28 29 30 31

ČFL: Chrudim načala druhou desítku bez porážky

Chrudim - Neuvěřitelná jízda chrudimských fotbalistů třetí ligou pokračuje. Svěřenci trenéra Jirouska zdolali i Vltavín.

Chrudim – Loko Vltavín 1:0

Hosté si brousili zuby na to, že připraví lídrovi první porážku v soutěži. Začali náporem a brankář Mrázek musel několikrát odvracet nebezpečí. Ve 23. minutě ovšem na druhé straně gólman Čaba vyrazil střelu Váchy jen k Radoušovi, který pohotově otevřel skóre – 1:0. Ve 36. minutě měli Chrudimští z pekla štěstí. Autor vedoucího gólu zaváhal při obranném zákroku, Valášek nastřelil tyč a následnou střelu Fraňka zblokoval na brankové čáře stoper Linhart.

Fakta – branka: 23. Radouš. Rozhodčí: Jedlička (Most). ŽK: 1:2. Diváci: 475. Poločas: 1:0. MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek - Luptovský (82. Kesner), Vladyka (60. Hauf), Vodrážka, Dostálek (90. Mastík) – Vácha, Holub. Loko Vltavín: Čaba – Tenkl (89. T. Krimlák), Bureš, M. Krimlák, Hájek – Matějka (65. Škovránek), Marčík, Pečeňa, Předota – Valášek, Franěk (77. Palej).

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „V prvním poločase při nás stáli všichni svatí. Soupeř byl lepší, důraznější, zachycoval většinu odražených balonů. To, že jsme o poločase vedli, byla otázka štěstí. Druhá půle se mi líbila z naší strany už více, soupeř se už do šancí nedostával. Dali jsme i branku, ale bohužel nebyla uznána. Celkově musím konstatovat, že nevyhrál lepší tým, ale šťastnější.“