12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice - MFK Chrudim 1:2 (1:1)

Po nepříliš vydařeném zápasu v Kladně, kde Jiskra prohrála góly v závěru utkání vysoko 4:1, čekal domažlické další těžký zápas, tentokrát s lídrem tabulky, dosud neporaženým celkem MFK Chrudim. Do sestavy Domažlic, s novým asistentem trenéra Romanem Vyletou, se již vrátili Mužík a Matas, ale stále ještě chyběl vykartovaný Bezděk. Bohužel fotbalové štěstíčko se k domácím ani tentokrát nepřiklonilo a Jiskra nejen že přišla v úvodu o zraněného Bauera, ale po vyrovnaném utkání a několika neproměněných šancích nakonec prohrála gólem v předposlední minutě!

Běžela teprve 3. minuta, když domácí Mužík rozehrál tr. kop, na malém vápně fauloval chrudimský Adámek Bauera takovým způsobem, že tento domažlický zadák musel být odvezen ze hřiště sanitkou, s podezřením na zlomeninu nosu. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Braun a poslal domácí do vedení 1:0. V 11. minutě zamířil zpoza šestnáctky hostující Hauf kousek vedle levé Houdkovy šibenice, o pět minut později zastavil Strejc pronikajícího soupeře pouze za cenu faulu a byla na světě druhá penalta. Tu bezpečně proměnil zkušený exligista Holub a srovnal na 1:1. V 18 minutě přestřelil domácí branku z 20 metrů chrudimský Holub a na druhé straně srazili hosté ostrý centr Mandouse na roh. V 29. minutě se po Kovaříkově tr. kopu z úhlu zprava dostal odražený míč k Mužíkovi, ale jeho volej hosté zblokovali. Na větší fotbalovost hostů odpovídali domácí nasazením a bojovností a tak se hrála vyrovnaná partie. Ve 32. minutě se domažličtí ubránili po závaru před svojí brankou a o minutu později mohlo být zle, ale pronikající Vácha místo zakončení své akce přihrál na Haufa a jeho střelu v pádu stačili domácí zblokovat. Pět minut před poločasem napřáhl hostující Štěpánek, míč se odrazil k Holubovi, ale jeho nedůrazná střela skončila vedle levé Houdkovy tyče. Když poté Vodrážkův centr srazili domácí na roh, přišla šance na druhé straně, kde Kovařík zatáhl míč, našel nabíhajícího Bártu, ale střela zleva z úhlu minula vzdálenější tyč Mrázkovy branky. V samotném závěru první půle srazili hosté Mužíkovu bombu volejem z 18 metrů.

V 50. minutě srazili hosté Knakalův volej z 18 metrů a stejně dopadl pokus Haufa na druhé straně. O dvě minuty později opět Hauf zamířil zpoza šestnáctky vedle levé domažlické tyče a vzápětí se do šance dostal na druhé straně Veselý, který vyhrál souboj o míč a sám proti Mrázkovi trefil ze 14 metrů jen tělo výborně padajícího gólmana, který míč zachytil. V 57. minutě našel domácí Strejc nabíhajícího Brauna, ale jeho střela z 15 metrů skončila vedle levé Mrázkovy šibenice. O dvě minuty později nastal před Houdkem nebezpečný závar, dvě střely hostů stačili domácí zadáci zblokovat, aby se nakonec ubránili odkopem. Další šance domácích se zrodila v 62. minutě, kdy si na Kovaříkův centr zprava naskočil Matas, ale hlavou míč nasměroval z malého vápna vedle chrudimské branky. O minutu později hlavičkoval po Kesnerově centru z 10 metrů nad Houdkovu branku Vácha. Poté Mužíkovu střelu srazili hosté na roh a po autovém vhazování Knakala si s Braunovou hlavičkou poradil Mrázek. V 83. minutě domácí řešili další nebezpečný závar před svojí brankou, ale ubránili se. Pět minut před koncem se do další příležitosti dostal domácí Mužík, který pronikl s míčem do šestnáctky, ale zprava z 15 metrů mířil vedle vzdálenější tyče chrudimské branky. Když pak Veselého volej skončil na kopačkách hostů, přišla 89. minuta, kdy zahrál Kesner tr. kop z 18 metrů, Houdek míč vyrazil a do odkryté branky jej zblízka poslal nehlídaný Vodrážka – 1:2. Zápas, kterému by slušela remíza tak vyhrálo šťastnější mužstvo.

Rozhodčí Schröter, ŽK: 2:0, diváků 450.

Jiskra Domažlice: Houdek – Bauer (8. Strejc), Tesař, Knakal, Mandous – Kovařík (87. Bahleda), Matas, Braun, Mužík, Bárta (76. Mour) – Veselý. Trenér: Zdeněk Michálek.

MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Kesner, Vodrážka, Dostálek, Hauf – Vácha, Holub (84. Vladyka). Trenér: Pavel Jirousek.