20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Ovčáry – Mladá Boleslav B 2:0 (1:0)

Diváků 200. Branky: 11. Dittrich, 85. Cousens.
Fotbalisté Ovčár utnuli čtyři zápasy trvající neporazitelnost boleslavské rezervy a po vítězství 2:0 zůstávají v letošní ČFL na domácím hřišti bez bodové ztráty. Hosté, kteří se v týdnu blýskli dvanáctigólovým přídělem do sítě Chomutova, se tentokrát vyjma stopera Johany a záložníka Kostakise nemohli spolehnout na posily z kádru prvoligového mužstva. Přesto byli domácím na mokrém terénu po většinu zápasu vyrovnaným soupeřem a definitivní rozhodnutí padlo až pět minut před koncem s druhým gólem domácích.
Domácí diváky i trenéry musel potěšit hned úvod duelu. Ovčárští na svého soupeře jako tradičně nastoupili a před Jakubovem bylo od začátku rušno. Už ve třetí minutě mířil Müller svoji hlavičku těsně vedle tyče a vzápětí jeho střelu Jakubov zázračně vyrazil. Z dalšího rychlého průniku těžil Chalupa, jehož střela z pravé strany se otřela o spojnici Jakubovy branky. Ujala se „až“ v 11. minutě čtvrtá slibná příležitost. To si na svém bývalém klubu smlsnul Jaroslav Dittrich, před kterým se hostující obrana rozestoupila tak, že mohl bez problémů pokořit i brankáře - 1:0. Po vedoucí brance domácích se hra vyrovnala a ke slovu se dostali i hosté. Jak Dudka, tak Schubert si na brankáře Pávka nepřišli a spíše jej rozchytali. Hrál se otevřený fotbal nahoru a dolů, což diváci kvitovali bouřlivým potleskem. Domácí odpovídali stejnou měrou a i Jakubov měl napilno po střelách Hašlera a Dittricha. Asi nejblíže byl druhému gólu Studený, který v 37. minutě orazítkoval z přímého kopu břevno, a do zakončení se ke konci poločasu několikrát protlačili i útočníci Hašler s Müllerem.

Ve druhém poločase tempo mírně odpadlo. Hosté se do vyložených šancí prakticky nedostávali. Pávka zaměstnávali pouze střelami z dálky anebo po standardních situacích.
Domácí nadále hrozili a bylo jen otázkou času, kdy své vedení pojistí druhou brankou. Hašler se v závěrečné čtvrthodince dostal během jedné minuty do dvou obrovských příležitostí. Nebezpečnou hlavičku jen s námahou Jakubov vyrazil a další prudká střela skončila těsně mimo. V 79. minutě se před Jakubovem zčista jasna zjevil osamocený Müller, ale gólman jeho průhledný manévr prokouknul. Nejtěsnější náskok vydržel až do 85. minuty. To se hosté nadechovali k poslednímu náporu, když domácí lavičce vyšel tah s nasazením Kanaďana Cousense. Ten po čtyřech minutách svého pobytu na hřišti a kličce brankáři Jakubovi dal na ovčárskou výhru definitivní razítko – 2:0.

Rozhodčí: Melichar, Myška, Štefan. Delegát FA ČR Kotalík.
ŽK: Studený, Pávek – Sedláček, Volf.
Ovčáry: Pávek – Matějček, Studený, Ondrák (71. Horák), Chalupa – Dittrich (75. Cigánek), Mareš, Svoboda, Maršner – Müller (81. Cousens), Hašler.
Ml. Boleslav B: Jakubov – Tvaroha, Zbrožek, Johana, Borovička – Dudka, Sedláček (89. Šťastný), Kostakis – Volf (81. Honc), Schubert, Čech (71. Mehanovič).

Řekli po utkání:
Pavel Janeček (trenér Ovčár): „Konečně jsme doma dokázali hrát s nulou. Soupeř byl v první půli velice nepříjemný, přesto jsme si v úvodu utkání vytvořili dvě velké šance, ze kterých jsme nedokázali skórovat. Z té první jsme netrefili branku a v té druhé zázračně zasáhl Jakubov rukou. Až ta třetí se ujala a chybělo málo, aby se Honza Studený z trestňáku trefil. Druhá branka v závěru utkání přišla v pravou chvíli a zúročila tak naší touhu po vítězství. Pravdou je, že bez hráčů z A mužstva nebyl soupeř tak nebezpečný.

Milan Pechanec (trenér M. Boleslavi B): „Utkání se pro nás od začátku nevyvíjelo podle mých představ. Obdrželi jsme lacinou branku a v celém zápase jsme byli málo důrazní. Domácí nás přetlačili právě v agresivitě a mnohým mladým hráčům tento způsob hry dělal velké potíže. Před zápasem jsem hráče upozorňoval, že je čeká bouřlivé prostředí, kterému nejednou podlehnou i rozhodčí. Některé momenty zápasu vyžadovaly citlivější přístup k rozhodování, ale na to se vůbec nechci vymlouvat. Zápas jsme si prohráli svoji bojácností v osobních soubojích.“