16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Z webu Slovanu Liberec

Zatímco v domácím prostředí je rezerva Liberce suverénní, ze hřišť soupeřů se jim body vozit nedaří. Dnes dopoledne podlehli o dva góly na hřišti ambiciózního domažlického nováčka, když góly vstřelili Vlasko a Beneš.

Domácí se dostali rychle do vedení už v 9. minutě, kdy po rohovém kopu neuhlídali Liberečtí Bauera, kterým hlavou nekompromisně otevřel skóre - 1:0.
Ve 26. minutě odpískal sudí po zákroku Kmoníčka penaltu pro Domažlice a Braun se nemýlil - 2:0.
Klíčové momenty utkání přišly bleskově po začátku druhého poločasu. Beneš vybojoval balón, posunul ho doprava na Bínu, který vystřelil do tyče a odražený míč pohotově poslal do sítě Vlasko - 2:1.
Jenže na kontaktní gól liberecké rezervy odpověděli domácí po několika desítkách vteřin. S polovysokým centrem na hranici vápna si špatně poradil Zieris, ve skluzu netrefil míč přesně, soupeřův hráč to zblokoval a našel nabíhajícího Brauna - 3:1.
Poté Domažlice opět skórovaly po rohu, když první pokus gólman Kovář stačil vyrazit, ale na dorážku Knakala už neměl nárok - 4:1.
Liberečtí se ale ještě nevzdali a v 63. minutě se po kombinaci s Bínou prosadil krásnou střelou Beneš - 4:2.
Hosté se pak ještě snažili zápas zdramatizovat, ale žádný další gól už sedm stovek diváků nevidělo.

Branky: 26. z pen. a 48. Braun, 9. Bauer, 57. Knakal - 46. Vlasko, 63. Beneš.

Sestava FC Slovan Liberec B: Kovář - Bína, Zieris, Soběslav, Pokorný - Rybanský, Štícha (23. Beneš), Daniel, Vlasko (83. Werner) - Suk, Kmoníček.

Trenér Jaroslav Vodička: „Narazili jsme na velice kvalitního soupeře. U nás se projevilo, že máme hodně mladý tým a hra je místy ještě trochu naivní. I přes prohru jsme totiž hráli opravdu velmi dobře, ale hráče jsem upozorňoval na to, že Domažlice jsou silné ve standardních situacích a my z nich dostaneme dva góly plus penalta. Bohužel jsme se nemohli domácím vyrovnat výškově a nedokázali jsme si s těmi centry poradit. Jsem samozřejmě nespokojený, že jsme prohráli, ale naši mladí hráči podali kvalitní výkon, kombinačně to bylo velice slušné a za to musím mužstvo pochválit. Domažlice jsme větrali až dost a myslím, že jsme je svým herním projevem trochu překvapili. Zlomový moment byl samozřejmě na začátku druhé půle, kdy jsme dali na 1:2, ale pak udělal Zieris chybu, která nás zase poslala do dvoubrankového manka. To by se stávat nemělo.“