12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

O sestupu Poběžovic rozhodly v Sulkově pokutové kopy.

Až penaltové rozstřely rozhodly o tom, že poběžovičtí fotbalisté se­stoupí z krajské 1. B třídy. V baráži, ve které hráli o udržení se Sulkovem, nedokázali zví­tězit a po roce soutěž opouštějí.
­Sulkov - Poběžovice  1:1 (0:0),  8:7 po PK
Oproti prvnímu utkání se Poběžovičtí herně zvedli. Mu­seli se ale obejít bez zraněných Kořínka, Doktora a Timury, přesto měli od začátku zápasu mírnou převahu. Oba celky však hrály opatrně a čekaly na chybu soupeře. V první půli se 350 diváků žádné vážnější šan­ce nedočkalo, s centrovanými balony si gólmani obou muž­stev dokázali poradit.
Druhý poločas měl podobný průběh jako ten první. Byli to ale domácí, kteří šli po 60 mi­nutách do vedení. Po zbytečné ztrátě míče uprostřed hřiště jeden ze sulkovských záložní­ků přihrával do velkého vápna centr, který poběžovičtí za­dáci nedokázali odkopnout a balon se dostal až ke Strakovi, jenž ho dopravil za Böhmova záda - 1:0. Po inkasované brance hosté zabrali, zatlačili soupeře na polovinu a snažili se o vyrov­nání. V 85. minutě ale po rych­lém protiútoku Sulkovští vstřelili druhou branku. Tu však kvůli ofsajdu rozhodčí Du­sil neuznal. Domácí se ještě radovali a přitom nezaregis­trovali, že branka neplatí. Po­běžovičtí toho využili k roze­hrání. K míči se dostal Kruti­na, který našel volného Svači­nu a ten s přehledem srovnal­ - 1:1. I přes snahu hostů další branka nepadla, a jelikož prv­ní zápas skončil stejným vý­sledkem, následovalo prodlou­žení 2x15 minut. V něm již domácím docházely síly, ale přesto dokázaly Poběžovicím odolávat celou půlhodinu a o tom, kdo se v neděli bude ra­dovat rozhodly penalty. Celkem se ze značky poku­tového kopu střílelo na gól­many šestnáctkrát. Patnáct střelců uspělo a až nepřesný pokus Vojvody rozhodl o vítězi baráže o I. B třídu. „Byla chyba, že jsme si v prvním zápase nechali dát vy­rovnávací branku, která v sys­tému baráží hodně znamená," vrátil se k barážím asistent trenéra Slavo Slavev. „Oproti domácímu zápasu ale kluci v Sulkově bojovali až do konce. Penalty jsou už loterie a v té se bohužel štěstí přiklonilo na stranu domácích." Poběžovický tým čeká ně­kolik změn. Mužstvo s největší pravděpodobností opustí To­máš Růžek, který má namíře­no do Německa. Kádr zřejmě také opustí dlouholeté opory Decker a Horský. „Zpět do Částkova se vrací Josef Koří­nek, který nám na poslední půlrok přišel pomoci," dodal Slavev. „Mužstvo doplníme mla­dými hráči z dorostu a budeme hrát fotbal v rámci našich možností," řekl poběžovický asistent, jehož tým spolu s tra­dičním účastníkem krajské I. B třídy soutěž opouští a bude hrát okresní přebor.

Poběžovice: Böhm - Zelin­ský, Decker, Vojvoda, Rybian­ský - Kabourek (60. Horský), Krutina, Růžek, Rada (75. Ti­cháček) - Svačina a Skoumal. Trenér: Knopf.            (mif)