Fakta – branky: 46. a 78. Vácha – 49. Brendl.

Rozhodčí: Blaschke (Rudoltice). ŽK: 2:3. Diváků: 480.

MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Kesner (58. Luptovský), Hauf (74. Vladyka), Vodrážka, Dostálek (90. Mastík) – Vácha, Holub.

FK OEZ Letohrad: Kykal – Moník, Vaniš, Macek, Nadrchal – Konečný (74. Kail), Macháček, Kuželka (89. Nágl), Bíro – Brendl (62. Nulíček), Semerák.

Remízový král soutěže má hru Chrudimě dobře „zmapovanou“ a začal utkání velmi aktivně. V 5. minutě brankář Mrázek v tísni odkopl malou domů pouze do dobíhajícího Semeráka, od něhož se míč naštzěstí neodrazil do brány. V 10. minutě na druhé straně protáhl Radouš hlavičkou gólmana Kykala, který stačil střelu vyrazit. Okolo patnácté minuty zahrávali hosté sérii rohových kopů a po jednom z nich musel Hauf odvracet nebezpečí na brankové čáře. Chrudimští se postupně oklepali z úvodního náporu soupeře a ve 33. minutě mohl otevřít skóre Vácha. V šestnáctce obešel dva obránce, ale Kykal stačil zachránit.

Co se Váchovi nepodařilo v první půli, to napravil hned po osmnácti vteřinách druhého poločasu. Naběhl si totiž na centr Kesnera a pohotovou střelou otevřel skóre – 1:0. Hned z další akce byl v šanci po další akci Kesnera Holub, ale neprosadil se. Hosté se brzy oklepali a ve 49. minutě vyrovnal nedůrazně krytý Brendl střelou k tyči na 1:1. Hostům tím „narostla "křídla“ a v 63. minutě nebezpečně zahrozil Semerák. Ten nekompromisně prošel až do vápna, avšak jeho střela skončila těsně v zámezí. A tak nakonec rozhodl příchod „žolíka“ Vladyky. Ten byl na hřišti teprve čtyři minuty, když přesně našel z přímého kopu Váchu, který hlavou upravil na 2:1. Střelec po minutě odmítl hattrick, když tentokrát hlavičkoval těsně vedle. Letohradští se pochopitelně snažili alespoň o vyrovnání a neměli k němu daleko. V 87. minutě Semerák tečoval střelu Vaniše, ovšem Mrázek stačil na změněný směr včas zareagovat.

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Naše pohádkové tažení pokračuje, ale tentokrát jsme narazili na extrémně těžkého soupeře, který má dobře přečtený náš herní styl a nezřídka nás dostával do úzkých. O poločase jsme si museli s hráči něco důrazněji vysvětlit a hned na začátku druhé půle se to projevilo vedoucím gólem. Bohužel místo, aby nás to ještě víc vyburcovalo, tak jsme zakrátko zbytečně inkasovali. V dalším průběhu kvalitního zápasu se projevil týmový duch mužstva, který jej dovedl k dalšímu gólu a tím i další výhře.“

Jaroslav Veselý, trenér FK OEZ Letohrad: „První poločas byl poměrně vyrovnaný. Po našem lepším začátku se domácí zlepšili a měli asi o šanci víc. Ve druhé půli jsme sice byli opticky lepší, ale nakonec nás srazil zbytečný gól po standardní situaci. Nedá se nic dělat a nezbývá mi, než lídrovi tabulky pogratulovat k další výhře.“