20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Jiskra nadělila do třetice „bůra“

Jiskra Domažlice – 1. FC Karlovy Vary 5:1 (3:1)
Jiskra Domažlice přivítala na stadionu Střelnice v krásné sobotní odpoledne fotbalisty z lázeňských Karlových Varů a diváci byli zvědavi, zda se hráčům podaří pokračovat ve výborných výsledcích, když ve dvou posledních zápasech vstřelili vždy po pěti gólech a vysoko vyhráli. Trenér Michálek měl k dispozici kompletní kádr, který se po odchodu na hostování hráčů Mlezivy (H. Týn), Huliny (Koloveč) a Staňka (Chrást) zúžil na sedmnáct hráčů.
Ve vyrovnaném úvodu zápasu se do první šance dostal domácí Kovařík, ke kterému doputoval míč po autovém vhazování Knakala, ale jeho volej z 8 metrů u vzdálenější tyče mířil nad Martincovu branku. Hosté zahrozili v 10 minutě, ale Machkův centr domácí odvrátili. O dvě minuty později již ala udeřilo, když další Machkův centr zprava našel volného Hrubého, ten udělal kličku vybíhajícímu Houdkovi a do odkryté branky otevřel skóre – 0:1. Po čtvrthodině hry si na Kovaříkův centr zprava naběhl domácí Braun, ale jeho střela hlavou v pádu z 8 metrů skončila těsně vedle levé Martincovy tyče. Ve 23. minutě se domácí hodně zlobili na rozhodčího Dujsíka, který neodpískal zákrok na sólujícího Bezděka v pokutovém území hostů. Domácí pomalu přebírali iniciativu a ve 25. minutě mohli srovnat, když Matas poslal dopředu nabíhajícího Kovaříka, který se ocitl sám proti Martincovi, ale z 9 metrů trefil jen tělo padajícího gólmana. Ve 27. minutě však již bylo vyrovnáno. Nedorozumění brankáře Martince a záložníka Němce využil Mužík, který získal míč, udělal kličku Martincovi a z úhlu, zleva do odkryté branky srovnal – 1:1. Než se stačili hosté otřepat, přišla 33. minuta, kdy Matas pronikl po levé straně, šikovně obešel obránce, jeho střelu ze 12 metrů sice stačil Martinec tečovat, ale míči v cestě do sítě nezabránil – 2:1. Smolná sedmiminutovka pro hosty skončila ve 34. minutě, kdy zahrál z pravé strany tr. kop Mužík, na míč si nejvýše vyskočil Bezděk a hlavou z 8 metrů zvýšil na 3:1. Poté nepřesně mířil Kovařík na straně domácích a brankář Houdek pádem pod nohy zmařil šanci Šmrhy na straně hostů. Těsně před přestávkou mířil nepřesně hostující Javorský a Bezděkův centr zprava se od Kovaříka odrazil vedle karlovarské branky.
Raketový start do druhé půle vyšel domácím, když ve 46. minutě vhodil dlouhý aut do šestnáctky hostů Knakal, na míč si vyskočil nehlídaný Bauer a zvýšil na 4:1. V 50. minutě prošel po pravé straně domácí Mužík, šikovně obešel dva obránce, ale jeho střílený centr srazili hosté na roh. Ten rozehrál zprava Mužík, nevýraznou hostující obranu opět přeskočil Matas a rozvlnil popáté síť za Martincem. Gól však uznán nebyl, protože míč podle rozhodčích opustil po rozehrání na okamžik hřiště. V 52. minutě poslal domácí Kovařík dopředu Mužíka, ale jeho střela z 15 metrů těsně přelétla Martincovu branku. Karlovarský brankář si poté poradil s nedůraznými střelami Bárty a Bezděka a další šanci domácích zabrzdil odmávaný ofsajd. Hosté se otřepali až po hodině hry, kdy z tr. kopu poslal míč jen těsně nad Houdkovu branku Tichota. V 64. minutě rozehrál Mužík tr. kop ze 30 metrů zprava, rozhozená obrana hostů nechala hlavičkovat Knakala, ale míč skončil vedle pravé tyče karlovarské branky. O minutu později musel Martinec na zem, aby zneškodnil šanci pronikajícímu Mužíkovi. Potom přišla chvíle hostů, ale z ofenzívních snah vytěžili jen dva rohové kopy. Naopak v 68. minutě našel domácí Mužík nabíhajícího Kovaříka, ten se ocitl sám proti Martincovi, kterému udělal kličku a do prázdné branky zvýšil na 5:1. Poté se domácí trochu zatáhli, hosté převzali iniciativu, do pokutového území domácích létal centr za centrem, ale domažlická defenzíva, v čele s brankářem Houdkem, odolávala. Ten se vytáhl v 71. minutě, když Tichotův tr. kop, směřující k levé tyči, vytlačil na roh. V 72. minutě vyšel domácím brejk, když se Bahleda řítil sám na Martince, ale ten jeho střelu ze 12 metrů v pádu vyrazil. Hosté připravili domažlickým před jejich brankou několik horkých chvil, ale ke kvalitnímu zakončení je soustředěně pracující obrana Jiskry nepustila. Deset minut před koncem se po závaru před karlovarskou brankou dostal ke střele Veselý, ale Martince nepřekvapil. Na druhé straně trefil z tr. kopu zeď Tichota, míč se odrazil k Hrubému, jehož volej ze 20 metrů skončil v Houdkově náruči. Hosté se stále snažili o ztečení domácí branky, ale obranu soupeře nepřekvapili a naopak mohli být rádi, že další rodící se brejk domažlických zastavil odpískaný ofsajd. Poslední šanci v 89. minutě po Blažkově rohovém kopu zmařil nepřesnou hlavičkou Šmrha a to bylo v zápase vše.

Branky: 27. Mužík, 33. Matas, 35. Bezděk, 46. Bauer, 68. Kovařík – 12. Hrubý.
Rozhodčí: Dujsík - Blaschke, Šimek. ŽK: 1:1, 70. Mužík – 56. Machek. Diváků: 560.

Jiskra Domažlice: Houdek – Knakal (78. Strejc), Tesař, Bauer, Mandous – Bezděk (62. Bahleda), Braun, Mužík, Matas, Bárta – Kovařík (74. Veselý). Trenér: Zdeněk Michálek.

1. FC Karlovy Vary: Martinec – Blažek, Tichota, Vondráček, Staněk (77. Domin) – Němec (71. Jankovský), Javorský, Šmrha, Machek (56. Vu), Hrubý – Nerad. Trenér: Jiří Dreiseitl.