17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

ČFL: Jiskra ztratila zápas v posledních minutách

Fotbalové Kladno si konečně trochu ulevilo. Problémy zmítaný klub doma porazil v ČFL na domácím hřišti nováčka v soutěži a zároveň i třetí celek tabulky – Jiskru Domažlice, vysoko 4:1. Výsledek je pro hosty hodně krutý, nicméně domácí vedení poprvé v ročníku koučem Zbyňkem Bustou, podali určitě nejlepší výkon v soutěži.
Středočechům se povedl proti favoritovi už první poločas. Oproti minulým duelům hodně zpevnili obranu a sami byli nebezpečnější. Nejblíže gólu byl při obstřelu obrany i gólmana Tóth, ale mířil těsně vedle stejně jako před půlí Čížek.

Kladno bylo za svou aktivitu odměněno v úvodu druhé půle. Výtečný Čurda vypíchl rozehrávku hostů, Holuba ještě vychytal Houdek, ale z následného rohu už kladenský středopolař po Vodičkou prodlouženém centru otevřel pohodlně skóre. Jenže po gólu Domažlice poprvé v zápase tvrdě přitlačily a poměrně brzy zaslouženě vyrovnaly – Knakalova bomba z pětadvaceti metrů byla výstavní. Rozhodnout mohl Holub v 70. minutě po další standardce, ale těsně před bránou mu míč uskočil a borec Kladna jen naštvaně nakopl tyčku.
Ale vyhrát chtěli oba kohouti. Hodně kvalitní hosté si vypracovali dvě tutovky, jenže Brauna zblízka vychytal Tesař a hlavička Bahledy byla moc slabá. Místo toho udeřili Bustovi bojovníci, i když se štěstím. Střídající Rouček v 83. minutě napřáhl z 18 metrů, hostující zadák Mandous míč nešťastně tečoval a ten obloučkem zapadl za bezmocného gólmana Houdka. Ten následně prožil minuty hrůzy. Po perfektně provedeném brejku Holuba čelil sólu Vodičky a posila z Mostu nezaváhala – 3:1. Navíc v poslední minutě ještě Houdka propálil také osamocený Čížek, a tak nakonec naprosto vyrovnaný duel skončil krutým debaklem hostů.
Domácí premiant na lavičce Zbyněk Busta se nechtěl pouštět do srovnání s předešlými zápasy, které neviděl, ale spokojen byl. „Fotbal se mi líbil, hlavně do našeho prvního gólu. Po něm jsme nepochopitelně začali hrát chaoticky, Rada couval zbytečně mezi stopery a otvíral se prostor, z něhož jsme dostali gól. Pak jsme měli i štěstí, když jsme přežili šanci hostů a sami dali šťastný gól. Výsledek neodpovídá, ale hráči zápas odbojovali,“ těšilo ho.
Hostující kouč Zdeněk Michálek byl pochopitelně hodně zklamán. „Špatně se mi to hodnotí. Byl to spíš remízový zápas, a kdybychom dali naší šanci za stavu 1:1, asi bychom ho uhráli. Místo toho se trefili domácí, pro náš nešťastně, ale zase na druhou stranu šlo o naši chybu,“ litoval Michálek a posteskl si, že Domažlice už podruhé porazil tým s novým trenérem. „Nejdřív to bylo v České Lípě, teď tady. Máme na to docela smůlu,“ ulevil si.

SK Kladno – Jiskra Domažlice 4:1 (0:0). Branky: 52 Holub, 83. vlastní, 86. Vodička, 90. Čížek – 61. Knakal. Rozhodčí: Kalenda – Koval, Váňa. ŽK: Samek (K). Diváků: 310.

Kladno: J. Tesař – Roubal, Rendla (87. Švambera), Samek, Hajník – Rada – Čížek, Holub, Čurda, Tóth (61. T. Rouček) – Vodička (90. Hofman).

Domažlice: Houdek – Strejc, M. Tesař, Bauer, Mandous – Mour (61. Leitl), Kovařík, Knakal, Braun – Bárta, Veselý (75. Bahleda).