12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Smrtící desetiminutovka rozhodla o vysoké výhře Jiskry

Před zahájením zápasu předali vicepresidenti Jiskry Ivan Rybár a Václav Pelnář malý dárek u příležitosti 50. let dlouholetému činovníkovi Jiskry Pavlu Wolfovi.

Jiskra Domažlice – FK OEZ Letohrad 5:1 (1:0)

Jiskra si v minulých zápasech třikrát po sobě k bodům „nepřičichla“ a tak potřebovala v souboji s předposledním Letohradem na domácím poli bodovat. Trenér Michálek nemohl počítat se zraněným Markem Bauerem, nemocným Vojtou Mourem a vykartovaným Petrem Mužíkem. Úvodní poločas vyzněl lépe pro domácí, kteří byli po většinu času aktivnějším mužstvem, ale do vyložené šance se nedostali a tak první gól padl z penalty za faul na Tesaře v malém vápně. Úvod druhé půle patřil hostům, kteří se nastěhovali na polovinu domácích, ale zapomněli při tom na defenzívu. Když z několika nebezpečných situací nic nevytěžili, přišla doslova smrtící desetiminutovka domácích, ve které soupeři nasázeli pět branek, a bylo rozhodnuto.
V úvodu zápasu se dostal ke střele domácí Bárta, ale mířil nepřesně. Na druhé straně musel Houdek ven z branky, aby ukopl míč před nabíhajícím Brendlem. V 7. minutě poslal nepřesný volej mimo Kykalovu branky domácí Veselý a o chvíli později jej na druhé straně napodobil Bíro. V 19. minutě musel Houdek vyboxovat míč, snášející se pod břevno jeho branky, po Vanišově rohovém kopu a vzápětí následovaly dva rohové kopy na branku Letohradu. Ten druhý rozehrál zprava Mandous, na míč si naskočil Bauer, ale z 8 metrů hlavičkoval vedle bližší tyče letohradské branky. Ve 25. minutě pronikl po levé straně domácí Veselý, uvolnil se, ale z úhlu minul vzdálenější šibenici soupeřovy branky. Domácí si vypracovali několik slibných akcí, které však skončily na nepřesných finálních přihrávkách. Rovněž hosté několikrát předvedli rychlý přechod do útoku, hlavně po levé straně přes Nadrchala a Bíra. Ve 26. minutě prolétl zleva ostrý centr hostujícího Nadrchala Houdkovým malým vápnem, ale nikdo z hostů míč nestačil usměrnit. Ve 32. minutě rozehrál tr. kop zleva ze 20 metrů domácí Kovařík, míč se odrazil k Mandousovi, ale jeho volej ze 22 metrů skončil kousek vedle levé Kykalovy šibenice. O minutu později domácí obrana zaspala při Macháčkově centru zleva, míč se dostal k nehlídanému Křížovi, ale ten hlavou z 8 metrů minul pravou Houdkovu tyč. Když si s pokusem domácího Bárty poradil Kykal, střela Veselého ve 39. minutě mířila nad letohradskou branku a po chvíli stačil hostující gólman ukopnout míč před nabíhajícím Bezděkem, přišla důležitá 43. minuta a v ní první změna skóre. Domácí Kovařík rozehrál tr. kop zleva, ve strkanici před Kykalovou brankou stáhl hostující Moník k zemi Tesaře, rozhodčí Kalenda zblízka vše zaregistroval, udělil hostujícímu obránci žlutou kartu a nařídil pokutový kop. Ten bez problémů proměnil Bauer a poslal domácí do vedení – 1:0.
V úvodu druhého poločasu převzali iniciativu hosté, nastěhovali se před Houdka a snažili se o vyrovnání. Domácí gólman si poradil se střelou Macháčka ve skluzu, Bíro z tr. kopu minul domácí branku a Bírův centr zneškodnil Houdek. V 50. minutě bylo před domácí brankou horkou, ale závar skončil Bírovou střelou, která minula vzdálenější tyč. O dvě minuty později se závar před Houdkem opakoval, ale domácí se odkopem osvobodili. V 53. minutě byl po levé straně pronikající Bárta faulován, tr, kop rozehrál z 18 metrů Kovařík, na míč si u vzdálenější tyče naskočil volný Bezděk a hlavou z rohu malého vápna zvýšil na 2:0. Hosté však nehodlali složit zbraně a tak o dvě minuty později opět vytvořili velmi nepřehlednou situaci před domácí brankou, dostali se i ke střelám, ale oba pokusy zblízka Houdek reflexivně vyrazil a v tu chvíli otevřená letohradská obrana byla pro domácí jako atletická dráha. Hned z protiútoku, kdy tři domácí postupovali proti jednomu soupeři, totiž našel Veselý volného Kovaříka na levé straně, ten se ocitl sám proti Kykalovi a střelou pod břevno zvýšil na 3:0. V 57. minutě domácí srazili pokus Kaila a na druhé straně se dostal do sprintu po levé straně Bárta, který akci zakončil tečovanou střelou z 15 metrů, kterou Kykal zneškodnil. V 59. minutě zatáhl míč agilní Veselý, z levé strany našel nabíhajícího Bártu, kterému se míč zapletl mezi nohy a tak skončil v síti i s ním – 4:0. Krutou desetiminutovku zakončili domácí v 63. minutě, kdy rozehrál Mandous zprava rohový kop, míč hlavou posunul Braun a rovněž hlavou se jako odměnou za kvalitní výkon trefil z malého vápna Veselý – 5:0. V této fázi hry se hrál ofenzívní fotbal nahoru – dolů, a divák, který si mohl vychutnat i pěkné góly, se nenudil. Ani za tohoto stavu letohradští neopustili své ofenzívní snahy, ale další závar před Houdkem skončil ofsajdem. Dvacet minut před koncem stačil Kykal vyrazit Bártův volej ze 20 metrů a v 73. minutě, bylo sympatické ofenzívní snažení hostů zaslouženě odměněno. Vaniš rozehrál zleva tr. kop, domácí obrana opět ztuhla a volný Brendl zblízka u vzdálenější tyče zasunul míč do sítě – 5:1. Když si poté hostující gólman poradil s hlavičkou Hartla, dostal se do šance na druhé straně Štěpán, ale jeho střelu z úhlu zleva, ze 12 metrů, Houdek nohou reflexivně vykopl na roh. Když se poté neujal tr. kop Mandouse, ani Bahledova střela, bylo to v zápasu, který přinesl větší fotbalový zážitek ve druhé půli, vše.

Branky: 43 Braun PK, 53. Bezděk, 56. Kovařík, 59. Bárta, 63. Veselý – 89. Brendl.
Rozhodčí: Jan Kalenda, diváků: 350.
ŽK: 60. Strejc, 80. Matas, 82. Hartl – 37. Semerák, 43. Moník, 82. Vaniš, 83. Macháček, 90. Bíro.

Jiskra Domažlice: Houdek – Strejc, Tesař, Knakal, Mandous – Bezděk, Matas, Kovařík (86. Bahleda), Braun, Bárta (80. Leitl) – Veselý (70. Hartl). Trenér: Zdeněk Michálek.
OEZ Letohrad: Kykal – Moník, Macek, Vaniš, Macháček – Kříž (59. Konečný), Kail, Bíro, Nadrchal (70. Štěpán) – Brendl (89. Kabourek), Semerák. Trenér: Jaroslav Veselý.