11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Jiskra Domažlice přišla o čtyř zápasovou neporazitelnost

Každá série jednou končí. Pro Domažlickou Jiskru skončila čtyřzápasová neporazitelnost v předehrávaném 17. kole ve středu 14. září ČFL v H+H aréně v Kunicích u Prahy. Trenéři Jiskry udělali dvě změny v sestavě - na lavičce zůstal Jaroslav Kovařík a Jiří Bárta. V základní sestavě se objevili Vojtěch Mour a Michal Veselý.
FK Kunice – Jiskra Domažlice 2:1 (0:0)
Kádr Kunic se skládá z několika prvoligových hráčů, jako například motor hry - ex ostravský Marcel Lička ex slávističtí hráči Libor Tafat a brankář Michal Šilhavý, útočník František Koubek a obránce Martin Hyský. Trenérem je bratr bývalého předsedy FAČR Ivana Haška, Zdeněk Hašek.
Do prvního zakončení se dostali domácí v sedmé minutě, když Tomáš Kounovský vysunul Vojtěcha Engelmanna a ten střílel nad branku Dana Houdka. Pět minut na to hosté zahrávali ostrý trestný kop, po faulu na Vojtěcha Moura, z levé strany kousek od brankové čáry Petrem Mužíkem, který musel brankář Michal Šilhavý boxovat. O chvilku později znovu Mužíkův trestný kop, po kterém nestačil důrazně zakončit Michal Veselý. Na druhé straně vysunul Marcel Lička Vojtěcha Engelmanna, který opět střílel nad branku Domažlic. V 19. minutě musel odvracet hrozící nebezpečí po centru Engelmanna hasit Marek Bauer na rohový kop. V 26. minutě vznikl před Houdkem závar, nejprve on sám a po té Marek Bauer musel zasahovat po střele Libora Tafata, který se ocitl ve velké šanci domácích. Minutu na to zahrával z pravé strany trestný kop Mužík po faulu na Lukáše Bezděka. Na něj si naběhl agilní Bauer a hlavou z osmi metrů mířil nad branku Šilhavého. Ve 32. minutě se nepříjemně zranil domažlický defenzivní záložník Jan Matas, který byl faulován u domácí lavičky a musel být střídán Jaroslavem Kovaříkem. Matas má zraněný levý kotník, zranění se mu po roce obnovilo. Ve 38. minutě měli domácí hráči velké starosti po ostrém rohu Mužíka. K poslednímu zakončení v prvním poločase se dostali hosté ve 45. minutě, když Bezděk vysunul Kovaříka a ten mířil nad branku Kunic.
V úvodu druhého poločasu se ke střele z 25 metrů vzdálenosti dostal Lička, k odraženému míči se dostal Tomáš Havlíček, jehož střelu Houdek vyrazil na roh. Po rohovém kopu Marcela Ličky, který rozehrával drtivou většinu rohů a trestných kopů, se ve 49. minutě trefil domácí Josef Marek - 1:0. O tři minuty později rozehrával Mužík trestný kop, který domácí zblokovali na rohový kop. V 55. minutě si domácí Tafat vyměnil míč s Engelmannem jehož střelu z 20 metrů Houdek bezpečně kryl. Na druhé straně musel boxovat domácí gólman opět ostrý roh Mužíka z levé strany. Jiskra kombinovala po ose Mour - Bezděk a Mužíkovu střelu gólman Šilhavý chytil. V 58. minutě zahrával Lička trestný kop z levé strany, ale Houdek byl pozorný. Po hodině hry vhazoval dlouhý balon Martin Knakal a do zakončení se dostal Bauer střelou vedle pravé tyče. V 63. minutě provedli domácí rychlý brejk po ose Engelmann - Marek přeběhl míč k lišákovi Ličkovi, který umístěnou střelou k pravé tyči zvýšil na 2:0. V dalším průběhu se hosté tlačili před branku domácích a zaslouženého snížení se dočkali, když Knakal vysunul po levé straně Kovaříka, který "angličanem," o pravou tyč snížil na 2:1. V 70. minutě střílel Lička metr vedle levé tyče branky Houdka. V 80. minutě zahrával ostrý roh Engelmann. Na druhé straně střílel po přihrávce Martina Mandouse Jaroslav Kovařík z 18. metrů vedle pravé tyče. V závěru utkání se hra odvíjela od branky k brance. V 84. minutě vysunul Mužík Kovaříka, ten byl na hranici šestnáctky faulován a rozhodčí Ivo Duchoň nařídil trestný kop, který Mužík trefil do blízko postavené zdi a odražený balon poslal Kovařík nad branku. Dramatický a nervozní byl závěr zápasu. Ještě v 90. minutě z 21 metrů zahrávali hosté trestný kop, který rozehráli Mužík s Kovaříkem na Knakala jehož střelu brankář Šilhavý chytil. V posledním brejku hostů ve druhé minutě nastavení ještě Kovařík přihrál na Knakala, ale rozhodčí mu odpískal faul. Kunice se tak mohly radovat ze tří bodů, které nutně potřebovaly, aby opustili třináctou příčku. Zápasu by však slušela, při troše štěstí hostů, remíza 2:2.
Sestava Jiskra Domažlice: Dan Houdek – Michal Tesař, Marek Bauer, Martin Mandous, Martin Knakal - Jan Matas(33. Jaroslav Kovařík), Vojtěch Mour (73. Jiří Bárta), Milan Braun, Petr Mužík, Lukáš Bezděk (60. Luděk Leitl) -Michal Veselý. Trenéři: Zdeňkové Michálek a Bečka.
Sestava FK Kunice: Michal Šilhavý-Tomáš Kounovský, David Kopta(73. Martin Hýský), Tomáš Havlíček,Martin Šrámek- Ján Kordiak(73.Michal Kočí), Vojtěch Engelmann,Marcel Lička, Lukáš Dvořák(46.Matěj Brabec),Josef Marek, Libor Tafat. Trenér: Zdeněk Hašek.
Rozhodčí: Ivo Duchoň-Pavel Vlasjuk-Pavel Haltuf. 131.diváků ŽK:32. Libor Tafat, 90. Michal Šilhavý - 58. Jaroslav Kovařík, 79. Luděk Leitl.