10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Áčko Arsenalu: šestá porážka

Šestou porážku v letošní sezoně ČFL utrpěli českolipští fotbalisté. Tentokrát odjeli bez bodového zisku z pražského Loko Vltavín

Je to již čtvrtá porážka za sebou. Po odvolání trenéra Daniela Kordy se zodpovědnosti ujal Roman Hejna spolu s Petrem Silným, poradcem má být sportovní manažer Václav Rys.
Lokomotiva Vltavín - Arsenal Č. Lípa A 2:0 (2:0)

Českolipský tým si během celého utkání nevytvořil skoro žádnou vážnější šanci, ba ani vážně neohrozil domácího gólmana Čabu. Petr Silný utkání hodnotil takto: „Setkali se dva soupeři, kteří mají málo bodů. Hra taky tak vypadala. Nebylo to nic o fotbale, ale o bojovnosti. Utkání rozhodly dvě standardky, ale k tomu se nebudu vyjadřovat... My jsme málo nebezpeční dopředu, což nás trápí dlouhodobě. Nasazení nemohu klukům vytknout, to tam bylo.“

Od prvních minut bylo jasné, že to českolipský tým na holešovickém stadiónu nebude mít lehké. Hned v páté minutě zahrozil vltavínský Marčík po centru od Matějky, kdy u tyče netrefil míč. V osmnácté minutě přišla první pohroma pro českolipský Arsenal. Po řadě tahání a strkání se do vápna dostal Franěk, kterého fauloval Patka ve snaze o vypíchnutí míče. Hlavní rozhodčí Slavíček ukázal na pokutový kop. K míči se postavil Předota a i když gólman Meier vystihl směr kopu, tak byl na míč krátký 1:0. Poté se hrálo převážně o střed hřiště smírnou převahou domácích. Ve 37. minutě zahráli hosté před šestnáctkou proti pravidlům hry, kdy faulovali jednoho z domácích hráčů. K trestnému kopu se postavil Franěk, který přesnou střelou k tyči zvýšil vedení vltavínského týmu na 2:0. V závěru první půle ještě Předota střílel z trestného kopu těsně vedle Meierovy branky.
Ve druhém poločase již žádná branka nepadla. Domácí hráči se soustředili na udržení výsledku a hosté byli v útoku bezzubí, i když si vytvořili několik střeleckých pokusů, jenže netrefili soupeřovu branku. Tak tomu bylo v padesáté minutě, kdy z 25 metrů vystřelil Vrabec, míč proletěl vedle branky. V 65. minutě sice Demeter mířil mezi tři tyče, jenže obránce jeho šanci zlikvidoval, když balón poslal do bezpečí.

Domácí trenér Radek Kroňdák konstatoval: „Všichni jsme viděli, že to byla kopaná, žádný extra fotbal se nehrál. My jsme potřebovali nutně vyhrát a soupeř též, takže tomu hra odpovídala, byl to spíše boj. Nám se podařilo proměnit dvě standardky, proto jsme vyhráli.“
Branky: 18. Předota (pen), 37. Franěk. Rozhodčí Slavíček. ŽK: 1:3 (Karlík, Barciaga, Broschinský), 120 diváků.
Sestava České Lípy: Meier - Broschinský, Patka, Beran, Štálík - Demeter (79. Held), Jelen, Vrabec, Barciaga (68. Janáček) - Čemba (54. Zeman), Karlík.