12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

1. FC Horš. Týn - Sp. Klenčí 1:2 (0:0)

Domácí efcéčko chtělo na domácí půdě odčinit nevydařený zápas minulého kola s rezervou Kolovče. Překvapením pro domácí diváky byla základní sestava bez uzdraveného Šota a dalšího kanonýra Petra Vachtla, kteří jen zahřívali lavičku. Po aktivněji odehraném prvním poločasu a úvodu druhé půle domácí polevili, jejich výpadku hosté využili k převzetí iniciativy a ke vstřelení dvou branek. Závěrečná snaha domácích stačila pouze na korigování výsledku a v nervozních posledních minutách ještě spatřil Šot po faulu na Hojdu červenou kartu.

Úvod zápasu patřil domácím, ale centr Jurka hosté odvrátili na roh, Ouřadův volej se mezi tyče nevešel stejně jako Minaříkův tr. kop. První velká šance domácích přišla v 6. minutě, kdy po Minaříkově centru zleva zamířil nehlídaný Wolf hlavou z 8 metrů vedle Špotákovy tyče. Na druhé straně přestřelil zprava Housar Pareského branku a v zápětí musel domácí gólman na zem, aby zneškodnil šanci pronikajícího Hojdy. Po čtvrthodině poslal domácí Šperl do šance Jurka, ale ten mířil z 12 metrů jen do těla vybíhajícího brankáře Špotáka. O chvíli později si s pokusem Mifka poradil Pareský a následující střela téhož klenečského útočníka o kousek minula levou Pareského šibenici. Ve 21. minutě přestřelil domácí Minařík ze 17 metrů zprava klenečskou branku a na druhé straně si s technickou střelou Hromníka poradil Pareský. Když v 25. minutě mířil vysoko hostující Čech, přišla další možnost efcéčka, ale Minaříkovu střelu z šestnáctky hosté zblokovali a volej Bauera z 15 metrů skončil vedle pravé Špotákovy tyče. Ve 28. minutě se po špatné rozehrávce hostů zmocnil míče domácí Minařík, ale sám proti Špotákovi svoji tutovku zakončil opět jen střelou ze 14 metrů do těla klenečského gólmana. Poté si s Mifkovou střelou poradil Pareský a Bauerův pokus na druhé straně jen těsně minul levou Špotákovu šibenici. Další dobrá příležitost se domácím naskytla ve 37. minutě, kdy po Jurkově tr. kopu hlavičkoval u vzdálenější tyče Šindelář vedle branky hostů. Klenečtí se v závěru poločasu prezentovali dvěma Mifkovými střelami, které se mezi Pareského tyče nevešly a Holarovým tr. kopem, který domácí gólman vytlačil na roh.

Úvod druhé půle zahájili domácí dvěma rohovými kopy, rozehranými Minaříkem a po druhém se k hlavičce z 8 metrů dostal Bauer, ale Špoták míč směřující pod břevno vytlačil nad branku. Poté se iniciativy chopili hosté a v 53. minutě ji přetavili ve vedoucí branku. Tr. kop rozehrál zleva ze 20 metrů Mifek, našel u vzdálenější tyče nehlídaného Psutku, který hlavou ze 2 metrů poslal hosty do vedení – 0:2. V 65. minutě pronikl do šestnáctky domácích agilní Mifek, ale střelou z 15 metrů trefil jen tělo vybíhajícího Pareského míč se odrazil k Housarovi, jehož volej zpoza šestnáctky minul pravou šibenici domácí branky. Efcéčko mělo štěstí v 67. minutě, kdy se po závaru před Pareským dostal ke střele z 10 metrů Mifek, domácí míč srazili k Housarovi, který volejem z z 8 metrů trefil pravou Pareského tyč. Na druhé straně se ke střele zprava stačil střelu M. Vachtla vyrazit Špoták. V 72. minutě musel Pareský na zem, aby zneškodnil průnik hostujícího Čecha. O dvě minuty později vznikl po tr. kopu P. Vachtla závar před Špotákovou brankou, míč se dostal k Bauerovi, ale jeho pohotový volej z 8 metrů hostující brankář reflexivně vyrazil na roh. Čtvrthodinu před koncem získal na půli hřiště míč Mifek, pronikl sám děravou domácí obranou a střelou z 15 metrů zvýšil na 0:2. Hosté byli stále aktivnější a po nepřesné Houdkově střele stačil v poslední chvíli skluzem ukopnout míč pronikajícímu Řezníčkovi Wolf. V 86. minutě skončil po závaru před Špotákem a skluzu P. Vachtla míč vedle klenečské branky. O dvě minuty později si na vysoký míč naběhl domácí Šot, byl faulován Hromníkem a pokutový kop proměnil Bauer – 1:2. Hosté zdržovací taktikou eliminovali závěrečný nápor domácích. V nervózním konci zápasu podkopl Šot zezadu hostujícího Hojdu, za což uviděl červenou kartu a bylo po domácích nadějích na remízu.

Sestava 1. FC H. Týn: Pareský – M. Vachtl, Ouřada, Šindelář, Brychcín – Barnáš, Wolf, Bauer, Jurko (63. P. Vachtl) – Šperl (56. Šot), Minařík. Trenér: Kožíšek.

Klenčí: Špoták – Hromník, Holar, Vejmelka – Houdek (78. Toth), Housar, Macht (46. Psutka), Řezníček, Čech – Hojda, Mifek. Trenér: Moravec.

Před 50 diváky řídil rozhodčí Velíšek. ŽK: 2:3, ČK: 1:0 (90. Šot).