17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Komentáře k utkání: FK Chomutov - Arsenal Č. Lípa 0:1

Domácí trenér Miroslav Pavlov k zápasu řekl: „ Bylo to utkání dvou vyrovnaných mužstev, vyhrál ten šťastnější po chybě našeho gólmana.“ Prvních dvacet pět minut měli hosté více ze hry a přišly šance. V šesté minutě Barciaga zatáhl míč po levé straně, přihrál před branku Šmidrkalovi, který neprostřelil gólmana. V následných minutách se hrálo převážně od vápna k vápnu, Lípa se více tlačila do šancí. Do jedné se dostal Barciaga, když centroval Finklár. Jeho střelu srazil domácí obránce na rohový kop. Ve 28. minutě po rohu Vrabce vystřelil Patka, jenže trefil před brankou vlastního hráče. Domácí zahrozili ve 32. minutě, kdy Beran prohrál ve vápně souboj a Meier musel zachraňovat před Smolou. Míč vyrazil opět k Smolovi, tentokrát mířil nad branku. O dvě minuty později Dolejška hlavičkoval do náruče Meiera po centru Struhala z trestného kopu. V závěru prvního poločasu mohl skóre otevřít Finklár, když chtěl přehodit gólmana. Jenže domácí gólman Zaťko jeho úmysl vystihl a míč chytil.V úvodu druhého poločasu měla Lípa dvě nadějné šance, chyběla jen finální přihrávka. V 53. minutě měli domácí velmi blízko ke vstřelení gólu. Smola se obtočil okolo bránícího hráče a vystřelil. Meier byl již překonán, jenže naštěstí pro Lípu na brankové čáře stál Broschinský, který míč odkopl. O sedm minut později domácí gólman vyběhl na hranici vápna do skrumáže, čehož využil Finklár k jeho přestřelení – 0:1. V šedesáté páté si dvojice Leligdon a Šmidrkal dvakrát narazili balón a poté prvně jmenovaný vystřelil, gólman byl na místě. Poslední patnáct minut domácí zvýšili tlak, ale českolipská defenziva pracovala na výtečnou.

Českolipský trenér František Šturma zápas zhodnotil: „ Musím hlavně poděkovat hráčům. S takovou chutí a bojovnosti, co dneska odvedli na hřišti, tak to bylo neuvěřitelné. Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát od první minuty. Kluci předvedli to, na čem jsem pracoval. Chci, aby se náhradníci prali o své místo na hřišti, když naskočí na hřiště. Dnes to předvedli. Musím ještě jednou klukům poděkovat.“