MFK Chrudim - SK Roudnice n. L. 1:0 (1:0)

MFK Chrudim: Mrázek – Štěpánek, Linhart, Radouš, Adámek – Kesner (87. Luptovský), Hauf, Vodrážka, Dostálek (90. Kopecký) – Vácha, Holub.

SK Roudnice nad Labem: Straka – Kala, Kučera, Kwame, Lukášek – Mikas (46. Bukač), Kuchař, Hrdlička. Medek – Vobořil (85. Gutheis), Laušman

Branka: 16. Holub. Rozhodčí: Černý (Praha). ŽK: 1:1. Diváci: 490.

Utkání dvou nováčků České fotbalové ligy přineslo velmi kvalitní fotbal a i když téměř pětistovka diváků viděla jenom jeden gól, tak rozhodně nelitovali. Místním fotbalistům totiž pomohl k udržení první příčky tabulky o dva body před Pardubicemi, které doma zdolaly Králův Dvůr 3:0.
Roudnický tým s exligovými hráči Kuchařem, Hrdličkou či Ghaňanem Kwamem, který hrával v Bohemians, potvrzoval od počátku pověst útočného mužstva a v prvních deseti minutách to plně potvrzoval. Teprve poté zahrozil domácí Hauf, ale s jeho tečovanou střelou po rohovém kopu si brankář Straka poradil. V 16. minutě Dostálek ideálně vysunul Holuba a ten mazácky udělal gólmanovi vpravdě hokejový blafák a skóroval do prázdné brány – 1:0. Za čtyři minuty si Chrudimáci oddechli, když střelu Vobořila zastavila tyč Mrázkovy svatyně. Do poločasu ještě hlavičkoval Vácha těsně nad břevno.

Po přestávce začali hosté opět náporem. Pak se hra vyrovnala, ale šancí moc nebylo. V 71. minutě pálil z dálky Dostálek, ale víceméně do brankáře. Zanedlouho se hodně diskutovalo o souboji Kwameho s Holubem v šestnáctce, po němž zůstal domácí kanonýr na zemi, ale penalta se nepískala. V závěru si hosté vypracovali několik nebezpečných „závarů“ u branky MFK, ale naštěstí pro domácí z nich „nezapršelo“.

Pavel Jirousek, trenér MFK Chrudim: „Soupeř hrál přesně to, co jsme od něho očekávali, tedy ofenzivní fotbal s nebezpečnými brejky. My chtěli odpovídat podobným stylem a jeden brejk nám vyšel zásluhou Holuba. Utkání mělo vysokou úroveň a výhry si velmi vážím, protože soupeř byl opravdu kvalitní.“

zdroj : Chrudimský deník