15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Domažlice odjely z Kladna s krutou porážkou

Stadion Františka Kloze ve středočeském Kladně, byl v sobotu od 10:15 hodin dějištěm utkání jedenáctého kola ČFL, ve kterém domácí Sportovní klub (15. místo), přivítal třetí Jiskru Domažlice.

Domácí vedl na lavičce nový kouč - Zbyněk Busta (Bohemians 1905, Wandsdorf). Domažlické mužstvo koučoval sám trenér Zdeněk Michálek, už bez svého asistenta Zdeňka Bečky, který odešel ve čtvrtek do Albánie, do mužstva úřadujícího mistra Skënderbeu Korca, dělat asistenta trenéru Stanislavu Levému, se kterým už dříve působil ve Zlíně a v Plzni. Utkání skončilo pro Jiskru vysokou porážkou, která z ohledem na průběh utkání nebyla zasloužená.

SK Kladno – Jiskra Domažlice 4:1 (0:0)

Jiskra nastoupila bez vykartovaných hráčů Jana Matase, Petra Mužíka a Lukáše Bezděka.

Domácí nastoupili s pěti obránci a úvod utkání byl z obou stran opatrný. Do první vážnější šance se dostali domácí ve třinácté minutě. Marek Tóth našel centrem z levé strany nabíhajícího Davida Čížka, který minul zadní tyč Houdkovy branky. O čtyři minuty později se přes obránce dostal domácí Antonín Holub - šel sám na Houdka, který nadvakrát jeho pokus kryl. Poté se hrála oboustranná nakopávaná balonů, bez šancí na obou stranách. V 36. a 38. minutě střílel Čížek nad bránu. Domažlice zahrávaly ve 44. minutě trestný kop Jaroslavem Kovaříkem, míč zadáci odvrátili k Vojtěchu Mourovi, který z 18 metrů střílel pod břevno domácího brankáře Jaroslava Tesaře, ale ten jeho dělovku vytěsnil z námahou na roh.
Ve druhém poločase v 52. minutě střílel Antonín Holub a Houdek jeho střelu vyrazil na roh. Po jeho rozehrání hlavičkoval Vodička a jeho pokus dorážel Antonín Holub na 1:0. Jiskra odpověděla za deset minut, kdy se do balonu opřel Martin Knakal a bombou z 23. metrů překonal Tesaře - 1:1. V rozhodující mohla být 76. a 78. minuta, kdy se po centru z pravé strany dostal k hlavičce střídající Tomáš Bahleda, ale neskóroval. Poté měl stoprocentní šanci Milan Braun, který se po rozehraném přímém kopu Martina Mandouse dostal k propadlému balonu a z 10 metrů pálil do brankáře Tesaře. Tyto momenty rozhodly utkání. V 82. minutě se z pravé strany dostal do středu hřiště Holub a jeho tečovaná střela přes obránce Martina Mandouse skončila za zády vyběhnuvšího Houdka - 2:1. Za pět minut se do brejkové akce, do otevřené obrany Jiskry dostal Martin Vodička a překonal Houdka na 3:1. Hřebíček do Domažlické rakve zasadil Čížek, který vystihl přihrávku Marka Bauera, obešel bezmocného Houdka a zvýšil na konečných 4:1.

Po utkání byl hodně zklamán domažlický středopolař Milan Braun, který v 78. minutě mohl rozhodnout utkání. "Pro nás to bylo hodně smolné utkání. Měl jsem na noze vítěznou trefu, ale bohužel jsem to špatně trefil. Tomáš Bahleda taky neproměnil svoji šanci hlavou. Nejsme zvyklí bránit, proto jsme se snažili útočit. Dostali tečovanou branku což nás složilo. Chodili jsme dopředu a domácí do přečíslení a vstřelili další dvě branky. Je to velká škoda, protože Kladno bylo slabší soupeř a na bod jsme tady minimálně měli. Teď nás čeká lídr tabulky z Chrudimi, který ještě neprohrál, tak doufám že body zůstanou na Střelnici. Určitě chyběli hlavně Petr Mužík, který dává naší hře dopředu myšlenku."

SK Kladno: Jaroslav Tesař –Jakub Roubal, Michal Rendla (87. Jan Švambera),Martin Samek, Lukáš Hajník – Zdeněk Rada – David Čížek, Antonín Holub, Jan Čurda, Marek Tóth (61. Tomáš Rouček) – Martin Vodička (90. Adam Hofman). Trenér: Zbyněk Busta.
Jiskra Domažlice: Dan  Houdek – Jakub Strejc, Michal Tesař, Marek Bauer, Martin Mandous – Vojtěch Mour (61. Luděk Leitl), Jaroslav Kovařík, Martin Knakal, Milan Braun – Jiří Bárta, Michal Veselý (75. Tomáš Bahleda). Trenér: Zdeněk Michálek.

Rozhodčí: Jan Kalenda- Zdeněk Koval-Jan Váňa

Delegát: Roman Stančík. 310 diváků ŽK: 1:0 - 60. Martin Samek (Kladno)