15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Domažlické Béčko přejelo Žákavu

Stadion v jihoplzeňské Žákavě byl dějištěm šestého kola 1. A třídy. Domácí Fotbalový klub hostil rezervu třetiligové Jiskry Domažlice.

FK Žákava - Jiskra Domažlice B 0:4 (0:2)

Domažlická rezerva hned od začátku zápasu diktovala tempo a hru zápasu. Trenér Ivan Rybár byl nucen vlivem zranění obránců Josefa Rojta (zraněné tříslo) a Vojtěcha Hoška (výron v kotníku) provést změny. Do sestavy se vrátil Lukáš Waldmann (studijní povinnosti) a Radek Paluch. Pro Domažlické byl nováček z Žákavy neznámým mužstvem. Nastoupil s urostlým útočníkem Zdeňkem Váňou (typ Jana Kollera), který všechny převyšoval vzrůstem, dostával se do šancí, ale jeho technická vyspělost nebyla na takové úrovni, aby je dokázal proměnit. Byl pro Jiskru nebezpečím ve všech vzdušných soubojích, vázal na sebe hráče a od spoluhráči na něj směřovala většina přihrávek. Na začátku se do šancí dostávali hosté, jako například středopolař Jiskry Jan Havlíček, ale chybělo mu finální zakončení. Jiskra šla do zaslouženého vedení po půlhodině hry. Radek Paluch nahrál na pravou stranu na naběhnutého Jaroslava Krakeše, ten našel přihrávkou Jiřího Hartla, který se zpětnou kličkou zbavil obránce a střelou k levé tyči překonal domácího gólmana Roberta Langa - 0:1. Domácí zahrozili po rohovém kopu, kdy hlavičkoval záložník Aleš Huňáček z malého vápna mimo svatyni Domažlického gólmana Lukáše Freie a další šanci měl zmiňovaný útočník Zdeněk Váňa, ale i tu neproměnil. Druhou branku přinesla 38. minuta. Po výpadu do obrany Žákavy vysunul Paluch nabíhajícíhol Krakeše, ten z hranice velkého vápna přeloboval vybíhajícího Langa - 0:2. Od této chvíle domácí mančaft nestačil do přestávky na rychlonohé hráče Jiskry.
Ve druhém poločase začali domácí tlakem. Serii rohových kopů se Domažlickým podařilo, i se štěstím odvrátit. Po jedné skrumáži trefili domácí brankáře Freie do hlavy. Jiskra po tomto tlaku odpověděla třetí brankou v 65. minutě. Na půlící čáře vysunul Paluch českou uličkou Jana Havlíčka, ten utekl obráncům, udělal kličku Langovi a do prázdné brány zvýšil na 0:3. Jiskra hru kontrolovala, domácí se snažili nakopávanými balony dostat před Lukáše Freie, ten však byl pozorný. Hřebíček do Žákavské rakve zasadil střídající Martin Kubica, který z půlicí čáry doslova utekl obráncům a podél vybíhajícího brankáře Langa završil skvělý výsledek - 0:4. Zajímavostí mužstva Jiskry Domažlice B je, že z šesti dosud odehraných kol mají stoprocentní bodový zisk se hřišť soupeřů. Naopak na domácím stadionu s papírově slabšími soupeři (Blovice, Luby) body Benfika ztratila. " Nevím, jestli je to tlakem na hráče nebo soupeř, který k nám přijede bránit - mužstvu se prostě nedaří proměňovat šance v domácím prostředí, ale venku ano. Na hráče, ale od nikoho žádný tlak vyvíjen není. Je to pro mě záhadou," říká k problému kouč Ivan Rybár.

FK Žákava:  Robert Lang - Petr Bláha, Jan Smazal, Jan Winkelhöfer- Aleš Huňáček, Vitalij Drohobeckyj, Jaroslav Silovský, Lukáš Drugda - Miloslav Šula, Vladimír Krňoul, Zdeněk Váňa. Na střídání: Tomáš Kosnar, Dušan Král, Jakub Tišl, Michal Skala. Hrající trenér: Jaroslav Silovský (působil v divizi na Doubravce).

Jiskra Domažlice B: Lukáš Frei - Michal Pavlíček , Lukáš Waldmann, Josef Schamberger, Jiří Pačesný - Jakub Brichcín (55. Pavel Beňušík), Radek Paluch (70. Martin Kubica), Martin Vísner, Jan Havlíček (65. Tomáš Čadek) - Jaroslav Krakeš (82. Lukáš Neumann), Jiří Hartl. Trenér: Ivan Rybár

Rozhodčí: Jaroslav Mašek - Lukáš Malinčák - Petr Komanec, Delegát: Jiří Jindra, ŽK: 1:0. Diváků: 100.