14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Fotbalisté Klenčí promrhali dvougólové vedení

Zbůch – Fotbalisty Spartaku První chodská Klenčí čekala v neděli cesta do Zbůchu, kde se ve 2. kole I. B třídy utkali s domácím Baníkem. Ten v minulém kole utržil debakl v Rozvadově, hosté po srdnatém výkonu na hřišti nováčka prohráli po bezbrankové remíze v normální hrací době s rezervou divizního Kolovče až v penaltovém rozstřelu.

Baník Zbůch – Spartak Klenčí 2:2 (0:1) na PK 4:2
Začalo se zostra. Po třech minutách hry pronikl domácí Beneš do vápna hostů, ale s typickou tvrdostí byl zastaven Housarem a nebýt předchozího ofsajdu, kopala by se penalta. Po několika minutách ošetřování záložníka Baníku se pokračovalo. Domácí na kvalitně upraveném hřišti dobře kombinovali, ale hosté je presingem nepouštěli na dostřel branky. Ve 20. minutě se ocitl ve vyložené šanci klenečský Housar, ale s gólmanem přehodil i branku.

Vzápětí po centru hlavičkoval Brašna z malého vápna, ale Žáček jeho pokus vyrazil. Klenečtí se kýženého gólu dočkali před koncem poločasu. Brašna pronikl přes dva bránící hráče do vápna, zasekávačkou si položil třetího a zpětnou přihrávkou po zemi nahrál dobíhajícímu Hojdovi, který střelou z hranice velkého vápna rozvlnil síť – 0:1.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivně a trvalo jim pouhou minutu, než gólman Spartaku Sokol zachraňoval svůj tým po samostatné akci a zakončení Schejbala. Na druhé straně Hojdův přetažený centr zakončil efektními polonůžkami Housar, ale domácí brankář brilantně vyrazil na roh. Po hodině hry domácí zazmatkovali ve vlastním pokutovém území, a Jirka si srazil míč do branky – 0:2.

Klenečtí, místo aby si zkušeně pohlídali pohodové vedení, přenechali iniciativu domácím. Kontaktní gól přišel v 74. minutě. Sokol vyrazil Paumovu dalekonosnou střelou na roh, po jehož rozehrání důrazný Schejbal hlavou snížil – 1:2.

Hosté si poté vypracovali ještě dvě šance. Při první z nich Mifek obešel i gólmana Baníku, ale z úhlu minul odkrytou branku. O chvíli později Housar při sólu takřka z poloviny hřiště volil místo střely kličku gólmanovi, přitom se však dostal do nulového úhlu, odkud se zakončit nedalo. V poslední desetiminutovce zápasu domácí vrhli vše do útoku. Vyrovnání se dočkali v nastavení, kdy Šiman střelou z vápna napnul síť za Sokolem – 2:2.

Vlnu nevole v dramatickém závěru vzbudil likvidační zákrok domácích na Hromníka, který byl zezadu brutálně ´sestřelen´. Místo červené karty ale sudí nechal rozehrát Baníkovce. Protože už se ani jednomu z mužstev skórovat nepodařilo, došlo na penaltový rozstřel.

První z domácích Herman minul, avšak klenečský Holar nabídnutou výhodu nevyužil a trefil tyč. Ostatní exekutoři Baníku nezaváhali, zatímco kapitána Klenčí Řezníčka Žáček vychytal, proto dva body zůstaly doma.

Zbůch: Žáček – Jirka, Netušil, Paum (Mrázek), Herman – Beneš, Šindelář, Hrdlička, Schejbal – Daňhel, Šiman.
Klenčí: Sokol J. – Osvald, Řezníček, Holar, Vejmelka – Hromník, Brašna, Housar, Sokol P. (Macht) – Mifek, Hojda (Toth).
Rozhodčí: Vocelka, Sirový, Valenta. ŽK: 2:2. Diváci: 120.