Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALV Domažlicích se hraje šlágr ČFL !!!

 

V neděli 23. října od 10:15 hodin se na Domažlickém stadionu Střelnice střetnou nováčci ČFL. Čtvrtá Jiskra Domažlice, která přivítá dosavadního lídra tabulky - MFK Chrudim. Fotbalisté z Pardubického kraje ještě v letošním ročníku třetí nejvyšší soutěže nepoznali hořkost porážky.

Domažlická Jiskra má za sebou smolné utkání na Kladně, kde v závěru utkání nevyužila svoje 100% šance a po vlastním brance nakonec prohrála nezaslouženě vysoko 4:1. Kádr bude až na distancovaného útočníka Lukáše Bezděka kompletní. "Čeká nás určitě nejlepší mužstvo, které se doposud na Střelnici představilo. Po jedenácti kolech dostali pouhých osm branek, což hovoří za vše. Diváci se mají na co těšit, protože my jsme vstřelili nejvíc branek a Chrudim jich nejmíň obdržela. Máme respekt se soupeře, ale hrajeme doma a chceme vyhrát," řekl odhodlaně trenér Jiskry Domažlice Zdeněk Michálek. Domažličtí mají o soupeři dostatek videoinformací a kouč Michálek jej viděl při utkání s rezervou Viktorie Plzeň. Vůdčí osobností mužstva je bývalý hráč pražské Sparty, útočník Radim Holub, společně s dvěma ofenzivními záložníky Tomášem Dostálkem a Janem Luptovským. V obraně se Chrudim opírá o výkony zkušených obránců sedmatřicetiletého Tomáše Linharta a dvaatřicetiletého Jiřího Adámka. Chrudim měla 'namále' v minulém kole, když před 475 diváky porazila pražský Vltavín 1:0. Trenér MFK Chrudim Pavel Jirousek uvedl: "V prvním poločase při nás stáli všichni svatí. Soupeř byl lepší, důraznější, zachycoval většinu odražených balonů. To, že jsme o poločase vedli, byla otázka štěstí. Druhá půle se mi líbila z naší strany už více, soupeř se už do šancí nedostával. Dali jsme i branku, ale bohužel nebyla uznána. Celkově musím konstatovat, že nevyhrál lepší tým, ale šťastnější." Kádr Chrudimských by měl být kompletní. Otazníky visí nad startem dvou jejich opor Holuba a Luptovského. "Zda tito hráči nastoupí se rozhodne při pátečním tréninku, snad to bude v pořádku, protože se léčí celý týden," uvedl sekretář Chrudimi Martin Škrha a pokračoval: "Máme vítěznou šnůru, kterou bychom chtěli udržet. Čeká nás těžké utkání. Domažlice jsou doma velmi dobrým týmem. Viděli jsme je hrát, takže víme co nás čeká."
Utkání bude řídit Martin Schröter z Jablonce nad Nisou. Na čarách mu budou asistovat Vlastimír Langer z Pěčína u Liberce a Jiří Kříž z Kunratic u Frýdlantu. Delegátem bude Miroslav Skála z Merklína u Karlových Varů.

Po utkání ČFL od 14:00 hodin nastoupí rezerva Jiskry Domažlice momentálně čtvrté mužstvo tabulky 1. A třídy proti desátému mužstvu tabulky - Sokolu Město Touškov. Béčko v posledních dvou kolech bodovalo naplno, se skóre 8:1.
"Pro nás jsou v domácím prostředí složitější utkání se soupeři z nižších pater tabulky. Chceme navázat na výkony s posledních dvou kol, Touškov porazit a udržet kontakt s trojicí Sušice, Nepomuk, Zruč, kteří mají o bod víc než my. Kádr je kompletní," řekl k utkání trenér Ivan Rybár.

Jiří Pojar