Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALBenfika má fazónu, že drtí v I. A-třídě jednoho soupeře za druhým. Na starou gardu to však v páteční podvečer nestačilo!

 

SG Ohromné překvapení ma UMT na levém břehu říčky Zubřiny!
Když se před začátkem tréninku staré gardy přišel zeptat trenér Rybár do kabiny náčelníka Brichcína, zda by si nemohla zahrát SG s Benfikou, neboť by rád mladíkům trochu pozvedl sebevědomí, jistě netušil, jaký bíč si na sebe a zejména na ony mladíky upletl! Slovo dalo slovo a už se mohlo začít hrát. Ještě před tím však došle k hráčské výměně srovnatelné snad jen s koňským handlem na arabském trhu. Staříci vyměnili několikanásobnou první hvězdu utkání Míru Rejthara za nadějného gólmana Martina Kubicu a navrch přidali ještě ofenzivní eso Jirku "Jarmilu" Schlagla! Staříci kombinovali a šli také hned Csulákem do vedení, na což reagovali mladíci dvěma brankami Hartla a Havlíčka. Pak se prosadil Bočan a bylo srovnáno! Nyní, kdy trval stav 2:2 orodoval Rejthárek v drezu Benfiky za ukončení zápasu, neboť tvrdil, že remíza s SG je vynikající výsledek, ale znáte mládí, tomu neporadíš. Rozhodčí Ivan Rybár tedy nastavil nějakou tu minutu a to nedělal dobře, neboť dostal do běhu balón Láďa Motorka a mladíci, kteří ještě nebyli na světě, když Láďa končil poprvé s fotbalem, netušili, že tento borec se v takovém případě nedá zastavit! A rázem šli staříci do vedení! Je třeba také uvést, že Láďa tento den prý zcela mimořáděně nebetonoval a tak byly šance defenzivy Benfiky téměř nulové! Hřebíček do rakve Benfiky zatloukl svou proměněnou penaltou Zdenda Karas mladší a bylo hotovo! Mohlo se jít do chladivé sprchy a fandit borcům nároďáku v baráži! Jasnou první hvězdou utkání byl mladičký Kubica, který zneškodnil několik slibných šancí Benfiky a z toho tři zcela tutové!
SG Domažlice vs. Benfika 4:2.
Branky: Csulák, Bočan, Foldyna, Karas ml. z p. k. - Hartl, Havlíček.
Sestava Staré gardy: Martin Kubica - Pavlíček, Major, Kruml P., Berka - Bočan, Vlček, Palovič, Karas st. - Foldyna, Csulák.
Střídali: Steinbrucker, Karas ml., Rybár P. V dresu Benfiky vypomohli Schlagel, Rejthar Rozhodoval úzkostlivý sudí Rybár I.
V týdnu se bude pravděpodobně zabývat výbor žádostí na svazu o divokou kartu, nejlépe o eso žaludské, a na jejím základě o přihlášení staré gardy do příští sozóny přímo do krajského přeboru, neboť až na nešťastné zaškobrtnutí proti Milavčím nemá stará garda na okrese a v blízkém okolí vážnějšího soupeře!

Ivan Major