Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBAL



Po sobotním losovacím aktivu zná Jiskra rozpis divize.

Losovacího aktivu ČFL a divizí se v sobotu dopoledne účastnili i zástupci vítěze krajského přeboru Jis­kry Domažlice. Oddíl zde za­stupovali sekretář Jiří Pojar a člen výboru Josef Schröpfer. „Aktiv se konal v budově Poli­cejní akademie v Praze Mod­řanech a zahájil ho vedoucí se­kretář řídící komise pro Čechy Josef Nikodém. Projednávaly se otázky startovného, které musí nově kluby v těchto sou­těžích složit," řekl Pojar.
Pro divizi je to 10 tisíc ko­run, které musí Jiskra uhradit do konce července. Za mládež se startovné neplatí. Další po­vinností pro Domažlice je ode­vzdání soupisky do dvou týdnů před zahájením soutěže. „Dozvěděli jsme se, že v dů­sledku neobdržení dotací od Sazky má svaz menší ekono­mické problémy, které bude řešit škrty některých výdajů," řekl Jiří Pojar s tím, že další novinkou je to, že v sezoně 2008/2009 by měly oddíly půso­bící v republikových soutěžích mít pět mládežnických druž­stev. „Pokud klub nebude mít dostatečný počet, bude muset platit finanční kompen­zace, vyplatit ale může jen dvě mužstva. Pokud tedy nebude mít družstva mládeže, nebude připuštěn do soutěže," uvedl Pojar. V divizi, kterou bude Jiskra od příští sezony hrát je tento poplatek 40 tisíc korun. „Nás se tento problém netýká, v uplynulé sezoně jsme měli šest mládežnických družstev a v té příští přibude ještě jedno." Na aktivu se projednávala také problematika vybavenosti stadionů v souvislosti s pro­jektem Stadion 2010, dále otáz­ka baráží o postup a sestup z divize, které vedení Komise pro Čechy podporuje.
„Uvažovalo se o založení samostatné soutěže pro rezer­vy nebo takzvaných farem, mluvilo se i počtu rozšíření di­vizí," pokračuje Pojar, který na aktivu navrhoval, aby v di­vizních zápasech domácí oddíl před začátkem soutěže nahlá­sil klubové barvy, ve kterých bude mužstvo na svém hřišti nastupovat. Tento návrh by měl záčít platit až od příští se­zony. Dalším pozitivem by pro oddíly v našem okresu by mělo být projednávané přesunutí registrací z Prahy na krajské fotbalové svazy. I předseda PUS Roman Berbr je pro te­nto návrh a vyjádřil se, že pro  Plzeňský krajský fotbalo­vý svaz by to problém nebyl, ale bohužel na vyšších svazo­vých funkcích nezískal návrh dostatečnou podporu.

Na závěr aktivu došlo k lo­sování. První divizní zápas sehraje Jiskra Domažlice na půdě západočeského rivala FK Horažd'ovice v neděli 5. srpna. Poprvé se představí před domácím publikem na Střel­nici v sobotu 11. srpna od 17.00 v rámci Chodských slav­ností. Za soupeře jim bude celek Králova Dvora, který v mi­nulé sezoně obsadil čtvrté místo. „Očekáváme, že na prv­ní divizní utkání po 35 letech přijede početná divácká obec z celého regionu," pozval fa­noušky domažlický sekretář. Kompletní rozpis Jiskry při­neseme tento týden.            (mif)

Jako ve školní lavici si připadal domažlický zástupce Josef Schröpfer (nejblíže vpravo) na losovacím aktivu v Praze.

Detail [›]
Losovací aktiv divize.
 

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.