10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Horažďovice bodovaly na Doubravce, Klatovy padly na ZČE

Oba týmy reprezentující Pošumaví v krajském fotbalovém přeboru zajížděly v 11. kole do Plzně, kde je čekali velmi zdatní soupeři.

Doubravka – Horažďovice 2:2 (0:2, na PK 7:6, branky: 51. Šperl, 77. Vaigl – 33. Kotrba, 41. Čadek, rozhodčí: Kračmer, ŽK: 2:0, diváků: 150).

Horažďovice se střetly s druhou Doubravkou, která ještě nenašla přemožitele. Zápas byl o to pikantnější, že šlo o přímý souboj o druhé místo. K němu měly po prvním poločase, kdy vedly o dvě branky, blíže Horažďovice, ale ve druhé půli přidali domácí na kvalitě, důrazu a šťastnými góly výsledek srovnali na konečnou plichtu. Ve střelbě pokutových kopů byli hráči Senca neomylní a když přišel neúspěšný kop hostující Čadka, druhý bod do tabulky zůstal doma.
Přesto výkon Horažďovic zasluhuje vysoké ocenění. Po průběhu první půle, kdy se schylovalo k senzaci, i tak konečný výsledek je pro nováčka přeboru velkým povzbuzením i potvrzením, že v klubu, který byl před třemi roky v kritickém stavu, se podařil neuvěřitelný vzestup, a to nejen na úrovni dospělých, ale také u mládeže, kde v současnosti žáci i dorost úspěšně zdolávají soupeře v krajských přeborech obou věkových kategorií.

SK ZČE Plzeň – Klatovy 3:1 (2:1, branky: Mašek, Peterka, Vít – Veselka, ŽK: 2:1, diváků: 50).

Klatovy to neměly na hřišti plzeňských energetiků lehké. Domácí po úspěšném podzimním rozjezdu, kdy na svém hřišti soupeře kromě Doubravky (2:2) válcovali, měli za sebou dvě prohry v řadě doma s Chrástem a Slávií Vejprnice. Toužili tedy po vítězství a své předsevzetí dotáhli do úspěšného konce. Klatovští ale i přes prohru zůstávají v tabulce na pátém místě a pokud se jim podaří sehrát doma v dalším kole úspěšný souboj se sousedem v tabulce Slavojem Stod, pak si určitě nepohorší.