15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Chodové potrestali hrubky Sparty Dlouhý Újezd

Dlouhý Újezd – V 10. kole I. A třídy přivítala domácí Sparta na svém hřišti rezervu Jiskry Domažlice.
Ta využila tří minel v obranné činnosti domácích a odvezla si tři body za výhru. Sparta stačila až v samotném závěru snížit na rozdíl dvou branek Houdou.
Sparta Dl. Újezd – Domažlice B 1:3 (0:2)
Zápas začala Sparta tlakem, ale opět vyhořela na proměňování šancí. A těch nebylo za celý zápas zrovna málo. Hned v úvodu zbrkle hlavičkoval nad branku Švábek. Poté Stoklasa předložil míč Zemanovi, ale ten mířil do nebes. Švábek a po něm znova Zeman mířili pouze na gólmana Lorence. Běžela 12. minuta a domácí obrana vytvořila první chybu. Nepokryla Hartla a ten z otočky a s pomocí teče překonal Mrázka - 0:1. Potom se hra vyrovnala a vše podstatné se dělo většinou ve středu pole. V dobré šanci se ocitl domácí Stoklasa, ale terfil pouze nohy brankáře domažlické rezervy. Zeman a Bydžovský se rovněž pokoušeli o vyrovnání, ale marně. Zvýšit náskok hostů mohl v 34. minutě hostující Havlíček, ale trefil z úhlu pouze boční síť. Na druhé straně měli šance Houda a znovu Bydžovský, ale chyběl pověstný klid. Obdobně nedal smolař zápasu Milan Stoklasa. Tři minuty před půlí udeřili hosté zblízka díky Hartlovi podruhé. V závěrečných vteřinách zkazil opět Stoklasa.
Druhá půle byla opět ve znamení náporu Sparty. Posila z Bělé nad Radbuzou Landrgot, Stoklasa a ani Zeman neuspěli. V 52. minutě trefil Zeman břevno domažlické branky a Landrgot ve snaze vystřelit nůžkami netrefil míč vůbec. Pak musel ukázat své umění domácí gólman Mrázek. Nepřišli si na něj postupně Krakeš, Brichcín a Havlíček. Když už se pak újezdský Stoklasa konečně trefil, radost mu překazil asistent hlavního, který mu odmával ofsajd. Po něm zblízka nedal ani Houda. Na druhé straně Havlíček a Brichcín rovněž pálili slepými. Tři minuty před koncem vykřesal jiskřičku naděje pro Spartu Houda - 1:2. Jenže Chodové si nejenže náskok zkušeně pohlídali, ale za další dvě minuty dokonce pojistili pěkným gólem Havlíčka. Sparta opět „dojela“ na neproměňování šancí.

„Z Domažlic jsem měl obavy a ty se naplnily. Přesto, že jsme hráli, měli hosté navrh a převahu využili dokonale. Všechny tři naše chyby potrestali brankami. My jsme sice ´vyhráli´ na šance, ale góly stříleli domažličtí, “ shrnul krátce a výstižně duel domácí trenér Pavel Smolák.
Dlouhý Újezd: Mrázek - Gabčo, Houda, L. Bydžovský, Švábek, Zeman, Roháč, Landrgot (62. Prais), Stoklasa, Bukva (81. Vrba), Tůša. Trenér: Pavel Smolák.

Domažlice B: Lorenc – Pačesný, Neumann, Schamberger, Rojt – Beňušík (60. Brichcín), Vísner, Paluch (75. Kubica), Krakeš ((65. Hošek) – Hartl, Havlíček. Trenér: Ivan Rybár.
Branky: 87. Houda - 12. , 42. Hartl, 89. Havlíček. Rozhodčí: Langmajer - Lego, Janda. ŽK: 1:3. Diváci: 100. (syk)