12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Komentáře k zápasu: J. Domažlice - SK Roudnice n.L 4:3

Trenér Jiskry Domažlice Zdeněk Michálek: „Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že budeme hrát s Roudnicí 4:3, nevěřil bych mu. Soupeř dosud moc gólů nedával, ale teď posílil ofenzivu. Bral bych i jednogólové vítězství, ale sedm gólů je pro diváka ještě lepší. Veselý je trochu jiný typ hráče než Bezděk, takže jsme museli trochu pozměnit rozestavení. Veselý hrál více z prostředka, zprava hrál Kovařík a oba v tomto zápase hráli velmi dobře. Také Mour se vydal ze všech sil. Chtěli jsme soupeře na začátku zatlačit do defenzivy, to se nám nepovedlo a naopak jsme sami při prvním rohu inkasovali. Naštěstí se nám povedlo výsledek do poločasu otočit, i když jsme museli přečkat horké chvilky, kdy nás podržel Houdek. Pak jsme zvýšili na tři jedna, jenže po chybách jsme dostali dva góly a bylo vyrovnáno. Silou vůle a větší motivací jsme nakonec zápas dotáhli do vítězného konce a ještě jsme nakonec jednu dvě příležitosti měli. O poločasu jsem hráče nabádal k tomu, aby hráli tak, abychom si vybojovali nějaké standardní situace. Do té doby jsme totiž nekopali ani jeden trestný kop okolo vápna. S výsledkem jsme spokojeni. Roudnice posílila, má hodně kvalitní tým a tohoto vítězství si musíme cenit.“

Prezident Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček: „Vyšel nám tah s Michalem Veselým, který dnes poprvé nastoupil od začátku zápasu. Je typově odlišný hráč než Lukáš Bezděk, hraje jinak, ale ukázal se jako skvělá kompenzace, dal dva góly a předvedl se v několika dalších šancích. Celkově mám radost ze hry obou týmů. I Roudnice prokázala svoji kvalitu zejména směrem dopředu. Takový fotbal se musel divákům líbit, utkání mělo spád, k vidění byla spousta šancí a padlo sedm gólů. Velký zápas odehrál Veselý, ale i Mužík a Knakal, na druhé straně nezklamal Stanley a Kuchař. Snažíme se hrát atraktivní fotbal pro lidi, sami hráči jsou po dvou pětigólových výhrách doma hodně namlsaní. Dnes byl ten vysoký počet gólů dán i vývojem utkání, kdy jsme brzy prohrávali laciným gólem, takže mužstvo muselo začít hrát více dopředu, takže vzadu vznikala okénka, která Roudnice uměla využít. Nakonec se k nám přiklonilo štěstí, ale za vítězstvím jsme šli o něco více usilovněji.“

Trenér SK Roudnice Marián Řízek: „V posledních dvou utkáních jsme nedávali góly, protože jsme naše šance řešili jalově. Proto jsme se snažili posílit útok a ukazuje se, že Ibe bude dobrá posila. Tady jsme začali dobře, dali jsme první gól. Bohužel jsme brzy dva dostali. Byly polovlastní, jednou se to odrazilo od paty našeho hráče do brány, podruhé zaspal Honza Lukášek a zůstal stát za čtveřicí hráčů Domažlic, kteří by jinak byli v ofsajdu. V první půli jsme měli hodně šancí, takže jsme do druhé půle chtěli hrát to samé, tedy dobře kombinovat a přihrávat kolmo dopředu na Ibeho, který dobře přebíral balony, ale i když jsme nehráli špatně, už to nebylo ono. Pak přišel třetí gól Jiskry, kdy dva naši hráči uklouzli ve vápně, což je katastrofa. Navíc potom ještě domácí nastřelili tyč, když dva hráči soupeře zůstali prakticky osamoceni. Penalta je penalta, když ji rozhodčí pískne, ale náš hráč se dušoval, že se soupeře nedotkl. Nicméně jsme měli ještě dva protiútoky, které měly skončit gólem, bohužel jsme je řešili špatně. Prohráli jsme, byť nezaslouženě, ale sehráli jsme tu dobré utkání. Jen jsme neměli štěstí.“

Kapitán SK Roudnice Tomáš Kuchař: „Byl to hektický zápas, který mohly vyhrát oba mančafty. Ale musím uznat, že domácí měli více šancí. V první půli jsme i my měli dobré momenty, ve druhé se nám podařilo vyrovnat, ale děláme zbytečné chyby a to nás vždycky srazí. To bylo po dobrém rozjezdu, jako kdyby vás někdo polil studenou vodou. Prostě nemáme to finále!“