Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALBárka jménem SG se opět vydrápala na hladinu!

Potápějící se bárka staré gardy pomalu ale jistě se proměňující ve žlutou ponorku po pár pořádných záběrech vyplula opět na hladinu, kde si jako křižník Aurora klestila cestu k soupeřově svatyni a hostující staříky z Nýrska přitom roznesla jako bába noviny!!! 
Nebývá zvykem, a ani borci z Nýrska na to nejsou moc zvyklí, aby stará garda přehrála tohoto tradičního soupeře takovým rozdílem branek a tříd!
Došlo však k jedné velké změně proti zápasu ve Vilzingu, kdy obrana staré gardy připomínala spíše ementál na výstavě sýrů než obrannou hráz, a to v pojetí obranného systému, kdy defenzíva vyztužená ostříleným a všemi mastmi mazaným borcem Matulkou hrála v lajně a chytala hbité útočníky soupeře do nachystaný ;ch ofsajdových pastí jako kdysi chytával legendární Treťjak na jeho klec letící šajby do své lapačky! Nebezpečí pro dobře střeženou svatyni borce Rybára tak hrozilo pouze z dobře zahrávaných standartních situací soupeřem a právě při jedné z nich zahrávané hosty v první půli napínavého dějství udeřilo ze vzduchu a tak tento sportovec přišel i o velmi ceněnou trofej generála Čapájeva udělovanou blogem SG za neobrženou branku v utkání. Snad se to tomuto mladému borci podaří příště! Nyní se musí spokojit pouze se slovní pochvalou!
A záloha? Ta tentokrát také hýřila nápady a aktivitou a podávala si kulatý nesmysl z nohy na nohu po umělohmotném pažitu, že často soupeř nevěděl, kam dřív skočit!
A klenotem zápasu byl tentokrát útok s broušenými drahokamy v podobě dvou ofenzivních es, snajprů a ikon v jedné osobě, resp. ve dvou osobách a těmi byli po úspěchu lačnící Bočan s Rybárem, které však tentokrát zastínil klenot ještě blíštivější a to blížejovský ofenzivní zázrak Pavel "Edin" Královec, který si na pažbu mohl udělat hned dva zářezy za dvě rozvlnění sítě soupeřovy svatyně, kdy to zakončené hlavou po centru hbité třetitřídní ikony Krumla do vzdálenějšího rohu soupeřovy branky po výskoku, při němž musel strávit ve vzduchu několik dlouhých vteřin ne-li minut, bylo opravdu ozdobou fotbalového večera a možná celé sezóny!
Za to byl také vyhlášen první hvězdou zápasu! Blahopřejeme!
SG
Více v rubrice webu Jiskry nebo na sgjiskra.blog.cz

Ivan Major