15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Domažlice prohrály v Praze

Stadion Lokomotivy Vltavín byl v sobotu dopoledne 29. října svědkem dvanáctého koao ČFL, ve kterém hostil domácí celek fotbalisty Jiskry Domažlice.

Trenéři Jiskry Zdeněk Michálek a Roman Vyleta nemohli počítat se zraněným stoperem Markem Bauerem, který v minulém kole utrpěl v domácím zápase proti MFK Chrudim, otřes mozku a zlomený nos. Dále nemohl nastoupit obránce Jakub Strejc, který stál kvůli čtyřem žlutým kartám. Nemocný byl záložník Vojtěch Mour a kvůli administrativní chybě nemohl nastoupit útočník Lukáš Bezděk. Na lavičce tak zůstali Jan Havlíček, Luděk Leitl a náhradní brankář František Lorenc. Domácí měli v brance rodáka s Kvíčovic Ladislava Čabu.

Lokomotiva Vltavín - Jiskra Domažlice 3:1 ( 0:1)

Začátek zápasu patřil domácím, kteří v pátě minutě vstřelili branku, jenomže postranní sudí Pavel Kučka odmával ofsajd. V 15. minutě odkopával nebezpečný centr Lukáše Pečeni Martin Knakakal. V 17. minutě se po pravé straně dostal Petr Mužík, po jeho přihrávce zakončoval Michal Veselý a obránci střelu tečovali na rohový kop. Petr  Mužík rozehrál roh na hlavičku Jana Matase, ten prodloužil před branku, kde Michal Veselý pravou nohou překonal brankáře Ladislava Čabu 0:1. Hrál se oboustranně důrazný fotbal s mnoha osobními souboji. O dvě minuty později se po centru Martina Valáška z pravé strany dostal do zakončení opět Pečeňa, ale Dan Houdek jeho dorážku kryl. Na druhé straně si Čaba poradil s trestným kopem Petra Mužíka. Ve 28. minutě odhlavičkoval Martin Knakal trestný kop Jana Předoty na rohový kop. Ten rozehrál právě Předota a Houdek jeho ostrý roh musel boxovat. Poté následovaly ještě dva rohy a při druhém musel kapitán Jiskry Michal Tesař důrazně odkopnout před nabíhajícím Františkem Škrovánkem. Do závěru poločasu se po trestném kopu dostal k zakončení hlavou Michal Krimlák, ale mířil vedle pravé tyče branky Domažlic.
I úvod druhého poločasu patřil domácím. Hosté se do šance dostali v 58. minutě, kdy byl Mužík faulovaný Škrovánkem, který dostal žlutou kartu. K balonu se z 27 metrů postavili Kovařík, s Mužíkem rozehráli míč na Knakala, jehož bombu vyrazil Čaba na roh. V 60. minutě udělal Tesař chybu na půli a výborný Knakal musel zblokovat střelu domácího hráče. V 63. a 64. minutě se po pravé straně probil Kovařík, jeho centr odklidil Hájek na roh. Po rohu Mužíka hlavičkoval vedle branky Čaby. Vyrovnávací brance předcházel faul na Martina Knakala, který poté v leže fauloval. Jan Předota našel na přední tyči naběhnutého Michala Krimláka, který střelou k levé tyči překonal Houdka - 1:1. Vývoj utkání ovlivnilo přísné vyloučení  Mužíka, který v 69. minutě uviděl v ruce rozhodčího  Peška druhou žlutou a musel předčasně do kabin. O minutu později měli domácí ,,kliku“ v podobě střely Martina Valáška, který z dobrých čtyřiceti metrů vypálil, míč těsně před Houdkem vyskočil o drn pod břevno bezmocného gólmana - 2:1. Jiskra se nevzdávala - Knakalův trestný kop  po faulu na Kovaříka musel Čaba boxovat. Na konečných 3:1 upravil Karel Franěk, který se střelou opět k bližší tyči prosadil po rozehraném trestné kopu Jana Předoty.

Sestava Jiskry Domažlice: Dan Houdek- Jiří Bárta (85.Jan Havlíček),Michal Tesař, Martin Knakal, Martin Mandous- Jaroslav Kovařík, Milan Braun, Petr Mužík, Jan Matas, Tomáš Bahleda (73.Luděk Leitl) -  Michal Veselý. Trenéři: Zdeněk Michálek a Roman Vyleta.

Rozhodčí: Pavel Pešek - Pavel Kučka - Karel Henych.

Delegát: Roman Bouška , Diváků: 100

Rohové kopy: 6:4

Žluté karty: 37. Lukáš Pečeňa, 58. František Škovánek - 23. a 69. Petr Mužík,37. Tomáš Bahleda, 40. Martin Knakal, 53. Jan Matas.

Červená karta: 69. Petr Mužík.