13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Benfika padla v Mýtě 5:2

V 8. kole krajské I. A třídy zajížděli fotbalisté re­zervy Jiskry do Mýta, aby se tam utkali s domácím Slavo­jem. Domažličané v loňské se­zoně na domácí půdě svého soupeře porazili 3:1, jenže to tehdy tým nadějných do­mažlických mladíků ještě tě­šil fanoušky parádním fotba­lem. V jarní odvetě, kdy se už Benfice tolik nedařilo, se oba týmy rozešly smírně po bez­brankové remíze a zápas v novém ročníku sezony prová­zené napětím uvnitř týmu skončil debaklem. Druhým po ostudné porážce s nováčkem z Přimdy v domácím prostředí. Podle výsledku jednoznačný zápas mohl ale dopadnout ji­nak, kdyby se hostům podaři­lo proměnit některé z mnoha šancí v úvodu utkání.

Slavoj Mýto - Jiskra Domažlice B  5:2 (1:0)

Začátek zápasu vyšel lépe hostům z Domažlic, v jejichž dresu si nejaktivněji počínali Hartl a posila z třetiligového kádru Jiskry - Havlíček. Už ve 3. minutě Schamberger po na­rážečce s Hartlem trefil tyč branky Slavoje. V 8. minutě Vaňátko musel Krakešův trestný kop vyrážet nad. O minutu později se dostal do vyložené šance domácí Šve­jda, který šel sám na branku, ale jeho pokus mířil mimo konstrukci Freiovy branky. Hned nato domácí Kříž pro­dloužil na mladíka Hatinu, ale i on mířil mimo. V 17. mi­nutě opět zahrozili hosté, Krakešova křižná střela však těsně minula branku a Havlíčkovu hlavičku Vaňát­ko chytil. Na druhé straně Ha­tina pálil z deseti metrů vedle tyče a z následného rychlého protiútoku také nic nebylo, neboť Krakeš poslal stehnem míč nad branku Mýta. Ve 20. minutě se hostům zranil ta­lentovaný Waldmann a na hřiště se dostal Paluch. Ve 32. minutě kopal mýtský Cafou­rek trestný kop, ale Křížovu hlavičku Frei kryl. Za pět mi­nut musel vyrážet Švejdovu bombu na roh. Poté hosté čeli­li sérii rohových kopů, ale ujal se až ve 41. minutě rychlý útok, kdy Paluch se Scham­bergerem nepodstoupili po autovém vhazování domácích na polovině souboj, míč se do­stal až k Veverkovi a ten pře­hodil padajícího Freie - 1:0. Do konce poločasu ještě stojí za zmínku neúspěšné pokusy domácích Hatiny a Veverky.

I ve druhé půli měla Jiskra navrch. Zahrávala sérii roho­vých kopů, jenže po jednom z nich asi po jedenácti minu­tách hry domácí odkopli ba­lon přes obránce, Hatiná uni­kl Pačesnému, kličkou si po­ložil Freie a zvýšil do prázdné branky na 2:0. V 63. minutě se po rohu Slavoje opět prosadil mladý Hatina, když na malém vápně mezi čtveřicí hostují­cích hráčů vyskočil nejvýše a hlavou zvýšil na 3:0. Neuply­nula ani minuta, hosté zahrá­vali další rohový kop, domácí opět překopli míč přes obrán­ce a Schamberger dostihl do­mácího hráče až ve vápně. Ten mu udělal kličku, při níž jej hostující záložník podkopl a sudí odpískal pokutový kop pro domácí. Kříž penaltu proměnil - 4:0. Poté si hráči Slavoje vybrali oddechový čas a do tří šancí za sebou se dostal domažlický Hartl. Při té třetí, po Havlíčkově akci na straně a jeho průniku přes dva hráče a centru před bran­ku, kanonýr Jiskry střelou z volej e mířil přesně k tyči - 4:1. Brankové hody k radosti di­váků pokračovaly, i když hos­té zatlačili domácí na polovi­nu. Ti se bránili odkopy. Po jednom z nich v 86. minutě utekl střídající Ulrich a zvýšil ve skluzu podél gólmana Do­mažlic opět na rozdíl čtyř gólů - 5:1. Poslední slovo měli hos­té, jmenovitě Vísner, který střelou ze skrumáže před brankou stanovil konečný , výsledek zápasu na 5:2.  (psl)

Jiskra Domažlice B: Frei - Pavlíček, Waldmann (20. Paluch), Neumann, Pačesný - Hošek, Schamberger, Vísner, Havlíček - Hartl, Krakeš (70. Rojt). Trenér. Ivan Rybár.

Branky: Hatina 2, Křiz, Ulrich, Veverka - Hartl, Vízner; ŽK: 2:5. Diváků 120.