11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ohlasy po utkání Domažlice – Letohrad

Trenér FK OEZ Letohrad Jaroslav Veselý: "Toto utkání ovlivnila autonehoda našeho hráče, středního záložníka Kuželky, která se stala při cestě k utkání. Snažili jsme se hráče na utkání připravit. Musím říct, že jsme byli v prvním poločase jednoznačně lepším týmem. Bohužel jsme neproměnili svoje příležitosti. Domácí byli pod velkým psychickým tlakem, protože museli vyhrát. Utkání ovlivnila penalta, ke které se můžu těžko vyjádřit, protože jsem to měl z lavičky daleko. Myslím si že byla minimálně sporná. Do druhé půle jsme vstoupili náporem měli jsme dvě vyložené příležitosti, které jsme neproměnili. Sami jsme inkasovali ze standardní situace, což považuju za chybu, protože hráč (Lukáš Bezděk), který vstřelil branku měl určeného strážce. Za stavu 2:1 jsme měli zase šanci, která byla zblokována a z brejku jsme dostali třetí branku. To ovlivnilo celý další ráz utkání. Vím že se těžko říká "smolně," když pět jedna prohrajete, ale podle mě to bylo pro nás smolné utkání. Domácí dali pět gólů, takže museli vyhrát zaslouženě gratuluji jim."

K zápasu se vyjádřil spolehlivý univerzál obránce Jiskry Jiří Bárta autor čtvrté branky: "V prvním poločase jsme nehráli moc dobře kombinačně, měli jsme ,,kliku“ podržel nás gólman. Podařilo se nám proměnit podle mě jasnou penaltu, kterou uznal i hostující hráč. V kabině jsme si řekli, že to musíme udržet a přidat nějakou branku a pak to bude v pohodě. Soupeř hrozil ze standardních situací, kterých si vytvořil hodně. Dobře zahrávali rohové kopy byli nebezpeční a dostali jsme z něj branku. My jsme hráli dobře dopředu a nastříleli pět gólů, což je super. Utkání rozhodlo jejich neproměnění šancí za stavu 2:1 a nám se z protiútoku podařilo vstřelit uklidńující gól. Závěr byl klidný. Soupeř hrál v zadu hodně agresivně až zákeřně. ČFL je vyrovnaná soutěž a každý soupeř je těžký. Pro nás je to důležité vítězství."

Lukáš Bezděk střelec druhé branky: "Myslím si, že pro nás to bylo hodně důležité utkání. Po třech smolných zápasech bez vítězství, kde nám chybělo kousek štěstí, jsme to potřebovali zlomit, a jsem rád že se nám to povedlo. Soutěž je vyrovnaná a je jedno jestli hrajete s prvním nebo s posledním. Letohrad byl byl kvalitní soupeř. Já jsem nehrál jsem čtyři zápasy, a bylo  pro mě utrpení se na kluky jenom dívat. Mrzelo mě to poslední utkání, kdy se stala ta věc, o které všichni víme a nerad bych jí komentoval a já jsem stál zbytečně čtvrtý zápas. Jsem rád, že když jsem teď nastoupil, že jsem se prosadil a doufám, že se nám bude dařit do konce soutěže. Byl bych rád kdybychom skončili do pátého místa, protože na to máme."

JIří Pojar

Ondřej Bíro, hráč FK OEZ Letohrad: „Nehoda spoluhráče a kamaráda se na mužstvu podepsala. Přece jen, je to jeden z nás. Takhle těsně před zápasem, to by poznamenalo každého. Samotný zápas jsme pak měli rozehraný úplně jinak, než jaký je nakonec výsledek. První poločas skončil 1:0 pro domácí, druhý jsme podle mě hráli mnohem lépe, paradoxně jsme ale dostali další čtyři góly. Měli jsme dvoututovku na 1:1, ale hned z protiútoku jsme dostali na 2:0, to zacloumá s každým. Pak nevím, co se s námi stalo, asi naše klasická pětiminutovka, kdy jsme dostali dva slepené góly, a bylo po zápasu.“

Jaroslav Veselý, trenér FK OEZ Letohrad: „Dnes bylo těžké připravit mužstvo na zápas, autonehoda našeho defenzivního záložníka Kuželky při cestě na utkání s námi otřásla. V takových chvílích jde samozřejmě fotbal stranou. O Domažlicích jsme věděli dost, měli jsme videa, věděli jsme, že jim bude chybět Mužík ve středu hřiště, a také to, že post stopera není pro Knakala to pravé. Z toho jsme chtěli vycházet. Troufám si říct, že jsme v prvním poločase byli lepší, domácí jsme prakticky k ničemu vážnějšímu nepustili. Bohužel jsme inkasovali gól do šatny z penalty, která byla přísná. Ale Nadrchal je dost zkušený na to, aby věděl, jak má takové situace ve vápně řešit. Ve druhé půli jsme měli dva závary před domácí brankou, bohužel gólem neskončily, naopak jsme inkasovali ze standardky. Přitom jsme věděli, že jsou v nich Domažlice silné, a celý týden jsme se na to připravovali. Navíc Bezděk, který branku dal, měl určeného strážce. Za stavu 2:0 jsme ještě měli další šance, jenže jsme z brejku dostali třetí gól, to s mužstvem otřáslo a nakonec z toho byl pro nás krutý výsledek 5:1. Kdo tu nebyl, tomu to asi přijde divné, ale bylo to pro nás smolné utkání. Sráží nás neproměňování šancí, naopak domácí skórovali pětkrát, takže jim gratuluji k vítězství.“

Petr Mužík, distancovaný hráč Jiskry Domažlice
: „Sledovat zápas z tribuny není pro mě, jako pro hráče, nic příjemného, samozřejmě bych byl raději s klukama na hřišti. První poločas byl zajímavý, soupeř hrál dobře. Pomohl nám ´šatňák´ z penalty. Druhou půli už kluci hráli dobře, hosté ke konci podle mě fyzicky odpadli. Výsledek je přesto pro ně hodně krutý, Letohrad překvapil, nehrál špatně. Ale do čeho jsme dnes kopli, z toho byl gól. Oni už pak nebyli v obraně tak koncentrovaní, my naopak měli smrtící protiútoky.“

Zdeněk Michálek, trenér Jiskry Domažlice: „Když utkání takhle dopadlo, tak jsem spokojen. V předcházejících zápasech nás provázela velká smůla, kdy jsme buď nedali góly, nebo laciné dostali. Dnešní zápas byl pravý opak. V době, kdy měli hosté na vyrovnání, se k nám přiklonilo fotbalové štěstí a utkání jsme rozhodli rychlými protiútoky a krásnými góly. Letohrad byl těžký soupeř, má dobré útočníky. Měli jsme štěstí, navíc dobře zachytal Houdek. Na tréninku jsme nacvičovali rohové kopy zahrávané na malé vápno, protože tam mají hosté slabinu, což se nakonec vyplatilo a my ze standardních situací dali dva góly. Teď nás čeká Chomutov, další tým hrající o záchranu v soutěži, takže to určitě bude nepříjemný soupeř, ale měli bychom si s ním poradit.“

Ivan Rybár, viceprezident Jiskry Domažlice: „Výsledek asi neodpovídá průběhu zápasu a je pro hosty krutý, ale my měli po předchozích zápasech konečně štěstí. Rozhodující byla proměněná penalta, pak nás šest minut nepustili z velkého vápna, ale vzápětí vyšel brejk, ty jsme ostatně dnes sehráli opravdu velmi dobře. Ukázalo se, jak jsou pro nás Mužík s Bauerem důležití, hře chyběla myšlenka, ale mužstvo se s tím vypořádalo a získalo důležité body. První půle mi z naší strany připadala trochu ospalá, možná je na čase přehodnotit začátky zápasů. Před soupeřem smekám, přijet ke kamarádově nehodě a pak tady odehrát takový zápas, zasluhuje uznání.“