12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice - SK Roudnice n.L. 4:3 (2:1)

V dalším domácím utkání hostili domažličtí fotbalisté aktuálně 12. celek české fotbalové ligy, SK Roudnice n. Labem. Domácí po smolně prohraném duelu v České Lípě potřebovali body k zajištění pozice v horní části tabulky, zatímco Roudnici by tři body přiblížily středu tabulky. Více než čtyři stovky diváků byly na Střelnici svědky rychlého, útočného fotbalu, který se musel líbit, i množství branek.
Aktivněji začali domácí, ale Kovaříkova akce nebyla pro Brauneise nebezpečná a na druhé straně skončila Vobořilova střela nad Houdkovou brankou. Do první šance se dostal domácí Mužík ve 4. minutě, kdy vybojoval míč, vnikl do šestnáctky, ale střelou zleva ze 14 metrů trefil jen tělo padajícího roudnického brankáře, který míč vyrazil na roh. Když poté Knakal mířil nad branku hostů, přišla změna skóre na druhé straně. Kuchař rozehrál rohový kop, Houdek se k míči nedostal a Vaněk hlavou poslal hosty dovedení – 0:1. O šest minut později však bylo srovnáno, když Mužík našel Veselého, ten si před šestnáctkou připravil míč a střelou k pravé Brauneisově tyči rozveselil domácí fanoušky – 1:1. Ve 20. minutě po Mourově akci hlavičkoval Kovařík z 15 metrů, míč trefil jednoho ze soupeřů do ruky, ale rozhodčí Kubr to neposoudil jako nedovolenou hru a hosté se ubránili. Roudnická ofenzíva byla velmi rychlá, většinou spoléhala na sprinterské schopnosti Kwameho a do šestnáctky domácích létaly velmi nebezpečné, střílené centry, které však nikdo nestačil zakončit. Ve 26. minutě hostující Ibe poslal dopředu Vobořila, jeho střelu z 15 metrů však Houdek reflexivně výborně vyrazil a následně míč zachytil. Oba týmy hrály útočný fotbal a k vidění byly některé pohledné akce. Po půlhodině hry vyrazil Houdek střelu z tr. kopu Kuchaře a na druhé straně si s Kovaříkovou střelou z otočky poradil Brauneis. Další dobrou příležitost měli domácí ve 39. minutě, kdy Knakal poslal dopředu Kovaříka, ten našel zpětnou přihrávkou Veselého, ale jeho volej z 15 metrů byl nepřesný. Vzápětí jen těsně přestřelil Houdkovu branku Hrdlička, ale branka padla do roudnické sítě. Tři minuty před přestávkou srazili hosté Mourův centr na roh, ten rozehrál Mužík, míč se odrazil ke Kovaříkovi, jehož střelu volejem ze 17 metrů stačil před brankou tečovat Bauer – 2:1. Do poslední šance poločasu se dostal domažlický Kovařík, ale jeho střelu z šestnáctky výborně vyrazil Brauneis.
Ve druhém poločasu se kvalita hry ještě zlepšila. Brauneis stačil v úvodu sebrat míč těsně před nabíhajícím Kovaříkem a na druhé straně skočila Vobořilova hlavička po Kuchařově tr. kopu vedle domažlické branky. V 51. minutě se pěkně proháčkoval Kovařík obranou hostů, našel volného Veselého a ten volejem z 15 metrů do odkryté branky zvýšil na 3:1. Hosté však nerezignovali, ale naopak zaveleli k velké ofenzívě, při níž za dvě minuty srovnali stav. Nejprve v 54. minutě našel Stanley Hrdličku a ten střelou ze 13 metrů snížil – 3:2. Jen o dvě minuty později po tr. kopu stačili domácí střelu Vobořila zblokovat k Vaňkovi, který se uvolnil a střelou ze 12 metrů srovnal na 3:3. O pouhou minutu později hosté dosáhli Stanleyem další branky, ale ta nebyla pro útočný faul uznána. Domácí kontrovali v 59. minutě, ale po Mourově centru hlavičkoval Veselý těsně nad roudnickou branku. Šance se střídaly na obou stranách a agilní Kuchař jen těsně přestřelil zprava Houdkovo břevno. V 61. minutě pronikl po pravé straně domácí Kovařík, našel volného Mužíka, ale jeho volej z 15 metrů těsně minul levou Brauneisovu tyč. O minutu později dopravil míč do roudnické sítě Braun, ale gól nebyl pro ofsajd uznán. V 67. minutě našlápl Kovařík k dalšímu ohrožení roudnické branky, v pokutovém území jej podrazil brankář Brauneis a z nařízeného pokutového kopu poslal domácí do vedení Braun – 4:3. O dvě minuty později jen těsně minula Mourova střela vzdálenější šibenici soupeře a o chvíli později si s Tesařovou hlavičkou poradil roudnický gólman. V 76. minutě unikl po pravé straně domácí Veselý, zpětnou přihrávkou našel Kovaříka, jehož tvrdý volej z 15 metrů trefil levou tyč roudnické branky a následnou Bártovu střelu hosté zblokovali. Blízko srovnání byli hosté v 76. minutě, ale Hrdlička mířil po Kuchařově centru hlavou vedle. Poté si s pokusem Kwameho poradil Houdek a když na druhé straně po Leitlově centru ve slibné pozici netrefil Bahleda volejem roudnickou branku, do závěrečného hvizdu již další šance nepřišly.

Domažlice: Houdek – Strejc (61. Bárta), Tesař, Bauer, Mandous – Mour (75. Leitl), Knakal, Braun, Mužík, Kovařík (86. Bahleda) – Veselý. Trenér: Zdeněk Michálek.
SK Roudnice n.L.: Brauneis - Kala, Vaněk, Kučera, Lukášek - Brandejs (71. Gutheis), Kwame, Kuchař (82. Medek), Hrdlička - Stanley (82. Laušman), Vobořil. Trenér: Marián Řízek.
Branky: 19., 51. Veselý, 42. Bauer, 67. Braun PK - 13., 56. Vaněk, 54. Hrdlička.
ŽK: 55. Strejc, 62. Matas (náhradník), 87. Mužík - 22. Kala, 66. Kučera, 82. Laušman.
Diváků: 420, Rozhodčí: Jaroslav Kubr.