12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

1. FC Horšovský Týn – Chodský Újezd 5:1 (3:0)

Po vysloveně prospalém prvním poločasu sousedského derby ve Staňkově a ztrátě bodů, potřebovalo efcéčko opět zabodovat. Na hřišti to bylo patrné nesrovnatelně větším pohybem i jindy ‚statických‘ hráčů. Domácí byli po celý první poločas rychlejším, důraznějším a fotbalovějším mužstvem, za což byli odměněni trojgólovým náskokem. Ve druhé části hry však hosté přidali na důrazu, zpřesnili hru a najednou ovládli hru. Za svoji aktivitu byli odměněni snížením a několika dalšími šancemi, ale v závěru zápasu se domácí vrátili do hry a dvěma góly rozhodli o vysokém vítězství.

Do první šance zápasu se dostal domácí Minařík v 5. minutě po přihrávce P. Vachtla, ale z 15 metrů zleva zamířil vedle vzdálenější Slivoňovy tyče. Hosté kontrovali po dvou minutách, ale střelu P. Pikla z šestnáctky Touš vyrazil a dorážka skončila na kopačkách domácích zadáků. V 8. minutě rozehrál rohový kop domcí P. Vachtl, ale Bauer hlavou z 8 metrů zamířil nad branku hostů. Hosté zahrozili o čtyři minuty později, ale J. Pikl zakončil akci střelou nad branku. Po čtvrthodině hry se po chybné rozehrávce hostů dostal k míči Šot, ale než jej stačil před malým vápnem zkrotit a připravit jej ke střele, stačili mu jej hosté ukopnout. Domácí měli více ze hry, ale hosté hrozili rychlými protiútoky, spoléhajíce se na rychlonohé T. Medka, P. Pikla a na zkušenosti bývalého kanonýra Václava Bezdičky. V 16. minutě se blýskl domácí brankář Touš, který vytlačil střelu P. Pikla na roh a o tři minuty později usměrnil hlavou Bauer na druhé straně míč vedle branky, po rohovém kopu P. Vachtla. Domácím pořádně zatrnulo po dalším rychlém protiútoku hostů, když ve 24. minutě Bezdička z šestnáctky orazítkoval břevno Toušovy branky. Jen o minutu později zatáhl míč na druh straně Minařík, našel nabíhajícího P. Vachtla, kterého v šestnáctce ze zadu fauloval J. Pikl. Ten sice vyvázl jen se žlutou kartou, ale nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Bauer – 1:0. Ve 28. minutě rozehrál tr. kop domácí P. Vachtl, trefil zeď, ale odražený míč se k němu dostal zpět a jeho nedůrazná střela z šestnáctky zamířila přesně k tyči a skončila v síti – 2:0. Čtvrthodinu před obrátkou nejprve zblokovali hosté střelu P. Vachtla, míč se dostal k Šotovi, který z 15 metrů trefil břevno Slivoňovy branky. Ve 36. minutě vybojoval u rohového praporku míč domácí Kotlan, centrem našel Šota, jehož hlavička z 8 metrů znamenala zvýšení na 3:0. V závěru první půle ještě dvakrát těsně minul soupeřovu branku Šot.

Od začátku druhého dějství byli aktivnější hosté, kteří se stále tlačili před Toušovu branku. Střely P. Pikla a Bezdičky skončily nad domácí brankou, ale v 57. minutě napřáhl z šestnáctky Bezdička, jehož střelu stačil Touš vyrazit, ale na hlavičku P. Pikla z malého vápna již nestačil – 3:1. Domácí kontrovali po hodině hry, kdy Minařík našel nabíhajícího Šota, ale kanonýr ve výhodné pozici zleva minul vzdálenější tyč soupeřovy branky. V 62. minutě zakončil další akci domácích Kotlan nepřesnou střelou a stejně se vedlo na pravé straně i Šperlovi. Hosté se však nechtěli vzdát své herní převahy- Bezdička po pěkné akci přestřelil domácí branku a v 68. minutě po centru L. Pikla mířil hlavou ze 7 metrů vedle levé Toušovy tyče. V 77. minutě po zaváhání domácí obrany mířil zprava z úhlu Bezdička vedle vzdálenější tyče a o chvíli později po centru L. Pikla ve skluzu z 8 metrů přestřelil domácí branku T. Medek. Efcéčko kontrovalo v 81. minutě, ale Minaříkovu střelu z šestnáctky brankář Slivoň vyrazil a o chvíli později našel Šot volného Andrleho, ale i jeho pokus Slivoň vytlačil na roh. Pět minut před koncem našel Šot nabíhajícího Barnáše, ten se ocitl sám proti gólmanovi a střelou pod břevno zvýšil na 4:1. Ve 43. minutě upadl v souboji se dvěma domácími zadáky v pokutovém území Pešta, ale nepískalo se. Poslední podobu dostal výsledek v 90. minutě, kdy svoji akci zakončil střelou ze 14 metrů P. Vachtl a Slivoň byl krátký – 5:1.

Branky: 25. Bauer PK, 28., 90. P. Vachtl, 36. Šot, 85. Barnáš – 57. P. Pikl.

Rozhodčí Havránek, ŽK: 3:5.

Horšovský Týn: Touš – Wolf, Ouřada, Šindelář, M. Vachtl – Kotlan (75. Barnáš), P. Vachtl, Bauer, Minařík – Šot (89. Brychcín), Šperl (69. Andrle). Trenér: Jiří Kožíšek.