10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Domácí slavili první vítězství

Tachov - Fotbalová divize: FK Tachov – FK Hořovicko 2:0 (0:0; 54. Viterna, 64. Hudec).

Divizní mužstvo FK Tachov zažilo v sobotu poprvé v této sezoně slastný pocit z vítězství. Na domácím trávníku porazilo celek FK Hořovicko 2:0.

V úvodu utkání a prakticky celý první poločas dominovaly na obou stranách obrany,a tak moc vzruchu před brankami se přítomní příznivci neužili. Hrálo se převážně mezi šestnáctkami a míč měli častěji na svých kopačkách hosté. Byli to oni, kdo první vážněji ohrozil branku Ptáka, který kryl střelu Chrleho. To ale už běžela 27. minuta. Stejnou mincí chtěl oplatit domácí Folejtar, ovšem jeho pokus se nevešel mezi tyče. Nevětší šanci domácích už v zárodku „zazdil“ ve 42. minutě špatnou přihrávkou Dvořák, když postupoval s Hudcem sám na jednoho obránce. Úplný závěr poločasu obstarali hosté, kdy aktivní Chrle vystřelil nad branku. V prvním poločasu byl k vidění boj o každý metr než fotbalová krása.

Druhý poločas začali lépe hosté a Pták už ve 47. minutě musel proti střele Šmída ukázat své kvality. Tachovský Dvořák si náznak brejku spolu s Hudcem zopakoval akci ze závěru prvního poločasu, ovšem výsledek byl stejný. V 50. minutě hasil průnik Šmída na poslední chvíli J. Viterna, jenž se stal hrdinou příštích okamžiků. V 54. minutě byl po rohovém kopu v šestnáctce nejdříve u odraženého míče a dělovkou poslal domácí do vedení – 1:0. O dvě minuty později mohlo být pro Tachovany ještě veseleji. Trestný kop Hudce skončil jen těsně vedle branky. V této fázi měli domácí navrch a střídající Janoušek při pokusu o centr poslal míč na tyč branky překvapeného gólmana hostů. Následná bomba Hutty „sestřelila“ obětavého obránce Hořovicka. Domácí se druhé branky dočkali v 64. minutě. Dlouhý k šestnáctce prodloužil hlavou Janoušek a Hudec přízemní střelou nedal Mojžíšovi šanci – 2:0. Po této brance přišlo hektických šestadvacet minut. Hosté se snažili o zkorigování a Tachované vyráželi do protiútoků. Závar před vlastní brankou vyřešil Viterna. Na druhé straně zachraňoval před Hudcem gólman. Hutta střílel vedle a střídající Chmiel se dostal až před Mojžíše, ale nevystřelil ani přesně nepřihrál. Hosté s přibývajícími minutami neměli sílu na trvalejší a nebezpečnou ofenzívu a naopak jejich obrana připomínala ementál. Janoušek nedokázal v „početní převaze“ dvakrát poslat přesnou přihrávkou do šance své spoluhráče. Sólo Habarta a jeho přihrávka na Hudce také branku nepřinesla a v poslední minutě po centru Mančala se neprosadil Habart. Domácí slibné vedení s přehledem uhájili i v nastaveném čase a mohli se radovat z první divizní výhry.

Tachov - Hořovicko 2:0.

Poločas: 0:0. Branky: J. Viterna, Hudec. Rozhodčí: Váňa. ŽK: 3:1. Diváci: 160.

Tachov: Pták - Mráz, Mančál, Šácha (75. Chmiel), J. Viterna, Hutta (86. Žemlička), Hudec, Habart, Dvořák (58. Janoušek), Folejtar, Tušl.