14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Arsenal si neporadil s ocelářským Kladnem

Kladno - V pátém kole ČFL jel českolipský Arsenal na stadion Františka Kloze do Kladna, kde se utkal s domácím SK, který v minulé sezóně spadl z druhé ligy.

V českolipském dresu se objevil nový hráč, je jím Jan Leligdon (roč. 1990), který přišel z druholigové Jihlavy.
Kladno – Č. Lípa 2:0

Domácí se dostali do vedení brzkým Radovým gólem. Lípa se snažila, ale nedařilo se jí proměnit šance. Zato kladenští hráči ve druhé půli potvrdili zisk tří bodů druhým gólem Roučka.

„Začali jsme přesně tak, jak jsme nechtěli. Dostali jsme gól z první domácí šance, což ovlivnilo dění v prvním poločase, který jsme hráli mizerně, bez nasazení a bez bojovnosti, takže jsme zaslouženě prohrávali 0:1,“ mrzelo hostujícího kouče Daniela Kordu.

„Ve druhé půli jsme se snažili něco s výsledkem udělat. Změnili jsme rozestavení, abychom se dostali do nějakých šancí. Jenže hned z první standardky jsme dostali druhý gól a tím byl zápas rozhodnutý. Neměli jsme vůli toto utkání otočit, protože jsme nebyli vůbec nebezpeční,“ doplnil Korda.

Domácí trenér Eduard Novák po zápase konstatoval: „Tentokrát to bylo utkání, ve kterém jsme šli do vedení. Toto jsme si naplánovali s tím, že až soupeř otevře hru, tak přidáme další gól. Zaplaťpánbůh, že to takhle dopadlo.“

Po drtivém úvodním tlaku hostujícího mužstva přišla sprcha v podobě vedoucího gólu domácího mužstva. Již v šesté minutě nacentroval domácí Procházka míč Radovi, ten následně prostřelil gólmana Meira – 1:0. O šest minut později musel českolipský gólman Meier předvést své umění při tvrdé střele Holuba.

V následných minutách si Lípa vytvořila dvě šance. Nejprve ve vyložené šanci netrefil míč dle svých představ Čemba, takže jeho malou domů domácí gólman zlikvidoval. Následně z 25 metrů střílel vedle bývalý jihlavský záložník Leligdon. Po půl hodině hry opět Čemba zkoušel pozornost domácího gólmana Tesaře, když se jej snažil přehlavičkovat.

Domácí měli blízko dalšího gólu v 39.minutě, kdy Čížek obešel gólmana a vystřelil, jeho střelu srazil jeden z českolipských obránců. K míči se dostal Procházka, který též nastřelil obránce a odražený míč Meier již v poklidu chytil. V následujících pěti minutách hosté soupeře uzamkli na jejich polovině, ale nikdo nebyl schopen vstřelit kýžený gól.

Po hodině hry naservíroval Demeter míč do vápna Čembovi, jenže to měl na dlouhou nohu. Druhý gól přišel po rohu domácího mužstva, kdy Meier vyrazil míč za sebe, kde stál Rouček a Kladno zvýšilo vedení – 2:0.

V závěru utkání mohl skóre snížit Jelen, jenže mu selhala mířidla, jeho střela těsně prolétla nad brankou.
Branky: 6. Rada Zd., 61. Rouček. Rozhodčí Šifalda. ŽK: 1:1, 446 diváků. Poločas 1:0
Sestava Č. Lípy: Meier - Held, Patka, Štálík, Broschinský - Demeter, Vrabec, Leligdon, Barciaga (63. Finklár) - Zeman (36. Jelen), Čemba.