinu domácích, ve snaze o korigování výsledku, ale domácí hrozili nebezpečnými protiútoky. V 83. minutě skončila dalekonosná Mužíkova střela jen těsně nad chomutovskou brankou a o dvě minuty později Houdek efektně vytlačil nad břevno nebezpečnou Pavlíčkovu střelu zleva ze 16 metrů. V 88. minutě zatáhl míč po pravé straně domácí Bahleda, centrem našel dobíhajícího Bezděka, ale ten v rychlosti těsně před Zatkem míč netrefil. V poslední minutě své mužstvo podržel domácí gólman Houdek, který konečky prstů vytěsnil na roh nebezpečnou Strouhlaovu střelu zleva.
Branky: 9. Veselý, 25. Bárta, 39. Braun PK, 61. Knakal – 45. Pavlíček.
Před 320 diváky řídil rozhodčí Benedikt. ŽK: 5. Mužík – 62. Fotso.
Domažlice: Houdek – Strejc, Knakal, Tesař, Mandous – Bezděk, Kovařík (67. Matas), Braun, Mužík, Bárta (79. Leitl) – Veselý (89. Bahleda). Trenér: Zdeněk Michálek.
Chomutov: Zatko – Černý, Hyneš, Houžvička, M. Smola – Doksanský, Strouhal, Sigmund 80. Ilavskij), Pavlíček – Dolejška (72. Šollar), T. Smola (46. Fotso). Trenér: Miloslav Pavlov.

Vok

„Soupeř vůbec nepůsobil odevzdaným dojmem, přestože je v tabulce poslední. Hrál dobře kombinačně a v poli držel vyrovnanou hru. Přesto se nám podařilo v první půli vstřelit tři góly. Po přestávce jsme už hru ovládli. Měli jsme možná čtyři vyložené šance, ale vstřelili jen jediný gól. Celkově jsem však spokojen. Dvakrát za sebou jsme hráli doma, dvakrát vyhráli a celkem vstřelili devět gólů,“ pochvaloval si domažlický trenér Zdeněk Michálek.

Převzato z Plzeňského deníku

Ohlasy po zápasu:

Zdeněk Michálek, trenér Jiskry Domažlice: „Chtěli jsme hrát trpělivě, nedostat zbytečný gól. V první půli jsme dali tři branky, ve druhé jsme měli další čtyři šance, ale proměnili jsme jen jednu. Čtyři jedna je zasloužený výsledek. Soupeř má technické fotbalisty, kteří nás ve středu hřiště přehrávali. Vyhovovalo nám, že Chomutov chtěl hrát, útočil, my jsme pak chodili do otevřené obrany.“

Jaroslav Ticháček, prezident Jiskry Domažlice: „Chomutov je sice poslední, ale určitou kvalitu má. Má i slabší momenty v obraně, které jsme z protiútoků trestali. V první půli měli hosté asi častěji míč na kopačkách, ale my stříleli góly. Diváci opět viděli plno gólů, jeden hezčí než druhý, kvůli takovým se na fotbal chodí. Jsem spokojen s vítězstvím i s postavením tabulce. V tuto dobu jsme možná mohli mít ještě o bod více, ale na nováčka si nevedeme špatně. Proto udeme chtít přes zimu hráče udržet. Jednáme s Viktorií Plzeň ještě o dvou posilách pro ´okysličení´ týmu. Dobrou práci odvádí realizační tým i trenér Michálek, potřebnou kvalitu má i asistent Vyleta.“

Miloslav Pavlov, trenér FC Chomutov: „Do zápasu nemohl zasáhnout vykartovaný Gibala, což je náš koncový hráč, ale v útoku problém nebyl. Do 25. minuty jsme nehráli špatně, ale pak obrana chybovala a dostali jsme dva góly, což tým srazilo dolů. Porazili jsme se sami. Do druhé půle jsme nastupovali beze změn, jen jsme střídali hráče za hráče. Domácí nás trochu zaskočili tím, že hráli jako venku, spoléhali na zajištěnou obranu a vyráželi do rychlých brejků, což na nás asi byla dobrá taktika, když to tak dopadlo.“

Miloš Gibala, hráč FC Chomutov: „Sledovat spoluhráče jen z tribuny není příjemné. Opět jsme dostali laciné góly, tým pak trpí. Sice se nám podařilo dát kontaktní branku, ale pak přišla zase chyba a gól. Domácí nejsou špatný tým, skoro z každé akce skórovali. Když jsme se ve druhé půli dostali do tlaku, z protiútoku jsme zase inkasovali a pak už bylo na zvrat pozdě.“