Kalendář

<< leden 2022 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALJiskra míří na daleký sever

Třetiligový fotbalisté Jiskry Domažlice zajíždějí zítra na stadion České Lípy (243 km)  U  Ploučnic,e kde se střetnou v rámci osmého kola ČFL s domácím  Arsenalem. Tomu se úvod sezony vůbec nepovedl. V tabulcemu mu patří předposlední, sedmnácté místo, jen o skóre před posledním FC Chomutov. Špatný úvod sezony odnesl hlavní trenér  Daniel Korda, kterého klubové vedení odvolalo po domácí porážce s nováčkem soutěže Chrudimí v sedmém kole. Na jeho místo jmenovalo jeho dosavadního asistenta Petra Silného, společně s ředitelem klubu Romanem Hejnou a sportovním manažerem Václavem Rysem. Ani tito tři pánové nebyli v minulém kole úspěšní  a Česká Lípa prohrála na pražském Vltavínu 2:0. Proto další zaváhání v domácím prostředí by pro českolipské bylo hodně nepříjemné.
"Čeká nás velmi těžké utkání, protože jsou Domažlice na nováčka velmi kvalitní mužstvo, kterému se i výsledkově daří. My jsme v opačné situaci. Nám se nedaří. Proto musíme v zápase bodovat, abychom udrželi kontakt s mužstvy, která jsou v tabulce nad námi. Je to pro nás velmi složité utkání," říká ředitel Arsenalu Česká Lípa Roman Hejna a pokračuje: "V týdnu jsme jmenovali nového trenéra Františka Šturmu (působil jako asistent Vlastimila Petržely ve slovenských  Michovalcích), týden trénoval s mužstvem, uvidíme co to přinese. Přestavoval bych si někoho jednoduššího na rozehrání, protože ČFL je na tolik vyrovnaná a nenajde v ní slabý mančaft. Po zápase uvidíme podle jeho vývoje, jestli budeme spokojeni." Domažlická Jiskra je po výborném výkonu proti ligové rezervě Slovanu Liberec a výhře 4:2 ve formě.
"Nečeká nás nic jednoduchého, protože Lípa hraje od tohoto zápasu o záchranu. Mužstva , která hrají o záchranu používají všechny prostředky, aby získala body. Očekávám bouřlivé prostředí a jde o to jak se s tím hráči vyrovnají a já věřím že dobře, protože jsou psychicky v pohodě, mají sebevědomí. Musíme zopakovat předešlé výkony," říká k utkání zkušený lodivod Domažlické Jiskry Zdeněk Michálek. Kádr Jiskry je až na zraněného Jana Matase v pořádku. Sestava by neměla doznat žádných převratných změn. "Ted není proč ji měnit," dodává Michálek, který by byl vzhledem k tomu že se jedná o zápas na půdě  spokojen s každým bodovým ziskem. Utkání , které začíná v sobotu od 11.00 hodin bude řídit jako hlavní rozhodčí Pavel Vlasjuk  z Rakovníka s asistenty Michalem Štefanem z Velkých Přílep a Ondřej Bohatý z  Jablonec nad Nisou.