12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Bod Strakonic, dohnaly dvougólovou ztrátu

Tachov, Strakonice - Asistent trenéra Pavel Koubek po remíze 2:2 v Tachově: Podle průběhu zápasu jsme za bod rádi. Těší mě, že kluci dohnali náskok.
Potřetí v sezoně strakoničtí fotbalisté remizovali a potřetí to bylo v poměru 2:2. V 11. kole divize se v sobotu 22. října rozešli venku smírně s Tachovem na jeho hřišti. Třetí tým tabulky na západě Čech skóre dotahoval, v poločase prohrával 0:2. Domácí pak ale měli patnáctiminutový výpadek a Jihočeši vyrovnali.
Mužstva začala opatrně a hrálo se většinou ve středu hřiště. Domácí se postupně rozehrávali a hosté nevycházeli z údivu. Běžela teprve 15. minuta a Folejtar za pomoci teče rozjásal stovku prokřehlých diváků – 1:0. O dvě minuty později šli tachovští mladíci už do dvoubrankového vedení – po nedovoleném zákroku na Machače nařídil rozhodčí proti hostům pokutový kop, který proměnil s jistotou Lukáš Tušl. A tlak Tachovských neustával. V další slibné akci byl Machač, v tísni a pádu mířil nepřesně. Strakoničtí se snažili eliminovat domácí rychlými brejky, ale ty jim dlouhou efekt nepřinášely. V dalších minutách pálil Hudec, jeho střela byla tečovaná a skončila naštěstí pro Strakonice vedle. Po něm Folejtar místo střely volil přihrávku a ta znamenala konec akce. Favorit ze Strakonic začal ve snaze zkorigovat výsledek „tlačit na pilu“, ale domácí se překonávali. Jednou odvrátil Mráz a krátce po něm i Jan Viterna. V posledních vteřinách první půle byl dříve u míče gólman Rojík než mladý Folejtar.

Druhých pětačtyřicet minut začali lépe hosté. V 50. minutě zblízka snížil Němec – 2:1. Po něm mířil mezi tyče Bambule. Tachovští v té době prohrávali většinu soubojů a hosté začali přebírat otěže utkání. V 57. minutě vytáhl jedovku Jelovace gólman Pták na roh. Tentýž útočník šikovně padl ve vápně o dvě minuty později a rozhodčí Koval pískl podruhé v zápase penaltu. Rein vyrovnal na 2:2. Domácí byli očividně zaskočeni a ještě chvíli se nemohli vymanit z tlaku strakonických fotbalistů – Horejš trefil jen boční síť tachovské svatyně. Pak ale svěřenci trenéra Ptáka opět „povstali“ a začali mít zase mírně navrch. Dobrý centr vyslal v 73. minutě Dvořák a Rojík s námahou vytěsnil do bezpečí. Poradil si i se střelou Hudce. Jihočeši mohli skórovat deset minut před koncem, ale beci Tachova včas odkopli do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky. V samotném závěru mohl dát branku Machač, ale velice špatně s míčem naložil a po něm Habart byl o vteřinu pomalejší než gólman hostů.