23 24 25 26 27 28 29
30 31

Arsenal Česká Lípa - Jiskra Domažlice 1:0 (0:0)

Jiskru dělilo pár minut od bodu

Česká Lípa - Českolipští fotbalisté to konečně dokázali. Vyhráli, byť v přesile proti osmi hráčům Domažlic v poli!

Česká Lípa – V osmém kole České fotbalové ligy zamířili fotbalisté Jiskry Domažlice opět na daleký sever (243 km) k utkání na stadion U Ploučnice sedmnáctého Arsenalu Česká Lípa. Trenéři měli k dispozici kompletní kádr až na dlouhodobě zraněného Jana Matase. Domácí celek převzal v týdnu nový trenér František Šturma, který působil ve slovenských Michalovcích jako asistent Vlastimila Petržely. Českolipští byli v očekávání, zda tato změna pomůže Arsenalu k lepším výkonům a výsledkům.

Úvod zápasu patřil domácím. Ve 2. minutě po rohovém kopu nejprve střílel domácí Vrabec, střelu obránci Jiskry zblokovali a k odraženému míči se dostal domácí Martin Finklár, ten však přestřelil branku domažlického brankáře Dana Houdka. O dvě minuty později střílel po rohu Josef Štálík do gólmana Houdka. Ve 12. minutě vysunul domácí Vrabec Finklára ten sklepl balon na Roberta Barciagu (hráč je odchovancem Horšovského Týna a působil v Domažlicích, odkud odešel do Sparty Praha) a ten střílel vedle brány. V dalších fázích prvního poločasu se hrála spíše nakopávaná, než kombinační fotbal s mírnou převahou domácích. Ve 33. minutě centroval domácí Michal Zeman na Pavla Karlíka, který minul hlavou levou tyč branky Houdka. O sedm minut na to zahrávali domácí trestný kop po ruce Michala Tesaře ze slibné pozice z devatenácti metrů. Domácí s ním trestuhodně naložili a Vrabec po signálu trefil pouze zeď hostů. O chvíli později střílel z 20 metrů z pravé strany Broschinsky, ale Houdek i bez problémů poradil. V poslední minutě prvního poločasu musel domácí brankář Oldřich Meier boxovat dlouhá aut Martina Knakala.

Do druhého poločasu provedli oba celky jednu změnu. Domácí střídali Michala Zemana a do hry poslali Jana Šmidrkala, což jak se později ukázalo, byl dobrý tah. Hosté vystřídali Jiřího Bártu za Vojtěcha Moura, který hru po levé straně hřiště oživil. Hned v 53. minutě vyslal ostrý centr, který museli domácí zadáci odvracet. V 56. minutě se ve středu hřiště nechal zcela zbytečně vyloučit hostující útočník Lukáš Bezděk, který byl faulován a v zápalu boje se ohnal loktem po protihráči. Rozhodčí Pavel Vlasjuk po poradě s pomezním rozhodčím Michalem Štefanem mu ukázal rovnou červenou kartu a poslal ho předčasně pod sprchy. V 66. minutě předvedli domácí rychlý výpad do obrany Domažlic. Vrabec vysunul Demetera, ten našel Karlíka, který hlavičkoval vedle levé tyče. Ale pomezní rozhodčí Ondřej Bohatý stejně odmával ofsajd. Na druhé straně přiťukl Knakal Mužíkovi, s jehož střelou doprostřed brány si Meier poradil. V 69. minutě domácí trenéři posílili útok na tři útočníky, když Štálíka nahradil Čemba. Jiskra se v desíti hráčích nevzdávala. Agilní Mour v 72. minutě přihrál před branku na Knakala, ale jeho střelu domácí zblokovali. Za tři minuty opět Knakal po pravé straně zakončoval vedle levé tyče po přihrávce od Mužíka. O minutu na to vysunul Mužík po levé straně Moura, ten se dostal až do vápna a jeho nebezpečná střela minula o kousek levou tyč branky Arsenalu. V 76. minutě našel Demeter Šmidrkala, s jeho střelou si však Houdek poradil. Poté Demeter centroval z pravé strany, a Houdek musel zasahovat po hlavičce Čemby. V nervozním závěru utkání byl ošetřován hostující obránce Martin Mandous, rozhodčí ho „váhali“ pustit do hry, takže Jiskra v tu dobu hrála v devíti. Domácí toho využili, podnikli výpad do obrany, kdy střídající Čemba našel centrem z pravé strany naběhnutého Šmidrkala, který z osmi metrů překonal Houdka – 1:0. Hosté se snažili vyrovnat, při rohovém kopu Leitla šel do útoku i brankář Houdek, ale závěrečný hvizd hlavního rozhodčího v čase 93:03 vše ukončil. Domácí hráči společně s fanoušky oslavovali vítězství, které nutně potřebovali k odpoutání se dna tabulky ČFL. Na hostujících hráčích se projevila únava z náročného cestování a brzského vstávání, podali nejslabší výkon sezony. V dalším kole přivítá Jiskra Domažlice na Střelnici 8. října od 16:00 hodin mužstvo SK Roudnice nad Labem.

Arsenal Česká Lípa: Meier - Barciaga, Štálík (69. Čemba), Silný, Broschinský - Finklár (61. Demeter), Vrabec, Patka, Beran - Karlík, Zeman (46. Šmidrkal). Trenér: František Šturma.

Jiskra Domažlice: Houdek - Strejc, Tesař, Bauer, Mandous - Bárta (46. Mour), Braun, Mužík (87. Veselý), Knakal, Kovařík (83. Leitl) - Bezděk. Trenér: Zdeněk Michálek, asistent: Zdeněk Bečka.

Rozhodčí: Vlasjuk – Štefan - Bohatý. Delegát: Jindřich Bartůněk. Diváků: 210.