14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Jiskra Domažlice - Slovan Liberec B 4:2 (2:0)

Po dvou zápasech na hřišti soupeřů se Jiskra představila doma, před téměř sedmi stovkami diváků a svým výkonem věrné příznivce rozhodně nezklamala. Návštěvníci nedělní dopolední fotbalové parády viděli pěkný fotbal s oboustranně pohlednými fotbalovými akcemi, šest gólů a zasloužené vítězství svého mužstva, takže museli odcházet spokojeni. Trenér Michálek měl k dispozici kromě zraněného Matase všechny borce a ti, kteří dostali jeho důvěru, předvedli, že dokážou hrát fotbal i pro diváky, za což se jim velmi často přihlížející odměňovali hlasitým potleskem.

Úvod zápasu patřil domácím, kteří si již ve 2. minutě vypracovali velkou šanci, když po Bártově centru zleva posunul míč hlavou Mužík na volného Bezděka, ale jeho střelu ze 14 metrů stačili hostující zadáci zblokovat. Poté si s Mužíkovým tr. kopem poradil hostující brankář Kovář a na druhé straně mířil z 25 metrů liberecký Rybanský nad Houdkovu branku. V 9. minutě rozehrál domažlický Mužík zleva rohový kop, na míč si nejvýše naskočil Bauer a hlavou z malého vápna poslal domácí do vedení – 1:0. Poté si s Braunovým pokusem ze střední vzdálenosti hostující gólman poradil a na druhé straně musela domácí obrana likvidovat několik nepříjemných centrů před svojí branku. Ve 26. minutě si na vysoký míč ve vápně hostů nabíhal Bauer, ale byl stažen Kmoníčkem a z nařízeného pokutového kopu zvýšil Braun na 2:0. Domácí byli při chuti, ale závar před Kovářem ve 31. minutě skončil centrem mimo branku a vzápětí Kovář zneškodnil šanci nabíhajícímu Bezděkovi. Další velkou šanci na změnu skóre měli domácí ve 36. minutě, kdy Bezděk pronikl po pravé straně, centrem našel nabíhajícího Kovaříka, jehož střelu volejem z 10 metrů hosté srazili k Braunovi a i jeho volej ze 14 skončil na těle obětavě padajícího libereckého zadáka. Když pak zamířil nepřesně Mužík, zahrozili hosté, ale nebezpečný centr Bíny zleva, stačili domácí srazit na roh. Hosté se snažili o útočnou, kombinační hru, ale domácí hráči jejich kombinaci obětavými zákroky narušovali nebo jim chyběla přesná finální přihrávka. Ve 42. minutě vybídl přihrávkou Kovařík do brejku Bártu, ale jeho střelu z šestnáctky srazili hosté na roh. Dvě minuty před otočkou poslal domažlický Braun do šance Kovaříka, ale domácí kanonýr dnes neměl svůj den a tak jeho nedůraznou střelu ze 14 metrů stačil Kovář zneškodnit. Nebezpečně zaútočili liberečtí ve 45. minutě, ale Tesař stačil v poslední chvíli nebezpečný centr Kmoníčka zblokovat na roh.

Než si domácí uvědomili, že začal druhý poločas, už lovil Houdek míč za sítě. Po pravé straně totiž pronikl Bína, jeho centr se odrazil od bližší tyče k volnému Vlaskovi, který jej hlavou z malého vápna poslal do odkryté branky – 2:1. Ve 48. minutě důrazný Mužík vybojoval na soupeřově polovině míč, prošel s ním po levé straně, zpětnou přihrávkou našel nehlídaného Brauna, který volejem z 15 metrů k levé Kovářově tyči zvýšil na 3:1. V 55. minutě sebral Houdek míč před nabíhajícím libereckým Rybanským a o tři minuty později rozehrál na druhé straně rohový kop Mužík, v pádu hlavičkoval z 8 metrů Braun, Kovář míč reflexivně vrazil před sebe a dobíhající Knakal jej zblízka poslal do sítě - 4:1. Hosté hráli stále stejnou hru, ale centry létající před Houdka končily na kopačkách obránců nebo v gólmanových rukavicích. Po hodině hry našel Mužík krásnou přihrávkou nabíhajícího Bezděka, ten však svůj sprint zakončil střelou zprava ze 12 metrů jen do boční sítě liberecké branky. Výborně bojující Mužík získal v 62. minutě míč pronikl po levé straně, centrem našel Brauna, ten míč postrčil na nabíhajícího Kovaříka, ale i tato šance skončila střelou do boční sítě liberecké branky. Poté domácí začali myslet více na defenzívu, stáhli se na vlastní polovinu a aktivitu převzal soupeř, který využil až třetí slibnou příležitost, když rychlou kombinační akci zakončili Daniel, který našel volného Beneše, a ten pohotovou střelou ze 14 metrů stanovil konečnou podobu výsledku – 4:2. Hosté však vycítili příležitost a nastěhovali se před šestnáctku domácích. V 69. minutě srazili domácí Rybanského střelu ze 17 metrů na roh, o šest minut později napřáhl tentýž liberecký hráč ze 14 metrů a tečovaná střela skončila jen těsně vedle levé Houdkovy tyče. V 77. minutě přestřelil domažlickou branku ze 25 metrů Daniel a o pět minut později se jen těsně nedostal k centru Wernera blokovaný Kmoníček. Poté další centr Rybanského domácí odvrátili a tr. kop téhož hráče zneškodnil Houdek. V 90. minutě napřáhl agilní Rybanský z šestnáctky, míč tečí o jednoho z domácích zadáků změnil směr, ale Houdek jej stačil konečky prstů výtečně vytlačit těsně mimo branku. Když pak dva střelecké pokusy hostujícího Wernera stačili domácí zadáci zblokovat, ozval se závěrečný hvizd rozhodčího Vnuka a vydřené tři body zůstaly zaslouženě doma.

Jiskra Domažlice: Houdek – Strejc, Tesař, Bauer, Mandous – Bezděk (85. Leitl), Knakal, Braun, Mužík (88. Mour), Bárta – Kovařík (74. Veselý). Trenér: Zdeněk Michálek.

Slovan Liberec B: Kovář – Bína, Zieris, Soběslav, Pokorný – Rybanský, Štícha (23. Beneš), Daniel, Vlasko (82. Werner) – Kmoníček, Suk. Trenér: Jaroslav Vodička.

Rozhodčí: Josef Vnuk – Svoboda, Mifková. Delegát: Zdeněk Havlíček.

Branky: 9. Bauer, 27. Braun PK, 47. Braun, 57. Knakal – 46. Vlasko, 63. Beneš.

ŽK: 36. Mandous – 8. Soběslav, 45. Daniel, 56. Suk.

Diváků: 680

Řekli po zápase:

Trenér Jiskry Domažlice Zdeněk Michálek: „Liberec jsme studovali z videí. Věděli jsme, že disponuje běhavým mužstvem, jeho hráči trénují denně, většina je pod profesionálními smlouvami, takže fotbal musí umět. To potvrzovaly jejich dosavadní výsledky. Chtěli jsme je překvapit ze standardních situací, což se povedlo, dali jsme z nich tři góly. Nevyšel nám vstup do druhého poločasu, kdy jsme si utkání trochu zkomplikovali (Pozn. red. – Petr Mužík se při ošetřování hráče soupeře doběhl napít, přitom překročil postranní čáru a pomezní jej pak několik minut nepustil do hry. Hosté v tu dobu prošli středem hřiště a snížili na 2:1). Na třetí ligu to byl velmi kvalitní zápas. Vítězství je pro nás cenné, důležitý je ale každý bod. Držíme se v popředí tabulky, což je pro nás, nováčka v soutěži, lepší než se potácet ve spodních patrech. Mužík střídal, protože už byl vyčerpán, Bezděk už toho měl také dost. Navíc máme v kádru patnáct šestnáct hráčů, je třeba jim dát příležitost. Soupeř byl kvalitní, věděli jsme, že Daniel hrající s osmnáctkou je velmi dobrý, přesto dělal hru a nestíhali jsme ho pokrývat. Ale góla nám nedal a to je hlavní.“

Trenér Slovanu Liberec B Jaroslav Vodička: „Byl jsem se tady podívat na zápas Jiskry s 1. FC Karlovy Vary, takže jsme věděli, že domácí jsou silní ve vysokých míčích a ve standardních situacích. To se potvrdilo, zkušeně nás z nich trestali. My jsme byli v těchto momentech naivní, ale to dělá to mládí. Přesto musím svoje mužstvo pochválit za předvedený výkon. Myslím, že jsme tu zanechali dobrý dojem. Nastoupili jsme klasicky se dvěma útočníky, naši taktiku neměníme. Kluci hrají technický a běhavý fotbal, na tom je naše hra založena, což asi dnes domácí poznali. Na začátku druhé půle se nám povedlo zápas zdramatizovat, ale na stoperu jsme vzápětí udělali chybu, když měl míč na noze a neodkopl jej. To byl zlomový moment. Jinak bychom zlobili ještě víc. Nechci předjímat, ale to zranění u kapitána Ondřeje Štíchy je asi křížový vaz, což je problém, protože to je hráč, který hraje na důležitém postu a odvádí kvalitní výkony.“

Prezident Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček: „Z vítězství nad rezervou prvoligového týmu máme velkou radost. Kdyby nám někdo před dvěma lety řekl, že porazíme takového soupeře, brali bychom to jako žert. Liberec má svoji kvalitu, byl v tabulce před námi. I tady dokázal, že umí kombinovat v rychlosti, má hráče, kteří se připravují na ligovou kariéru. My jsme si počínali zkušeně, agresivněji, máme větší individuality a ty potvrdily kvality. Diváci si přišli na své, opět viděli hodně šancí, gólů a krásný fotbal. K tomu přispěli naši hráči i soupeř, po Pardubicích nejlepší, se kterým jsme se zatím utkali. Byl nebezpečný celý zápas, museli jsme bojovat o výsledek až do konce. Soupeři už nejezdí do Domažlic tak suverénně, protože dáváme hodně gólů, takže i Liberec začal dost zataženě. Toho jsme využili a dali první gól, což nám hodně pomohlo. Znervozněl jsem, když na začátku druhé půle hosté snížili, v tu chvíli mě mrzely tři čtyři promarněné šance z první půle. Pak ale Mužík nádherně nahrál Braunovi, ten zvýšil na 3:1 a tím zápas zlomil v náš prospěch.“