17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Západočeské derby skončilo výhrou Slavoje

Tachov - Divizní mužstvo FK Tachov nanavázalo na výkon z Ďolíčku a doma propadlo.

Západočeské derby mezi Tachovem a Slavojem Koloveč skončilo v sedmém kole divizní soutěže jasnou výhrou hostů. Slavoj zúročil své zkušenosti, Tachované prohráli 0:3 a skóre mohlo být i vyšší.

První minuty se hrálo zejména mezi šestnáctkami a první „brankové“ akce se dočkali příznivci v 11. minutě, kdy utekl kolovečské obraně Habart, ale ve slibné pozici pálil vysoko nad branku. Už po čtvrthodině musel domácí trenér zasáhnout do sestavy, kdy pro zranění odstoupit Mančákl a nahradil jej Hobza. Nadále se hrálo převážně ve středu hřiště a oba gólmani jen „sbírali“ nepřesné míče. Výjimkou byla 20. minuta, kdy se do pokutového území domácích dostal Došlý, ovšem jeho zakončení bylo také nepřesné. První střelu mezi tyče vyslal ve 28. minutě Hudec, gólman Kolovče byl pozorný. Rozhodující moment zápasu přišel ve 34. minutě, kdy domácí obrana totálně „propadla“, Puchmertl se dostal zcela sám před brankáře Ptáka a nedal mu šanci vyniknout – 0:1. Když do této chvíle měl zápas vyrovnaný průběh, od vedoucího gólu byl Slavoj lepším týmem a zkušenosti Dubna, Baxy a Černého byly na hřišti znát. Hosté byli častěji u míče a působili fotbalovějším dojmem. Ve 43. minutě hlavičkoval Černý vedle branky a na druhé straně vyzkoušel z trestného kopu Šácha jen pevnost kolovečské zdi.
Po změně stran sáhl domácí kouč Pták k dvojnásobnému střídání. V útoku se místo Dvořáka objevil Janoušek a L. Viternu vystřídal Mráz. Na hřišti se ale poměr sil nezměnil a domácí stále tahali za kratší konec. Už ve 48. minutě se na Mráze „řítili“ dva hráči Kolovče, domácí bek prokázal své zkušenosti a nebezpečí zažehnal. O minutu později se už hosté radovali z druhé trefy, kterou „zařídil“ zásluhou Bereczkého – 0:2. Pro Tachovany to byl těžký úder a z jejich strany už to byla marnost nad marnost. Do utkání se nedostali. Slavoj zkušeně bránil a při každé příležitosti vyrážel k rychlým protiútoků. Měl k tomu hodně možností, protože domácí kazili lehké míče a nedokázali si přesně přihrát. Po jednom z protiútoků se ocitl sám před domácím gólmanem Došlý, ovšem Pták jej „vychytal. O tři minuty později před stejným hráčem hasil nebezpečí Hobza. V 67. minutě se při závaru před tachovskou svatyní najednou ocitl sám dva metry před brankovou čarou střídající Pavlík, ale hlavičkoval nad branku. Slavoj hru kontroloval, měl vždy postavený pevný obranný val a z toho chodil do brejků. Po jednom z nich mohl skórovat opět Pavlík, ovšem střelecký zápis si nechal až na 79. minutu. Gólové akci předcházela situace před brankou Slavoje, kdy se po dlouhém autu Hudce dostal míč k Šáchovi, ale stav se měnil až z následného protiútoku. Pavlík na svůj třetí pokus rozvlnil síť za zády Ptáka – 0:3. Domácí tak spolkli po cenné výhře v Ďolíčku“ hořkou pilulku.

FK Tachov – Sj. Koloveč 0:3

Poločas: 0:1. Branky: Puchmertl, Bereczký, Pavlík. Rozhodčí: Haltuf. ŽK: 0:3. Diváci: 200.

Tachov: Pták – L. Viterna (47. Mráz), Kaše, Šácha, J. Viterna, Mančál (15. Hobza), Hudec, Habart, Folejtar, Dvořák (47. Janoušek), Tušl. Trenér Pták.